جومال چیست؟ بررسی مزایا و معایب جوملا

جوملا چیست؟ | کاربرد جوملا | معرفی جوملا |

جوملا یک سیستم مدیریت محتوا فوق العاده تحت وب است که در ساختن وب سایت و دیگر برنامه های تحت اینترنت به شما کمک می کند. مهم تر اینکه جومال یک برنامه source open میباشد که به طور رایگان دراختیار همه قرار دارد.

جوملا چیست ؟

سایت ساز جومال مشابه هر سیستم سایت ساز دیگری امکان ساخت سایت را به شما خواهد داد. برای ایجاد یک سایت در اینترنت پس از خرید هاست و دامنه نیاز به انتخاب یک سیستم ساز ساز مناسب دارید که با نصب آن بر روی هاست و اتصال به پایگاه داده قادر به قرار دادن دیتا در آن باشید.

روش های استفاده جولا

این سیستم سایت ساز به سه روش مختلف میتواند مورد استفاده بگیرد که شامل سیستم سایت ساز اختصاصی، سیستم سایت ساز رایگان)مانند جومال، وردپرس، دروپال و…( و سیستم سایت ساز آماده)مانند پورتال( است. هر یک از این روشها دارای مزایا و معایب خاصی میتوانند باشند. به عنوان مثال در طراحی سایت اختصاصی نیاز به هزینه بسیار باالیی دارید و به دلیل اینکه توسعه سیستم توسط گروه محدودی انجام میگیرد روند توسعه یا تامین امنیت در آن ضعیف خواهد بود.

جوملا چه امکاناتی دارد؟

سیستمهای مدیریت محتوا میشناسیم شامل content management system

که به اختصار آن را با عنوان سیستمهای سایت ساز از پیش ساخته شده هستند که با نصب آنها میتوان اقدام به ایجاد سایت کرد.


به زبان سادهتر میتوان گفت که جوملا یک سیستم(یا بهتر است بگوییم اسکریپت )برنامه نویسی آماده است که با نصب آن بر روی هاست میتوانید سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را با آن ایجاد کنید .در صورتی که میخواهید اطلاعات بیشتر در مورد سیستم مدیریت محتوا بدانید، پیشنهاد میکنم مقاله سیستم مدیریت محتوا را مطالعه فرمایید.
طراحی شده است که امکان ساخت سایت را به شما خواهد mySQL و پایگاه داده PHP جوملا با استفاده از زبان برنامه نویسی از بین یک میلیون Builtwith داد .همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، بر اساس آمار منتشر شده از سوی وبسایت درصدی را ازآن خود کنید .بر ۱٫۹۱ سایت با جوملا طراحی شده است

جوملا در رتبه چندم ساخت سایت در دنیا است ؟

توانسته است رقم ۱۹٫۰۷۸ سایت ساخته شده در دنیا، اساس آمار جهانی نیز، جوملا رتبه سوم را در سطح دنیا از بین سیستم های سایت ساز رایگان دارد.

لطفا با ما در تماس باشید

ارسال نظر
Share via
ارسال این به یک دوست