الگوریتم های Google چیست؟


اگر به بازاریابی اینترنتی ادامه می دهید یا حتی به طور منظم به صورت آنلاین به دنبال اطلاعات هستید ، احتمالاً از الگوریتم هایه گوگل شنیده اید. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که دقیقاً چیست؟

برای اینکه بفهمیم یک الگوریتم هایه گوگل چیست ، ابتدا اجازه دهید بررسی کنیم که الگوریتم ها به طور کلی چیست. تعریف استاندارد عبارت است از: مجموعه ای از قوانین برای حل مسئله در تعداد محدود مراحل.

به زبان رایانه ها ، یک الگوریتم مرحله را برای انجام یک کار بسیار خاص از کامپیوتر تعیین می کند. به عنوان مثال ، ممکن است از رایانه برنامه ریزی شود که به طور تصادفی عددی بین ۱ تا ۱۰۰ پیدا کند. این یک کار است که دارای یک نقطه شروع و نقطه پایانی است. بنابراین ، محدود است.

روش دیگر برای دیدن یک الگوریتم ، فکر کردن به عنوان یک معادله ریاضی است. از شما خواسته می شود تا ۴S را از ۱۰۰ به ۸۰ بکشید. سپس می گویند “۱۰۰ ، ۹۶ ، ۹۲ ، ۸۸ ، ۸۴ ، ۸۰٫” از کاغذ انتظار می رود که در یک ستون نشان دهید که چگونه با کم کردن عدد ۴ به هر پاسخ رسیده اید. اگرچه این نگاه ساده ای به الگوریتم است ، اما در درک نسخه های پیچیده تر کمک می کند.
الگوریتم Google چیست؟
الگوریتم های Google از همان تعریف اساسی و قانون یک الگوریتم که توضیح دادیم پیروی می کنند. به آخرین باری که جستجو کردید در Google فکر کنید. این که آیا شما “فیلم های گربه ناز” یا “فروشگاه کفش در پنسیلوانیا” تایپ کرده اید ، موتور جستجو میلیون ها نتیجه را برای شما انتخاب کرده است.

اما چگونه تصمیم گرفت که کدام نتیجه را به شما نشان دهد و به چه ترتیب؟ الگوریتم

Google یک الگوریتم بسیار پیچیده برای ارائه نتایج جستجو دارد و نسبتاً مکرر تغییر می کند. و اگرچه این شرکت الگوریتم دقیق را علنی نمی کند ، در اینجا چند عنصر است که می دانیم برای یک واقعیت بر توانایی ظاهر یک صفحه در نتایج برای کلمات کلیدی خاص تأثیر دارند:

مشخصات کلمه کلیدی در عنوان صفحه ، برچسب های عنوان و توضیحات متا
مقدار پیوندهای ارگانیک به طور طبیعی در صفحه نحوه عملکرد وب سایت در دستگاه های تلفن همراه ، مانند تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی
البته اینها فقط برخی از ویژگیهایی است که الگوریتم گوگل هنگام نشان دادن نحوه تهیه و رتبه بندی صفحات به بررسی آنها می پردازد. اگر صدها نفر نباشد ، احتمالاً ده ها نفر وجود دارند.

چگونه گوگل تعیین می کند که عناصر مهمترین آنها چیست؟
همانطور که الگوریتم Google “صفحه وب” را “می خواند” ، مقدار عددی از پیش تنظیم شده ای را برای هر صفت مورد نظر در صفحه تعیین می کند. آن مقدار عددی سپس به نتیجه نهایی اضافه می شود. بنابراین ، صفحه وب که دارای صفات مطلوب است به صدر جدول رده بندی صفحه می رسد زیرا این الگوریتم اهمیت بیشتری را به آن اختصاص می دهد.

این محاسبات توسط پلتفرم گوگل بسیار سریع انجام می شود و ممکن است رتبه بندی ها در نوسان باشد زیرا توسعه دهندگان وب صفاتی را که در رتبه بندی صفحات در یک وب سایت یا یک صفحه واحد کمک می کنند ، دستخوش تغییر می شوند.

بنابراین ، رتبه بندی هایی که توسط الگوریتم های Google تعیین شده اند روان هستند. صفحه ای که برای یک کلمه کلیدی در رده سوم قرار دارد ممکن است به عنوان محتوای اول و یا به دهم سقوط کند زیرا محتوای آن و سایر صفحات در نتایج تغییر می کنند. معمولاً امتیازات برتر توسط مشاغلی که بهینه سازی موتور جستجو یا SEO در سایتهای خود دارند انجام می شود.

الگوریتم جستجوی گوگل چیست؟
الگوریتم اصلی گوگل برای هر جستجوی انجام شده در سایت استفاده می شود ، اما توسط جستجوگر شخصی سازی می شود. به عنوان مثال ، فردی که “خرید کفش دویدن” وارد می کند ، از شخصی که “فیلم گربه” تایپ می کند ، نتایج بسیار متفاوتی می خواهد.

این الگوریتم برای هر جستجو تنظیم شده است و حتی با کوچکترین تغییر در املایی و ترتیب کلمات قابل تغییر است. سپس نتایج به کاربر داده می شود ، که می تواند تصمیم بگیرد از کدام سایت بازدید کند.

