الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل چیست؟ ومعرفی الگوریتم های جدید گوگل

الگوریتم های گوگل دارای اهداف متفاوتی هستند ولی هدف اصلی همه­ی آنها رسیدن به بهترین وب سایت ها جهت نمایش درجستجو گوگل برای کاربران است. در این مقاله به بخشی از الگوریتم های گوگل اشاره خواهیم کرد.

گوگل یکی از برترین موتورهای جستجو است که تمام اهدافش این است که کاربرانی که از این موتور جستجو استفاده می­کنند دربهترین حالت و کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسند. کلیه تکنیک ها و روشهایی که در داخل و خارج وب سایت انجام می شود و باعث شده جایگاه وب سایت در موتورهای جستجو بهبود یابد را سئوگفته می شود.

که در این میان سایت های بسیاری هستند که میخواهند به رتبه برتر در موتور جستجو گوگل و صفحه اول دست یابند و به همین منظور از روش های نادرستی استفاده می­کنند ولی امروزه تیم برنامه نویسی گوگل با استفاده از الگوریتم های جدید و بروز رسانی آنها در تلاشند که جلوی این کارهای غیر اخلاقی را بگیرند.

در این مقاله چهار الگوریتم گوگل را معرفی خواهیم کرد :

۱-الگوریتم bert :  

کلمه BERT مخفف عبارت Bidirectional Encoder Representations from Transformers است. الگوریتم BERT یکی از بزرگ ترین و باهوش ترین الگوریتم ها در ۵ سال گذشته است.که بر پایه­ی هوش مصنوعی ، به ربات های گوگل کمک می­کند تا ساختار معنایی کلمات موجود در یک عبارت جستجو شده (کوئری) را به شکل دقیق تری درک کنند. یعنی این الگوریتم کوچکترین زبان محاوره ای مثل حروف اضافه را به خوبی یک انسان درک می­کند.

 معجزه هوش مصنوعی و درک ساختار پیچیده زبانی توسط BERT

معجزه دیگر الگوریتم برت  درک موقعیت کلمات در جملات است. مثالا وقتی از گوگل می­پرسید «راه های مهاجرت به آمریکا» گوگل تک تک کلمات جمله را به عنوان واحد های جدا از هم نگاه نمی­کند، بلکه مفهوم هر کدام از این کلمات را از روی ارتباط آن ها با یکدیگر تشخیص می­دهد. در این مثال اگر حرف اضافه «به» را تبدیل به «از» کنیم، معنی جمله کاملاً عوض می­شود.

·        قبل از آپدیت BERT گوگل  تفاوت بین حرف اضافه «به» و «از» را تشخیص نمی­داد و تنها نتایج مربوط به مهاجرت آمریکا را نشان می­داد.

·        بعد از آپدیت BERT: گوگل متوجه تفاوت معنی این دو حرف اضافه شد و با جستجوی هر کدام، نتایج مربوط به یک نوع را نشان می­داد.

جالب توجه این است که با اپدیت جدید BERT ماشین ها (مثل الگوریتم ها، کامپیوتر ها و…) زبان محاوره را با سرعت و آسانی بیشتری میتوانند تحلیل کنند و در نتیجه درصد برداشت اشتباه از زبان انسان به شدت کاهش می یابد. به این فرآیند در عمل NLP یا Natural Language Processing می­گویند که می­توان از آن به عنوان هسته اصلی الگوریتم برت نام برد.

به طور خلاصه میتوانیم بگوییم:

·        الگوریتم ها می­توانند زبان ما را درست به همان شیوه ای درک کنند که مد نظرما است

الگوریتم های سرچ گوگل می­توانند با درک بهتر زبان ما، کوئری های کاربران را با دقت بیشتری تحلیل کنند

در نتیجه

درک بهتر زبان انسان + دقت بیشتر در تحلیل کوئری کاربران = نتایج دقیق تر به هدف جستجوی کاربر

تاثیر BERT Algorithm در سئو

اولین سوالی که در ذهن ما ایجاد می­شود این است که آیا bert در سئو تاثیر دارد؟ در جواب باید بگوییم بله .  از آن جایی که سئو، فرآیند بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوست، هر تغییری که موتورهای جستجو به الگوریتم های خود می­دهند، فرآیند بهینه سازی را تحت تاثیر قرار می­دهد.

