نحوه برخورد با پیوندهای غیر طبیعی ، اقدامات دستی و سئو منفی

آخرین به روز رسانی: ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۰ | توسط شون اندرسون

این مقاله ، نظر شخصی تحقیقات براساس تجربه من در حدود ۲۰ سال است. در این صفحه هیچ تبلیغ شخص ثالث یا پیوندهای کسب درآمد از هر نوع وجود ندارد. پیوندهای خارجی به سایت های شخص ثالث توسط من تعدیل می شود. من سالها تجربه در تمیز کردن بک لینک ها برای مشتریان دارم و سابقه صددرصد (در حال حاضر) برای حل بسیاری از اقدامات دستی برای پیوندهای مصنوعی غیر طبیعی. حتی پیوندهایی که خودم ساختم (قبل از ۲۰۱۲).

Shaun Anderson, Hobo

۲ نوع اصلی از پیوندهای غیر طبیعی وجود دارد. پیوندهایی که خودتان ایجاد کرده اید و پیوندهایی که نکردید. اگر هیچ یک از لینک ها را ایجاد نکرده اید ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد اقدامات دستی برای پیوندهای غیرطبیعی نخواهید داشت ، و به احتمال زیاد نیازی به استفاده از ابزار disavow یا در اصلاح “رد کردن” ندارید.

اگر یک اقدام دستی برای “الگویی از پیوندهای مصنوعی ، فریب دهنده یا دستکاری کننده غیر طبیعی که به صفحات اشاره می کنند” دارید ، پس احتمالاً برای پاک کردن پیوندهایی که سفارش داده اید یا خودتان ساخته اید ، نیاز به استفاده از ابزار disavow یا در اصلاح “رد کردن” دارید.

بسیاری از مجازات های گوگل (موسوم به “اقدامات دستی” توسط گوگل)با هدف ایجاد کارایی صنعتی، شهرت یا سیستم‌های پاداش در گوگل انجام می‌شود، که متکی بر چالش‌های ناشی از پیوندهای غیر طبیعی است (مگر اینکه آن‌ها یک شرکت SEO را در گذشته به منظور “ارتقا” آن‌ها با استفاده از دستکاری صنعتی مانند ایجاد ارتباط با کیفیت پایین) پرداخت کنند.

با این حال، اگر شما در موقعیت خود برای موقعیت‌های با استفاده از پیوندهای بازگشتی مصنوعی رقابت کرده‌اید – احتمال وجود دارد، شما تحت‌تاثیر قرار می‌گیرید.

هر گونه لینک در نظر گرفته‌شده برای دستکاری رتبه بندی صفحه یا رتبه‌ بندی سایت در جستجوی گوگل ممکن است بخشی از یک طرح لینک و تخطی از دستورالعمل‌های سایت گوگل محسوب شود. این شامل هر رفتاری است که لینک را به سایت شما و یا لینک‌های خروجی از سایت شما دستکاری می‌کند

Google Webmaster Guidelines, ۲۰۲۰

گوگل در گذشته (حدوداً ۲۰۱۲-۲۰۱۷) سر و صدای زیادی در مورد پیوندهای غیرطبیعی ، دستکاری یا مصنوعی که به سایت شما اشاره کرده اند ، ایجاد کرده است ، بنابراین شما نمی توانید به سادگی از آنها چشم پوشی کنید. در صورتی که یک هدف واقعی (REAL TIME INTENT) برای شناسایی کلمات کلیدی خاص با استفاده از ابزارهای با کیفیت پایین تر – یا پیوندها به معنای دیگر ، پیوند شما را نادیده بگیرد ، Google دیگر نادیده گرفته شده است.

علاقه اصلی من SEO برای وب سایت های مشاغل واقعی است و این پست مربوط به موضوعی است که احتمالاً مشاغل زیادی را به دنبال خواهد داشت که در گذشته سایت خود را با استفاده از خدمات جستجوگرها با کیفیت پایین ارتقا بخشیده اند – در نتیجه پیوندهای غیر طبیعی است که به نوبه خود می تواند منجر به افزایش خطر درک شده از “SEO منفی” می شود.

گوگل بدون تردید نسبت به سالهای گذشته رویکرد نرم تری نسبت به بک لینک های کم کیفیت دارد. ببه نظر من آن‌ها بیشتر به spamming زمان واقعی نسبت به فعالیت‌های ساخت‌وساز تاریخی علاقمند هستند.

اگر پیوندهایی ایجاد نکرده اید ، احتمالاً نگرانی بعدی ندارید.

پیوندهای تصادفی جمع آوری شده در طول سالها لزوماً مضر نیستند ، ما آنها را برای مدت طولانی نیز دیده ایم و می توانیم از آن چند سال قبل همه قطعات عجیب و غریب گرافیتی را نادیده بگیریم. رد کردن پیوندهایی که واقعاً برای آنها پرداخت شده است (یا در غیر این صورت به طور غیرعادی قرار داده شده است) ، این کلاهبرداری را ترس نکنید.