باز هم ، این اتفاق به سرعت رخ می دهد. علاوه بر این ، نشان می دهد که الگوریتم گوگل برای ارائه طیف گسترده ای از شخصی سازی طراحی شده است. در سال های اخیر ، جستجوی Google به اندازه کافی پاسخگو بوده است تا هنگام تایپ یک عبارت توسط کاربر ، پیشنهاداتی ارائه دهد. این نشانگر نوع دیگری از الگوریتم مورد استفاده برای ایجاد منوی کشویی شخصی از پیشنهادات جستجو بر اساس تاریخچه مرورگر و سایر عوامل است.

الگوریتم گوگل برای سئو چیست؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، الگوریتم گوگل تا حدی از کلمات کلیدی برای تعیین رتبه بندی صفحه استفاده می کند. بهترین راه برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص ، انجام SEO است. سئو در اصل روشی برای گفتن گوگل است که یک وب سایت یا صفحه وب در مورد خاص است

یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda
در اینجا هرچیزی که باید در مورد Google Panda بدانید وجود دارد –

پاندا نام رسمی بروزرسانی الگوریتم گوگل است که به منظور کاهش شیوع محتوای کم کیفیت و ظرافت در نتایج جستجو و برای پاداش دادن به مطالب بی نظیر و قانع کننده ساخته شده است.

در زمان راه اندازی پاندا ، شکایات کاربران در مورد افزایش نفوذ “مزارع محتوا” رو به گسترش بود.

الگوریتم هایه گوگل پاندا به صفحات طبقه بندی کیفیتی اختصاص می دهد ، که در داخل استفاده می شود و پس از رتبه بندی های کیفیت انسانی از آن استفاده می شود ، که به عنوان یک عامل رتبه بندی درج شده است.

وب سایت هایی که از تأثیر پاندا بهبود می یابند ، با بازسازی صفحات با محتوای کم کیفیت ، اضافه کردن مطالب جدید با کیفیت بالا ، حذف کلمات پرکننده و بالاتر از تبلیغات برابر ، و به طور کلی بهبود تجربه کاربر در رابطه با محتوا ، این کار را انجام می دهند.

چرا Google پاندا را ایجاد کرد
در سال ۲۰۱۰ ، افت کیفیت نتایج جستجوی Google و افزایش مدل کسب و کار “مزرعه محتوا” موضوعی شد که بارها و بارها دور می زد.

در ژانویه سال ۲۰۱۱ ، Business Insider عنوانی را منتشر کرد که در آن همه گفته شده است: “الگوریتم هایه گوگل ویران شده است ، زمان بازگشت به درمان.”

بدون شک عناوین این چنینی تأثیر عمده ای در گوگل داشتند که با توسعه الگوریتم هایه گوگل پاندا پاسخ دادند.

پاندا برای اولین بار در ۲۳ فوریه ۲۰۱۱ معرفی شد.

در ۲۴ فوریه ، گوگل مطلبی را در مورد به روزرسانی منتشر کرد و اعلام کرد که آنها “پیشرفت الگوریتمی بسیار بزرگی را در رتبه بندی ما ایجاد کرده اند. تغییری که به طور چشمگیری ۱۱٫۸٪ از نمایش داده ها را تحت تأثیر قرار دهد.” هدف بیان شده از بروزرسانی به شرح زیر بود:

این بروزرسانی به منظور کاهش رتبه برای سایتهای با کیفیت پایین طراحی شده است – سایتهایی که ارزش افزوده کمتری برای کاربران دارند ، محتوا را از وب سایتهای دیگر یا سایتهایی که بسیار مفید نیستند کپی کنید. در عین حال ، این سایت رتبه های بهتری را برای سایتهای با کیفیت بالا فراهم می کند – سایتهای دارای محتوای اصلی و اطلاعاتی مانند تحقیقات ، گزارشهای عمیق ، تحلیل متفکرانه و غیره. “

تبلیغات شما ممکن است در کلاهبرداری با کلیک کلیک کند. بررسی کنید که آیا باید از تبلیغات خود در برابر رقبا و رباتها محافظت کنید یا خیر.

چک چک رایگان را اجرا کنید در الگوریتم هایه گوگل
تبلیغات
تجزیه و تحلیل های SearchMetrics و SISTRIX (در میان دیگران) از “برندگان و بازندگان” نشان داد که سایت هایی که به سخت ترین ضربه رسیده اند برای هر کسی که در آن زمان در صنعت جستجوگرها بوده آشنا بوده است. این سایت ها شامل wisgeek.com ، ezinearticles.com ، suite101.com ، hubpages.com ، buzzle.com ، Articlebase.com و غیره می باشد.

سریع ترین تغییر در صنعت سئو این بود که چقدر شدیداً به “بازاریابی مقاله” رسید ، که در آن تمرین کنندگان سئو برای چاپ مقالات با کیفیت پایین در سایت هایی مانند ezinearticles.com به عنوان شکلی از ایجاد لینک استفاده می کردند.

ارسال نظر
Share via
ارسال این به یک دوست