شاه کلید موفقیت در الگوریتم برت و درک هدف جستجوی کاربر و بهینه سازی آن :

هدف اصلی الگوریتم BERT ، درک بهتر و دقیق تر، هدف جستجوی کاربر با درصد خطای پایین است.

یعنی اگر کلماتی اشتباه تایپ شوند ولی بقیه کلمات یک مفهوم درست داشته باشند، گوگل به درستی متوجه منظور ما می­شود و در نتیجه همان چیزی را نشان می­دهد که در ذهن ما بوده است.

پس برای رسیدن به موفقیت باید در محتوای سایت بیشتر به زبان محاوره ای کاربران خود توجه کنیم نه به زبان ماشین ها.

مانند مسیری که گوگل در پیش گرفته است، وهر روز در تلاش است که بیشتر شبیه انسان شود، شبیه او فکر کند و به همین دلیل بهتر میتواند در جستجوی اینترنتی به ما کمک کند. وصد درصد مخالف ماشینی شدن است.

تاثیر BERT در روش های تولید و بازاریابی محتوا

امروزه به کارگیری روش های قدیمی تولید محتوا مثل تکرار کلمه کلیدی یا سبز کردن چراغ YOAST وردپرس برای افزایش رتبه در گوگل دیگر اثرگذار نخواهند بود. و برای سئوکاران با توجه به مدل زبانی جدید گوگل ، تغییر در تولید محتوای متنی و درک هدف جستجوی کاربران واجب شده است و باید با زبانی که کاربران در حال جستجو هستند، شروع به تولید محتوا نمایند.

به طور مثال بخش People Also Ask یا پیشنهاد های گوگل در زبان فارسی میتواند درست مانند یک قطب نما، راه درست تولید و بازاریابی محتوا را در دوره حضور BERT به ما نشان دهد.

کار ما بعد از فعال شدن و آپدیت برت چیست؟

برای حرکت طبق تغییرات جدید گوگل و بهترین استفاده از آنها باید ۳ کار انجام دهیم:

۱٫     هدف جستجوی کاربر را درک کنیم.

۲٫     با درک هدف، محتوای مناسبی در اختیار کاربر قرار دهیم.

۳٫     با ادبیات مخاطب خود آشنا باشیم و با این ادبیات محتوا تولید نماییم.

۲- الگوریتم تازگی محتوا:

الگوریتم Freshness گوگل یا تازگی محتوا برای اولین بار در نوامبر ۲۰۱۱، نهایی شد. این الگوریتم با هدف بهبود کیفیت نتایج جستجو و اطلاعات به روز و تازه طراحی شده ، نقش اساسی در رتبه بندی بهتر در نتایج ، و رضایت کاربران را به دنبال داشته است. با یک مثال نقش تولید محتوای با کیفیت در الگوریتم Freshness گوگل را بررسی می کنیم .

مثلا شما میخواهید قیمت دقیق طلا یا خرید هر کالای دیگری را از طریق اینترنت بدانید. لیستی از نتایج به شما نشان داده می شود که همگی در رابطه با موضوع مورد جستجوی شما هستند ولی ممکن است با چنین عناوینی مواجه شوید.

·        قیمت روز طلا و سکه

·        قیمت سکه در یک هفته گذشته

·        نمودار قیمت طلا و سکه

·        و…

در بین این نتایج کدام عنوان در اولویت اول قرار دارد ؟ مشخص است که عنوان اول یعنی قیمت روز طلا .پس این به تازگی محتوا بر می گردد. یعنی الگوریتم Freshness گوگل ، تاریخ انتشار و به‌روز بودن محتوا را به عنوان یک فاکتور بسیار مهم و کلیدی در تعیین جایگاه سایت در نظر می‌گیرد.

رتبه دهی به محتوای تازه با الگوریتم Freshness

وظیفه اصلی Freshness، افزایش رتبه محتواهای جدید نسبت به محتوای قدیم، و حل مشکل کاربران در برخورد با محتواهای قدیمی سایت است. بروز رسانی و آپدیت محتوا یکی از فاکتورهای مهم در سئو داخلی سایت است و مدیران باید مقاله های قدیمی را بروز کنند تا کاربران مجبور نباشند با گذشت زمان ، فقط محتوای قدیمی را مطالعه کنند.