John Mueller, Google ۲۰۱۹

من فکر می‌کنم که اگر گوگل در اسپم وب زمان واقعی دست داشته باشد، شما هنوز در خطر اقدام دستی، کاهش ترافیک و یک دور خوش گذران اوقات در مناطقی با بازدهی کوچک برای کسب‌وکار خود هستید. با این حال، فعالیت‌های مربوط به ایجاد ارتباط تاریخی ممکن است کم‌تر از یک نگرانی باشد.

اکثر سایتها پیوندهای “سمی” ندارند یا حداقل آنها را به تنهایی ایجاد کرده اند.

John Mueller, Google ۲۰۲۰

اگر نگران بک لینک های خود هستید و می خواهید لینک دهنده های شما بررسی شود ، می توانم آنها را به عنوان بخشی از ممیزی سئو من بررسی کنم.

اگر خودتان SEO کار می کنید ، در ادامه بخوانید:

فهرست

 1. Does Google Want You To Use The Disavow Link Tool?
 2. Should You Monitor The Links That Point To Your Site?
 3. When Should You Use The Disavow Tool?
 4. Should You Be Worried About Spammy Links Pointing To Your Website That You Didn’t Build Yourself?
 5. What If A Competitor Is Trying To Decrease Your Rankings Using Spammy Links? (AKA Negative SEO)
 6. Will Your Competitor Be Penalised For Unnatural Links That Make Them Rank Above You?
 7. What Happens To Your Rankings In Google If Google Penalises Your Site For Unnatural Links?
 8. Will Disavowing Backlinks To Your Website Help Google Trust Your Backlinks More?
 9. Should You Submit ALL Your Backlinks To The Disavow Tool?
 10. Do You Need To Submit A Disavow File to All Versions of Your Site in Search Console?
 11. Should You Use The Google Backlinks Disavow Tool Yourself?
 12. How To Use the Backlinks Disavow Tool
 13. What Are ‘Unnatural Links‘?
 14. Will Your Rankings Return To Normal After Getting A Penalty Lifted?
 15. If You Have A Manual Action, Will Google Tell You About Unnatural Links?
 16. If You Have A Manual Action, Do You Need To Physically Remove ALL Unnatural Links Pointed At Your Site?
 17. If You Have A Manual Action, Your Backlinks Will Very Probably Need MANUALLY Checked
 18. You have a Manual Action. Which Links Are You Supposed To Clean Up?
 19. How To Deal With Unnatural Links Pointed At Your Site
 20. What Links Should You Begin With When Reviewing Links For A Disavow File?
 21. How To Submit “Reconsideration Requests” After A Manual Action
 22. How Long Does A Reconsideration Request Take Google To Process?
 23. Why Does Google Penalise Unnatural Links?
 24. Negative SEO
 25. What Is Google Penguin?
 26. QUOTE: ‘Penguin doesn’t… penalize anymore’
 27. What If You Do Nothing About Your Historic Toxic Links?
 28. Is It OK To Link Out To Related Sites?
 29. Manual Actions & Google Penalty Recovery Services
 30. Disclaimer

آیا Google می خواهد از ابزار Disavow Link استفاده کنید؟

فکر می‌کنم این به طور برجسته‌ای ذکر شود.
نه کاملا، و فقط اگر لازم باشد:

به همین دلیل است که ابزار disavow مانند ویژگی اصلی کنسول جستجو نیست ، شما باید به صراحت آن را جستجو کنید. این همه با هدف انجام شده است زیرا در بیشتر سایت ها ، شما واقعاً نیازی به تمرکز روی پیوندها ندارید

John Mueller, Google ۲۰۱۹

من به بیشتر وب سایت‌ها فکر می‌کنم، تقریبا بیش‌ترین اکثریت وب سایت‌ها، شما نیازی به استفاده از ابزار disavow ندارید. به همین دلیل است که ما ابزار disavow را جدا از کنسول جستجو داریم، به طوری که شما به استفاده از ابزار کنترل دست نزنید زیرا شبیه به این بخش طبیعی از کنسول جستجو است که همه باید از آن استفاده کنند. این واقعا چیزی است که شما فقط نیاز دارید در موارد واقعا شدید از آن استفاده کنید.

John Mueller, Google ۲۰۱۹

تجربه به شما می گوید اگر Google فکر می کرد که پیوندهای شما اولویت تمرکز بر روی آنها باشد ، مطمئناً این ویژگی در کنسول جستجوی Google جلوی و مرکز است. اینطور نیست

آیا باید پیوندهایی را که به سایت شما اشاره می کند نظارت کنید؟

من با استفاده از ابزارهای شخص ثالث ، بک لینک هایم را هر چند ماه یک بار مورد بررسی قرار می دهم. من هر سال یا دو سال پیوندهای اسپم را چک می کنم و آنها را به دلیل غیرفعال بودن در نظر می گیرم. من این کار را از سال ۲۰۱۲ انجام داده ام. پس از اولین پاکسازی ، پیوندهای غیرطبیعی هرگز دوباره اولویت من نبودند.

