دروازه پرداخت چیست؟


قبل از یادگیری نحوه افزودن درگاه پرداخت اینترنتی به وب سایت یادگیری نکات ذیل حائز اهمیت می باشد.

درگاه پرداخت اینترنتی را کارت های اعتباری را در فروشگاه های آنلاین و آفلاین پردازش می کند. این اطلاعات اصلی را بین وب سایت ها / دستگاه های تلفن همراه و پردازنده های پرداخت / بانک ها و برعکس انتقال می دهد.

بنابراین اگر تصمیم دارید که پرداخت را در یک وب سایت ادغام کنید ، از درگاه اینترنتی به عنوان ابزاری برای استفاده از کلیه معاملات مالی بصورت آنلاین ف توجه کنید.

برای اطمینان از ایمنی معاملات و محافظت از وب سایت خود در برابر سودجویان ، درگاه پرداخت اینترنتی کلیه اطلاعات حساس را رمزگذاری می کند: از قبیل ( شماره کارت اعتباری ، تاریخ انقضا و کد (CVV.

درگاه پرداخت اینترنتی چگونه عمل میکند؟


وظیفه اصلی درگاه پرداخت اینترنتی ، پردازش اطلاعات کارت اعتباری مشتریان آنلاین است که برای مثال به فروشگاه تجارت الکترونیکی شما هدایت می شود.

برای آشنایی با روند کار، آموزش گام به گام ما را مشاهده کنید.

نحوه کار درگاه پرداخت اینترنتی

  1. مشتری گزینه”محل سفارش” را در هنگام پرداخت کلیک میکند. مرورگر جزئیات پرداخت را رمزگذاری می کند و آنها را از طریق اتصال SSL به سرور وب بازرگان می فرستد.
  2. فروشنده این جزئیات را به درگاه اینترنتی ارسال می کند – دوباره از طریق اتصال SSL رمزگذاری می شود.
  3. درگاه پرداخت اینترنتی اطلاعات را به پردازنده پرداخت ارسال می کند ، که به نوبه خود ، آن را به انجمن کارت (Visa ، MasterCard و کارت عابر بانک غیره) منتقل می کند.

۴- بانکی که کارت اعتباری صادر می کند ، درخواست مجوز دریافت می کند و یک کد پاسخ را به پردازنده پرداخت ارسال می کند. کد پاسخ حاوی اطلاعاتی درباره وضعیت معامله (تأیید شده یا ناموفق) و کد خطا در صورت عدم موفقیت معامله (بودجه کافی و غیره) است.

۵- پردازنده پرداخت کد پاسخ را به دروازه ارسال می کند و از آنجا به وب سایت ارسال می شود.

  1. وب سایت پیام مربوطه را به مشتری نشان می دهد.

کل فرایند به اندازه ۲-۳ ثانیه طول می کشد!

درگاه پرداخت اینترنتی برای وب سایت: انواع معاملات
قبل از اینکه به جزئیات یکپارچه سازی دروازه پرداخت بپردازید ، ببینیم چه نوع معاملات پرداخت وجود دارد – بسته به نوع کار شما ، ممکن است بخواهید یک مورد خاص برای سایت تجارت الکترونیکی یا یک درگاه خود انتخاب کنید.

انواع معامله رایج عبارتند از مجوز ، ضبط ، فروش ، بازپرداخت و اعتبار.

مجوز


این نوع برای تعیین توانایی مشتری در پرداخت و پیدا کردن بودجه کافی در کارت اعتباری آنها استفاده می شود. انتقال واقعی صندوق در این مورد صورت نمی گیرد.

در صورت نیاز به حمل و نقل محصولات سفارش داده شده به صورت آنلاین ، شما می توانید از نوع معاملات مجاز استفاده کنید و باید بودجه توسط صادرکننده کارت را تضمین کنید.

نقدی


گرفتن اسکناس به شما امکان می دهد تا پولی را که قبلاً مجاز بوده اید را بگیرید و برای تسویه حساب ارسال کنید. بنابراین ، اگر محصولی را بصورت آنلاین فروخته اید که زمان لازم برای تولید / آماده سازی حمل و نقل را داشته است ، ابتدا باید هزینه پرداخت را مجاز کنید ، و هنگامی که محصول ارسال شد – مبلغ را ضبط کنید ، و به حساب شما منتقل می شود.

فروش


معاملات فروش مجوز و ضبط را در اختیار شما قرار می دهد. اگر بلافاصله سفارشات را انجام دهید که نوع معامله شما باید استفاده کنید – پول شارژ می شود و بلافاصله منتقل می شود. همچنین اگر عضوی از خدمات را بفروشید مناسب خواهد بود و بلافاصله دسترسی کاربر را فراهم خواهید کرد.

بازپرداخت


اتفاقاتی رخ می دهد و اگر بنا به دلایلی یک سفارش لغو شود ، بازرگان نیاز به بازپرداخت معامله و ارائه آن برای پردازش دارد. بیشتر اوقات ، بازپرداخت محدود به مبلغ اصلی مجاز است و فقط می تواند در معاملات فروش و ضبط اعمال شود.

بازپرداخت


یک معامله باطل مشابه بازپرداخت است ، اما می تواند فقط درصورتی که معامله هنوز تسویه حساب نشده است اعمال شود. به طور معمول ، معامله در صورت ۲۴ ساعت از صورت حساب مشتری ناپدید می شود ، در حالی که ممکن است پردازش بازپرداخت ۳ تا ۵ روز کاری طول بکشد.

ارسال نظر
Share via
ارسال این به یک دوست