الگوریتم Freshness گوگل و محتوای به روز و تازه صرفا یکی از نکاتی است که  باید در تولید محتوای مناسب برای سئو سایت رعایت شود چون تنها چیزی که باعث می‌شود گوگل سایت شما را به‌روز بداند، سیگنال‌هایی است که از طرف کاربر دریافت می‌کند. سئو یک تکنیک نیست که پس از اجرا شدن نتایج فوق العاده ای در پی داشته باشد. seo مانند یک ماراتن ورزشی است و همه ورزشکاران از صفر تا صد باید برای این ماراتن آماده باشند از تغذیه گرفته تا وضعیت روحی ،  جسمانی و تمرین های سخت .

سایت هایی تحت تاثیر الگوریتم تازگی محتوا قرار می گیرند؟

تمرکزبیشتر الگوریتم تازگی گوگل (Freshness)، برای ارتقا رتبه و محتوای تازه بر روی این سایت هاست:

·        خبری

·        رویدادی

·        سینمایی

·        دانلودی

چون مثلا شما آموزش ساخت کاردستی را در گوگل سرچ کنید احتمالا برای گوگل زیاد اهمیت ندارد که محتوا برای چند ساعت پیش باشد یا یک سال قبل در نهایت تصمیم با گوگل است چه نوع محتوایی را به کاربر نشان دهد.

چگونه سایت را برای الگوریتم Freshness بهینه کنیم ؟

·        مدت زمان حضور کاربررا به تدریج باید در سایت افزایش دهیم

·        محتواهای قدیمی را بروز رسانی نماییم

·        در انتشار محتواهای جدید سرعت عمل را بالا ببریم

·        به سیگنال های شبکه های اجتماعی توجه داشته باشیم

·        بک لینک های معتبر و دائمی با محتوای جدید تولید نماییم

گوگل چگونه متوجه محتوای تازه در سطح وب می شود ؟

مهم ترین نکته ای که به گوگل کمک میکند تا بداند کدام کسب و کارها به دنبال محتوای تازه ای هستند. داغ یا تاپ بودن آن بحث یا عنوان در سطح وب است.

مثالا اگر رویداد جدیدی در کشور اتفاق بیافتد تمام وب سایت های خبری ، اخباری و شبکه های اجتماعی در مورد آن رویداد مطالبی منتشر می­کنند و کاربران زیادی هم این موضوع را در گوگل سرچ می­کنند. گوگل متوجه وقوع یک اتفاق تازه می­شود و برای رسیدن به رتبه بالا به دنبال جدیدترین مطالب می­گردد. اطلاعاتی که دست به دست در سطح اینترنت می چرخد و همه سایت ها در مورد آن می نویسند به گوگل کمک می کند تا با استفاده از الگوریتم Freshness، متوجه وجود محتوای تازه و داغ شود .

الگوریتم رقص گوگل:

یکی از نا شناخته ترین الگوریتم ها درموتور جستجوی گوگل الگوریتم رقص گوگل است. چون اغلب افراد با این الگوریتم و نحوه­ی کار آن آشنایی ندارند. بدین منظور به معرفی این الگوریتم می­پردازیم.

الگوریتم رقص گوگل (Google Dance) دارای توانایی های بسیار مهم و منحصر به فردیست که تمام صاحبان کسب و کارهای آنلاین و متخصصان سئو سایت باید این الگوریتم را بشناسند تا بتوانند بیشترین بهره ممکن را از الگوریتم ببرند.

دلیل به وجود آمدن الگوریتم رقص گوگل چیست؟

الگوریتم هایی که پس از تحقیق و پژوهش های فراوان، توسط گوگل ایجاد می­شوند. هر کدام از این الگوریتم ها کمک می­کنند تا نتایج بدست آمده از جستجو کاربران، بهترین و نزدیک ترین سایت ها به نیاز مخاطب باشند. و یکی از دلایل اصلی ایجاد نمودن الگوریتم رقص نور به وجود آوردن شرایط یکسان برای صفحات اینترنتی و بررسی فاکتورهای مختلف جهت رضایتمندی کاربران از صفحات اینترنتی مورد نیاز می باشد.

