دسته بندی در ووکامرس

دسته بندی محصولات در ووکامرس:​

ما وقتی ووکامرس را نصب می کنیم یک برگه سبد خرید، برگه پرداخت و یک برگه فروشگاه به صورت پیش فرض خواهیم داشت. در نتیجه در قسمت فروشگاه یکسری دسته بندی در ووکامرس را خواهیم داشت، اما برای دسته بندی محصولات خود باید در قسمت فروشگاه اقدام به ساخت دسته بندی کنیم. ساخت دسته بندی محصولات جهت راحتی کار و پیدا کردن محصولات مشابه و دسترسی آسان به محصولات، دسته بندی را انجام می دهیم.

با ما همراه باشید تا در این مطلب آموزش مرحله به مرحله ایجاد دسته بندی در ووکامرس را به شما عزیزان ارائه دهیم تا بتوانید با راه اندازی فروشگاه ووکامرس به فروش محصولات خود اقدام کنید. شما با یادگیری روش دسته بندی محصولات خود در ووکامرس می توانید به صورت حرفه ای تر اقدام به مدیریت محصولات خود کنید. شما در هر کجا که باشید نظم و طبقه‌بندی را دوست دارید، در فروش محصولات نیز شما باید دسته‌بندی‌های مشخصی داشته باشید تا تشخیص و تفکیک محصولات را راحت‌تر انجام دهید و این امکان را با مشتریان ارائه دهید تا با دسته بندی محصولات شما بتوانند، محصول مورد نظر خود را پیدا کنند و اقدام به خرید آن محصول کنند.

جهت مشاهده نحوه ساخت فروشگاه ووکامرس کلیک نمایید.

دسته بندی محصولات در ووکامرس

روش ایجاد دسته بندی در ووکامرس :​

برای دستیابی به تنظیمات، دسته بندی محصولات در ووکامرس باید در وردپرس مختص خود، منوی محصولات را انتخاب کنید. به صورت پیش فرض چندین منوی دیگر نیز در قسمت محصولات وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

همه محصولات، افزونه جدید، دسته بندی ها، برچسب ها، برند ها و ویژگی ها و در نهایت دسته بندی ویژگی ها. که قاعدتاً برای ایجاد دسته بندی، بروی دسته بندی ها کلیک کرده و اقدام به ساخت دسته بندی مورد نظر خود می کنید. به صورت کلی در هر دسته بندی موجود یکسری سلسله مراتب وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، به طور مثال اگر در فروشگاه شما یک دسته بندی به عنوان تیشرت کوتاه وجود داشته باشد، این دسته باید زیر یک دسته بندی مادر و اصلی نیز در نظر گرفته شود مثل: دسته مادر تیشرتتیشرت.

که این دسته بندی مادر می تواند دسته های مختلفی را نیز شامل شود، مثل پیراهن مردانه و غیره. در ادامه قدم به قدم آموزش ایجاد دسته بندی را به شما ارائه می دهیم. پس با ما همراه باشید تا بتوانید با دسته بندی محصولات خود در ووکامرس فروش بهتری را داشته باشید.

روش ایجاد دسته بندی:​

هنگامی که قصد ایجاد یک دسته بندی را داشتید، باید از طریق منوی موجود در سمت راست صفحه به نام افزودن دسته بندی، اقدام به ساخت دسته بندی مورد نظر خود کنید. این منوی مذکور شامل موارد زیر می باشد:

نام:

در این قسمت شما عنوانی را که می خواهید برای دسته‌بندی خود به دیگران نشان دهید را وارد می کنید، مثل تیشرت کوتاه.

نامک:

منظور از نامک  همان لینک مرتبط با دسته‌بندی است. سعی کنید حتماً از یک لینک انگلیسی استفاده کنید. اگر زبان انگلیسی خوبی ندارید می توانید از برنامه های مختلف نظیر گوگل ترنسلیت استفاده کنید. باید توجه داشته باشید، نامی را که در این قسمت قرار می دهید در دسته‌بندی شما قابل مشاهده خواهد بود.

