تماس تصویری با بهترین کیفیت و کمترین هزینه با پلتفرم مکسین

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اخیرا انویدیا پلتفرم جدیدی به نام مکسین (Maxine) ارایه کرده است که با بهره گیری از تکنولوژی هوش مصنوعی به طرز قابل ملاحظه ای کیفیت تماس های تصویری و کنفرانس های ویدیویی رابهبود بخشیده است، پلتفرم مکسین علاوه برافزایش کیفیت ، باعث کاهش شدید پهنای باند مورد استفاده در هنگام برقراری تماس تصویری شده است .

در یک سال اخیر، به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ در سرتاسر جهان و لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی که منجر به دورکاری در بسیاراری از ادارات و آموزشگاهها و دانشگاهها و مدارس شده است، استقبال روز افزونی از ابزارهای تماس تصویری و ویدیو کنفرانس شده است که همچنان ادامه دارد. مثلا تعداد کاربران اپلیکیشن زوم در سرتاسر جهان تا کنون به بالای ۳۰۰ میلیون نفر رسیده است. همین وضعیت ویژه و نیاز شدید در نهایت موجب گرایش کاربران به استفاده از اپلیکیشنهای بهبودیافته در این زمینه خواهد شد که احتمالا یکی ار قویترین انگیزه های انویدیا برای طراحی و ارایه ی این پلتفرم هوشمند و جذاب است.

ازآنجایی که بیشترین حجم ترافیک مصرفی بویژه در شرایط کنونی ناشی از سرویس های استریم ویدیو است پس انویدیا می تواند نقش موثری در کاهش چشمگیر ترافیک موردنیاز این بخش داشته باشد.

این تکنولوژی جدید با تشخیص نقاط اصلی چهره شخص و با کمک هوش مصنوعی، چهره را برای طرف مقابل شبیه سازی می کند و به این ترتیب باعث کاهش میزان پهنای باند لازم برای تماس تصویری می شود. انویدیا مدعی است در این حات مصرف پهنای باند به یک دهم مصرف در تماس های تصویری نسل قبل (مبتنی بر استانداردهای رایج فشرده سازی h.264 ) کاهش پیدا می کند. البته این تنها مزیت مکسین نیست، در ادامه به سایر ویژگیهای این پلتفرم اشاره می شود.

·       استفاده از آواتارهای سخنگوی هوش مصنوعی که کاربر میتواند به جای تصویر خود انتخاب کند و به جای تصویر واقعی در تماس تصویری با حرکات واقعی دهان در حین صحبت نمایش داده می شود.

·       تنظیم خودکار هم ترازی چهره کاربران در هنگام تماس تصویری به نحوی که درهمه لحظات چهره و نگاه کاربر روبه دوربین تنظیم می شود.

·       قابلیت حذف نویزهای اضافه و صداهای مزاحم محیط اطراف

·       امکان ترجمه همزمان و زیرنویس کردن متن  گفتگو برای مخاطبان

·       قابلیت سوپررزولوشن

·       قابلیت فریم خودکار(دنبال کردن سوژه هنگامی که از کادر خارج می شود)

·       امکان استفاده از عکسهای پس زمینه مجازی

این پلتفرم به دلیل استفاده ازسیستم رایانش ابری برای پردازش اطلاعات، نیازی به منابع و سیستمهای لوکال ندارد و همین ویژگی قابلیت استفاده مناسب این پلتفرم را برای گوشیهای هوشمند و تبلتها فراهم کرده است.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

ارسال نظر
Share via
ارسال این به یک دوست