فاکتور ها یی که قبل از نمایش صفحه ای به کاربر، از طریق گوگل بررسی می شوندعبارتند از:

·        ریسپانسیو بودن

·        سرعت مناسب سایت

·        رعایت اصول طراحی سایت و همچنین رعایت اصول نگارشی در محتوا های سایت

بعضی از فاکتور ها هم پس از نمایش صفحه به مخاطب مورد بررسی قرار می گیرند. این نوع از فاکتور ها شامل مدت زمانیست که کاربر در صفحه حضور دارد و یا درصد ورود کاربران به سایت، اشتراک گذاری صفحات در شبکه های اجتماعی و همچنین میزان ثبت دیدگاه از طرف کاربران پس از ورود به سایت می باشد.

Google Dance دقیقاً چیست؟

درالگوریتم رقص گوگل، گوگل در ابتدا سایت ما را در یک بازه زمانی کوتاه درصفحه اول جستجو و دررتبه بالا قرار می­دهد تا در این مدت محتوای سایت ما را از نظررفتار کاربران و میزان رضایت مندی آن‌ها از محتوای صفحه، مورد آزمایش قرار­ ­دهد. که در صورت موفقیت از چالش­های پیش رو گوگل رتبه سایت بهبود می‌یابد و در غیر این صورت به جایگاه اول خود بازمی‌گردید، که به این جا‌به‌جایی و نوسان در نتایج جستجو رقص گوگل می‌گویند.

به عنوان مثال، زمانی که یک مقاله در سایت خود منتشر می‌کنید، گوگل برای تعیین جایگاه دقیق این محتوا، در بازه زمانی کوتاه رفتار کاربران و میزان CTR آن را با سایت قبلی که در همین رتبه بوده است مورد مقایسه قرار می­دهد. در صورتی که بتوانیم نتایج قابل قبولی در این مدت از خود به جای بگذاریم می توانیم از نظر سئو، و قرار گرفتن در رتبه نخست گوگل ارتقای چشمگیری داشته باشیم.

چطور بفهمیم دچار دنس گوگل شده ایم؟

اگر در بازه زمانی کوتاه دچار جابه جایی رتبه چه پیشرفت و چه پسرفت شده اید یعنی مورد آزمایش این الگوریتم قرار گرفتید.

کدام وب سایت‌ها گوگل دنس را تجربه می‌کنند؟

در گوگل دنس زمینه فعالیت وب سایت ها زیاد اهمیتی ندارد و اغلب وب ‌سایت‌ها گوگل دنس را تجربه خواهند کرد.اما این گونه وب سایت­ها بیشتر از سایر وب سایت‌ها مورد توجه گوگل دنس قرار می­گیرند:

۱٫     وبسایت هایی که سئو را به شکل درست انجام نمی‌دهند و معیارهای گوگل را به چالش می‌کشند؛ کارهایی مانند ساخت لینک‌ها ، کپی کردن محتوا از وبسایت های دیگر یا اسپم کردن لینک ها

۲٫     وبسایت هایی که به تازگی ایجاد و کارهای سئو انجام می­دهند

آپدیت کردن رتبه های میلیون ها وب سایت در یک زمان کار سختی است، بنابراین پدیده گوگل دنس اتفاق کاملا طبیعی است.

چه وبسایت هایی دچار گوگل دنس نمی شوند؟

وب سایت هایی که در سایت خود از لینک های خارجی و داخلی با کیفیت برای سئو، و بهینه سازی محتوایی که واقعاً برای کاربران مفید باشد، استفاده کرده اند. و سعی در فریب دادن گوگل برای سئو کردن کیووردها ندارند از این دسته وبسایت ها هستند.

پس نتیجه بر آن است که در الگوریتم Google Dance سایت های مختلف در یک چالش قرار می­گیرند. و به کمک این چالش هر سایتی می تواند به جایگاه و رتبه واقعی خود برسد. بدین ترتیب هر سایتی که در بهینه سازی قوی تر عمل کند، می تواند به جایگاه های نخست دست یابد.

سندباکس گوگل چیست؟

سندباکس گوگل، به عنوان یک فیلترینگ برای سایت های جدید عمل می­کند و باعث می شود وب سایت های جدید نتوانند حتی با وجود محتوای مناسب، لینک های ورودی فراوان و رتبه قوی گوگل در رتبه بالایی در عبارت یا کلمات کلیدی اصلی خود،  قرار بگیرند. در واقع سندباکس گوگل به تازگی در تلاش است  تا از سایت­های اسپمی که با عملیات غیرقانونی سایت خودشان را سریعا بالا میاورند جلوگیری نماید.