دسته بندی مادر:

هنگامی که در حال ساخت دسته بندی هستید باید تعیین کنید که دسته ای که در حال ساخت آن هستید یک دسته مادر و اصلی است یا اینکه دسته بندی دیگری را به عنوان دسته بندی مادر برای آن تعیین می کنید. مثلاً هنگامی که نام دسته بندی را تیشرت کوتاه نامگذاری کردید، می توانید دسته بندی مادر آن را تیشرت انتخاب کنید. ولی در صورتی که دسته ایجاد شده خودش یک دسته مادر و اصلی است، گزینه هیچ کدام را برای آن انتخاب می کنیم. همچنین شما می توانید با فعال کردن قسمت دسته بندی مادر علاوه بر مشاهده محصولات خود محصولات مشابه دیگر را نیز در دید مشتریان قرار دهید تا بتوانند آنها را نیز مشاهده کرده و به انتخاب محصول مورد نظر خود اقدام کنند.

دسته بندی محصولات در ووکامرس

توضیح :

در این قسمت شما توانایی ارائه هر گونه توضیحاتی را دارا می باشید. در این قسمت همچنین شما میتوانید به توضیح هر موردی که می تواند برای مشتریان مفید و سودمند باشد و در خرید کمک کننده است، نیز اقدام کنید. این قسمت، قسمتی اختیاری است و شما می‌توانید بر حسب نیاز خود آن را پر کنید و یا از کامل کردن آن صرف نظر کنید.

تصویر:

شما در این قسمت قادر خواهید بود برای دسته‌بندی خود یک عکس خوب برا محصول خود تعریف کنید تا نظر مشتریان را به خود جلب کند. بعد از انجام مراحل فوق شما می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه افزودن دسته بندی اقدام به کامل کردن ساخت ‌دسته بندی خود کنید. این گزینه در انتهای صفحه قرار دارد. این اقدام باعث ذخیره شدن تغییرات اعمال شده می شود. برای اینکه مطمئن شوید که دسته‌بندی شما به درستی ایجاد شده است، می توانید در قسمت چپ صفحه دسته بندی ایجاد شده را مشاهده کرده و انواع محصولات این دسته بندی را می توانید مشاهده کنید.

نکات قابل توجه در ساخت دسته بندی در ووکامرس :​

درصورتی که شما بخواهید برای دسته‌بندی ایجاد شده، دسته های جزئی تری نیز ایجاد کنید، باید همانند روش های قبل پیش بروید با این تفاوت که باید در نظر بگیرید که دسته بندی ما در این دسته بندی دیگر تیشرت نخواهد شد. چرا که قرار است این دسته بندی به عنوان زیر دسته تیشرت کوتاه قرار بگیرد. علاوه بر این باید در نظر بگیرید که اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که این زیر دسته ها به درستی ایجاد شده‌اند. باید دسته ی مربوطه با دو علامت خط فاصله مشخص شده باشد.

در آخر برای اینکه بتوانید نتیجه تغییرات ایجاد شده را در سایت ببینید باید وارد سایت شوید و دسته بندی مربوطه را انتخاب کنید. نکته ای که باید مد نظر قرار دهید، این است که تا زمانی که دسته بندی شما خالی بوده و محصولی در آن قرار نگرفته است، دسته بندی نشان دادن نمی شود. حتماً باید محصولی در آن قرار گیرد تا قابل مشاهده شود. وجود محصولات دسته بندی شده در ووکامرس علاوه بر نظم، ظاهر بهتری برای کاربر دارد تا بتواند به صورت ساده تری تمام محصولات شما را مورد ارزیابی قرار دارد و بدین طریق زودتر به هدف خود برسد و از محصولات شما خریداری کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ۲۰۵۰ در ارتباط باشید.

۲ نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share via
ارسال این به یک دوست