آموزش اولیه کار با افزونه Slider Revolution

پس از نصب کردن افزونه Slider Revolution و ورود به آن اولین کاری که باید کرد این است که از بین سه گزینه موجود یکی را انتخاب کنیم:

گزینه new slider

که برای افزودن اسلایدر جدید به صورت خالی استفاده می شود .

گزینه add slider template

  برای افزودن اسلایدر در Slider Revolution بر اساس قالب های آماده اسلایدر می باشد. و میتوانیم از قالب های آماده ای که خریداری کرده ایم استفاده کنیم.

گزینه سوم  درون ریزی اسلایدر می باشد.  با این گزینه می توان از اسلایدر خود یک خروجی گرفته و در زمان و جای دیگری از آن استفاده کنیم. برای درون ریزی روی این گزینه کلیک کنید.

این افزونه امکان ساخت اسلاید از منابع مختلف را تامین می کند. یعنی می توان اسلاید را طوری ساخت که به طور خودکار پست های سایت را نمایش دهد یا به طور مثال آخرین محصولات بارگزاری شده در ووکامرس را نمایش دهد و یا هرآنچه خودمان از سایتمان و یا منابع دیگر انتخاب نموده ایم.

Slider Revolution Content Source

در واقع ما میتوانیم از یکی از  ۱۱  منبع مختلف که در عکس می بینید برای ساخت اسلایدر استفاده کنیم.برای این کار باید یکی از منابع را انتخاب کنید که در اکثر مواقع از default option یا پیشفرض انتخاب میشود و ما هم همان را انتخاب میکنیم.

انتخاب نام اسلایدر و شورت کد ان

در این مرحله باید نام اسلایدر و شورت کد مربوط به ان را انتخاب کنیم 

Slider Revolution Title & Shortcode

در این مرحله سه کادر وجود دارد.اگر از سمت چپ به ترتیب کادر ها را شماره گذاری کنیم.کادر اول را کادر نام اسلایدر گویند که میتواند هر چیزی باشد چه فارسی چه انگیسی و …. اما کادر دوم کادری است که شورت کد به وسیله آن ساخته میشود و باید حتما انگلیسی و نام ان پیوسته باشد و نباید در ان از  space  استفاده کرد.کادر سوم هم به طور خودکار کامل می شود و شورت کد در آن ساخته می شود که میتوانیم از آن برای قرار دادن در بخش های مختلف استفاده کنیم.

انتخاب نوع و ظاهر اسلایدر

در این بخش میخواهیم نوع و ظاهر اسلایدر را انتخاب کنیم . در اینجا سه گزینه در دسترس ماست،گزینه اول حالت استاندارد است که بصورت پیشفرض انتخاب شده است. که با فشردن دکمه های ناوبری اسلایدها جابجا میشوند، گزینه دوم معمولا به صورت تمام صفحه می باشد و قدرت انتخاب انواعی از تنظیمات اسلایدر تمام صفحه را به ما می دهد. و گزینه  آخر اسلایدر چرخشی است، که از این سبک اسلایدر ها زیاد می بینیم این اسلایدرها به شکلی هستند که اسلایدر بعدی و قبلی را میتوانید مشاهده کنید و بر روی آن کلیک کنید.

Slider Revolution Type

انتخاب لایه بندی و سایز اسلایدر در Slider Revolution

در بخش بعدی باید سایز اسلایدر و لایه بندی ان را مشخص کنید که چگونه باشد  و میتوانید مشخص کنید که در نمایشگر های مختلف چه سایزی داشته باشد و…. که همه موارد  قابل کنترل است

هم چنین میتوانید انتخاب کنید که سایز ان به طور خودکار باشد یا تمام عرض باشد و یا تمام صفحه باشد.

همچنین در قسمت انتهایی این تنظیمات  دوگزینه و دو کادر وجود دارد . گزینه سرریز پنهان این امکان را فراهم می کند که در مواقعی که از اندازه های کوچکتر استفاده می شود، برخی عناصر درون اسلایدر را به نسبت اندازه مخفی کند، این کار از بهم ریختگی عناصر هنگام تغییر اندازه جلوگیری خواهد کرد، گزینه نسبت تصویر این امکان را می دهد تا بتوانیم به اسلایدر خود ستون ها و یا گرید هایی به اندازه رزولوشن موردنظر خود تعریف کنیم. این کارهم برای جلوگیری از بهم ریختگی کاربرد دارد. کادر اول ارتفاع و حداقل آن را مشخص می کند و در کادر بعد عرض و حد اقل آن را میتوانیم وارد کنیم.

بعد از انجام همه مراحل تنظیمات مربوط به اسلایدر باید آن را ذخیره کرده و سپس اسلاید های مختلف را به اسلایدر سایت اضافه کنیم . 

افزودن لایه های مختلف به اسلاید ها

بعد از افزودن اسلایدها شما باید لایه های مختلف  را به آنها بیفزایید که می تواند موارد مختلفی باشد ،که هریک دارای تنظیماتی از جمله زمان و نحوه نمایش … هستند. که در جای دیگر به آن می پردازیم.

ارسال نظر