اثر سندباکس (sandbox) گوگل چیست؟

الگوریتم جستجوی گوگل دارای سیگنال های مختلف و بسیار پیچیده ای است. که یکی از دلایل اصلی استفاده ازسند باکس گوگل این است که گوگل وبسایت های تازه ساخته شده را قبل از ایندکس شدن در پایگاه داده خود قرار می دهد. چون می خواهد مطمئن شود سایت جدید از راه های اسپم و سئو سیاه برای افزایش رتبه وب سایت خود استفاده نکرده باشد.و تا زمانی که موفقیت خود را در دستورالعمل های تعریف شده در سند باکس گوگل به دست نیاورد در آن پایگاه داده باقی می­ماند.

اما اگر مالک سایت برای دریافت لینک های طبیعی از محتوای با کیفیت وبه روز، همچنین بدون هیچ خطایی در ساختار داخلی آنها به صورت قانونی استفاده نماید.( لینک هایی از وب سایت های دیگر و شبکه های اجتماعی) علاوه براینکه مورد جریمه گوگل قرار نخواهد گرفت، بلکه سریعا ایندکس، و از ترافیک بالایی برخوردار می گردد و هر چه زمان بیشتری می گذرد، تاثیر مثبت آن بیشتر، و از لیست سندباکس گوگل خارج می­شود .

چگونه از سندباکس گوگل خارج شویم؟

در گذشته وقتی افراد سایتی را تازه طراحی می کردند، سعی داشتند با تکنیک های سیاه مدت زمان ایندکس شدن وافزایش ترافیک را کاهش دهند تا سریعا در صفحه اول گوگل قرار بگیرند. اما با وجود سندباکس گوگل دیگراین مساله اتفاق نخواهد افتاد و زمانی یک مالک می تواند لینک سایتش را از سند باکس خارج گرداند که کاملا قانونی وعملیات های زیر را انجام دهد.

۱٫     از لینک بیلدینگ های سیاه که بیشتر ما را به دردسر می اندازند، دوری کنیم.

۲٫     نام لینک صفحات را تغییر دهید( البته اگر ایندکس نشده باشد، در غیراین صورت باید از ریدایرکت استفاده کنید) و کلمات کلیدی را داخل آن به کار ببرید.

۳٫     از نقشه سایت برای راهنمایی گوگل استفاده کنید.

۴٫     محتوای سایت خود را تغییر دهید و بهینه کنید.( براساس اصول سئو، تولید محتوا کنید).

۵٫     نقشه سایت و ربات گوگل را به وبمستر تولز معرفی کنید.

زمانی که یک وب سایت به طور مداوم دچارعدم ثبات رتبه و یا همان رقص گوگل می شود در سندباکس قرارمی­گیرد، که اغلب سایت های تازه تاسیس شده به دلیل آزمون و خطایی که گوگل بر روی وب سایت ها جهت سنجش اسپمر بودن و یا نبودن انجام می دهند در سندباکس گوگل قرار می­گیرند.

یکی از راه‌های تشخیص ، که آیا گوگل دنس اتفاق افتاده است یا خیر این است که به www.google.com بروید و هر چیزی که دوست دارید را جستجو کنید.

به نوار آبی در بالای صفحه نگاه کنید. معمولاً این نوار شامل جمله ای تحت عنوان ” نتایج ۱-۱۰ از ۶۲۶۰۰۰ نتیجه ” را نشان می دهد و جستجوی شما تقریباً ۰٫۴۸ ثانیه طول می کشد.

حالا همان عبارت جستجو شده را در URL هایی مانند www2.google.com و www3.google.com انجام دهید. اگر تعداد کلی صفحات متفاوتی نسبت به قبلی مشاهده کردید پس گوگل دنس شروع شده است.

به همین صورت هنگامی که تمامی URLها نتایج یکسانی را نشان دادند می توانید بفهمید که گوگل دنس به اتمام رسیده است.

چه وب سایت‌هایی اسپم شناخته می‌شوند و چه ویژگی‌هایی دارند؟

وب سایت‌هایی که از کلمات کلیدی بدون هیچگونه محتوای سودمند و کارآمد استفاده می­کنند. اسپم می­گویند. هدف این وب سایت‌ها، فقط تبلیغات و کسب رتبه است و غیر از این هیچ فعالیت مفید دیگری انجام نمی‌دهند. معمولا موتور جستجوی گوگل سریعا این سایت‌ ها را مسدود و هیچگونه ارزشی برای آن‌ها قائل نیست.

