اموزش php | بخش اول

PHP یک زبان برنامه نویسی سرور و ابزاری قدرتمند برای ایجاد صفحات وب پویا و تعاملی است. PHP یک جایگزین گسترده ، آزاد و کارآمد برای رقبا مانند ASP مایکروسافت است. PHP 7 آخرین نسخه درحال حاظراست.

php چیست ؟

PHP (مخفف بازگشتی برای PHP: Hypertext Preprocessor) یک زبان برنامه نویسی با استفاده از منبع آزاد است که بطور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و به خصوص برای توسعه وب مناسب است و می تواند در HTML تعبیه شود.

خوبه، اما این به چه معنی است؟ یک مثال:

<!DOCTYPE html>
<html>
  <head>
    <title>Example</title>
  </head>
  <body>

    <?php
      echo "Hi, I'm a PHP script!";
    ?>

  </body>
</html>

به جای دستورات زیادی برای تولید HTML (همانطور که در C یا Perl مشاهده می شود) ، صفحات PHP حاوی HTML با کد تعبیه شده است که “چیزی” را انجام می دهد (در این حالت ، خروجی “سلام ، من یک اسکریپت PHP هستم!”). کد PHP در دستورالعمل های مخصوص شروع و پایان پردازش <؟ php و؟> محصور شده است که به شما امکان می دهد از حالت “PHP” وارد و خارج شوید.

آنچه که پی اچ پی را از چیزی مانند JavaScript سمت مشتری متمایز می کند اینست که این کد بر روی سرور اجرا می شود و HTML تولید می کند و سپس به مشتری ارسال می شود. مشتری نتایج اجرای آن اسکریپت را دریافت می کند ، اما نمی داند کد زیربنایی چیست. شما حتی می توانید سرور وب خود را پیکربندی کنید تا تمام پرونده های HTML خود را با PHP پردازش کند ، و سپس به هیچ وجه امکان وجود ندارد که کاربران بتوانند آنچه را که آستین خود را دارید بگویید.

بهترین موارد در استفاده از PHP این است که برای یک تازه وارد بسیار ساده است ، اما بسیاری از ویژگی های پیشرفته را برای یک برنامه نویس حرفه ای ارائه می دهد. از خواندن لیست طولانی ویژگی های PHP نترسید. می توانید در مدت زمان کوتاهی پرش کنید و چند ساعت دیگر شروع به نوشتن اسکریپت های ساده کنید.

اگرچه توسعه PHP روی اسکریپت نویسی سمت سرور متمرکز است ، اما می توانید کارهای بیشتری با آن انجام دهید. ادامه مطلب بخوانید ، و موارد بیشتری را در برنامه PHP می توان مشاهده کرد؟ اگر فقط علاقه مند به برنامه نویسی وب هستید ، به بخش های بعدی بروید.

ارسال نظر
Share via
ارسال این به یک دوست