ویژگی سایت‌های اسپم عبارتند از:

۱٫     وب سایت‌هایی که فقط تبلیغات انجام میدهند و هیچگونه تاثیرگذاری ندارند.

۲٫     وب سایت‌هایی که محتوای بی کیفیت تولید و حقوق کاربران را از نظر گوگل رعایت نمی‌کنند.

۳٫     سایت‌هایی محتوای مفیدی ندارند وفقط کلمات کلیدی تولید می‌کنند .

چطور در مدت کوتاه رتبه بالا بدست بیاریم ؟

۱٫     وبسایت خود را سریع ایندکس کنید

۲٫     ترافیک

۳٫     سیگنال های اجتماعی

۴٫   از کلمات کلیدی طولانی استفاده نماییم (long tail keyword)

۵٫     اعتبار بسازیم

۶٫     خیلی پرخاشگر نباشید

۷٫     یک وبسایت فعال خریداری کنید

وبسایت خود را سریع ایندکس کنید:

برای تشخیص اینکه ایا سایت ما توسط گوگل ایندکس شده باید site:yourdomain.com را در گوگل سرچ کنید تا ببینید چند صفحه از سایت شما ایندکس شده است. اگر هنوز ایندکس انجام نشد  بهتر است برای سرعت بخشیدن به این عمل دامنه خود را در Google Search Console ثبت کنید و نقشه سایت XML را ارائه بدهید.

ترافیک:

ترافیک در روز های اول برای سایت خیلی مهم است چون به واسطه ترافیک میتوانید رتبه بالایی کسب نمایید و سریع از sandbox گوگل خارج شوید. و همچنین سعی کنید برای دریافت بازدید کننده بیشتر در فرم ها ، گروه های فیسبوک و سایتهای معروف، قسمت پست مهمان به طور مرتب پست بگذارید. تا ترافیک را بالا برده و یک بک لینک قوی بسازید. و با گذاشتن تبلیغات در شبکه های اجتماعی ترافیک سایت را بالا ببرید. 

سیگنال های اجتماعی :

فعالیت در شبکه های اجتماعی به شما برای کسب اعتماد گوگل کمک میکند چون نشان میدهد سایت شما در شبکه های اجتماعی مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از راه های استفاده از سیگنال های اجتماعی قرار دادن تبلیغات و پست در فیسبوک و اینستاگرام است.

 از کلمات کلیدی طولانیاستفاده نماییم:

زمانی که در سند باکس گوگل قرار دارید گوگل برای کلمات کلیدی بلند رتبه بالایی به شما می­دهد ولی به کلمات کلیدی معروف توجه زیادی نمی­کند پس در ابتدا می­توانید با استفاده از ابزارهایی مثل Ubersuggest و SEMrush  درخصوص کلمات کلیدی بلند سرچ نمایید.

اعتبار بسازیم:

زمانیکه سایت ما لینک های خوب و مفید ، ذکر شدن توسط سایت های با اعتبار و برند کوئری مناسب داشته باشد باعث افزایش اعتبار و اعتماد گوگل نسبت به سایت ما می­شود.

خیلی پرخاشگر نباشید:

همیشه در تلاش باشید برای بالا بردن اعتبار خود و لینک سازی زیاد پرخاشگرانه عمل نکنید چون گوگل شما را اسپم به حساب می آورد. در حقیقت نباید در یک مدت کوتاه لینک های خیلی زیاد بسازید. باید لینک سازی را کم کم انجام بدهید. و وقتی که اعتماد گوگل را به خود جلب کردید ان وقت لینک­های بیشتری در سایت قرار دهید.

یک وبسایت فعال خریداری کنید:

یکی از ساده ترین و البته هزینه دار ترین راه  که باعث میشه در سند باکس گوگل قرار نگیریم خرید یک وبسایت فعال با استفاده از ابزار Flippa است ، که دارای ترافیک ومدت زمان انلاین بودن بالایی باشد. همچنین میتوانیم ان را با توجه به نیاز خود تغییر و قدرت دامنه آن را هم بررسی نماییم.( بررسی کلمات کلیدی که سایت با آنها رتبه کسب کرده.)

 

ارسال نظر