به نقل از گوگل نشان می دهد که این یک روش معقول برای اکثر افراد در موقعیت من است:

جالب است که نگاهی از زمان به زمان داشته باشید و شاید بتوانید چیزهایی را تشخیص دهید که شما باید آن‌ها را در گذشته تمیز کنید، اما برای بسیاری از انواع صفحات وب عجیب و غریب در هر جایی که شما می‌خواهید با یک شانه ارتباط برقرار کنید و تمام چیزهای غیر طبیعی را که در آن عبور می‌کنید تمیز کنید.

John Mueller, Google ۲۰۱۸

اکثر صاحبان وب سایت به طور کلی لازم نیست نگران بک لینک ها باشند.

بدیهی است که سخنگویان گوگل بر این باورند که پیوندهای کنسول جستجو برای اکثر وب مسترها کافی است.

چه زمانی باید از ابزار Disavow استفاده کنید؟

هر کسی که دارای یک هشدار لینک غیر طبیعی است. همچنین هرکسی که از الگوریتم پنگوئن ضربه خورده است اشاره می کند ، اما من در این مورد سؤال می کنم. من می خواهم دوباره تأکید کنم که اگر از الگوریتم پنگوئن ضربه خورده اید و می دانید که پیوندهای بدی دارید ، احتمالاً باید از این نیز استفاده کنید.

Matt Cutts, Google ۲۰۱۲

شما واقعاً باید از ابزار disavow استفاده کنید اگر بدانید که در گذشته فعالیت برگشتی غیرطبیعی در گذشته پشت سر گذاشته اید ، یا اگر یک اقدام دستی دارید یا یک سئو با تجربه به شما می گوید آنچه شما در حال حاضر هستید ارزش یک کتابچه راهنمای کاربر را دارد. اگر تیم webspam شما را به عنوان عامل دستکاری کننده تشخیص دهد ، اقدام کنید:

قطعاً مواردی که یک عمل دستی وجود دارد و ۲٫ همچنین مواردی که شما (که آنها نیز دیده اید) بسیاری از اقدامات دستی می گویند ، خوب ، اگر تیم وب اسپم اکنون به این موضوع توجه داشته باشند ، آنها یک کتابچه راهنما به شما می دهند. عمل…. نوع مواردی که می خواهید بگویید ، خوب ، عمل دستی بیشتر موضوعی است و نوع آن نیست که مبتنی بر کاری باشد که انجام شده است ، من نمی دانم که چند سال پیش به روشنی انجام شده است و این یک نوع مرز مرزی عالی نبود. این نوع مطالبی است که من می گویم مشکلی نیست ، که به هر حال با آنها بیشتر برخورد خواهیم کرد … اما نوع کارهایی که شما به آن نگاه می کنید و می گویید ، اگر کسی از تیم webspam به این نکته توجه داشته باشد ، یک اقدام دستی انجام می دهد و قطعاً این نوع کار است که من آن را تمیز می کنم و دوست دارم یک مخالفت برای آن … بله ، فکر می کنم اگر مثل یک جدول زمانی مشخص وجود داشته باشد ، گفتن آن دشوار است. اما به طور کلی ، اگر تیم وب اسپم به این موضوع توجه کرده و گفته باشد ، مانند همه چیز ، حرکت کرده است … این کار به وضوح چند سال پیش انجام شد ، کاملاً بدخواه نبود. پس احتمالاً آنها برای این کار اقدام دستی نمی کنند … من فکر می کنم اگر شما در مواردی هستید که کاملاً روشن باشد که تیم وب اسپم بر اساس وضعیت فعلی یک اقدام دستی به شما ارائه می دهند ، این همان چیزی است که من نمی خواهم … بله ، من فکر می کنم اکثریت قریب به اتفاق سایتهایی که دارای چنین ترکیبی از مواردی هستند ، مانند این است که شما در گذشته از برخی توصیه های بد پیروی کرده اید ، و مانند این است که شما به این سمت حرکت کرده اید و اکنون همه چیز بسیار طبیعی است ، پس آنها واقعاً اینگونه نیستند. باید این کار را بکنند

ohn Mueller, Google ۲۰۱۹

اگر می‌دانید، تنها باید از ابزار استفاده کنید، یا گوگل می‌داند که شما ” الگویی از ارتباطات ساختگی، فریبنده، یا فریبکار دارید که به صفحات سایت شما اشاره می‌کنند.”

آیا باید درباره پیوندهای Spammy که به سایت خودتان اشاره میکند و شما آن هارا ایجاد نکردید نگران باشید؟

آیا باید درباره “الگوی پیوندهای مصنوعی ، فریب دهنده یا دست ساز غیر طبیعی که به صفحات در سایت شما اشاره می کنند” نگران باشید؟

احتمالا نه.

در بیشتر موارد ، مگر اینکه شما از نوع فعالیت منظم آگاهی داشته باشید که در یک سئو قبلی یا مانند شخصی که در گذشته برای وب سایت شما در رابطه با پیوندها انجام می داده است ، در این صورت من نگران این موضوع نیستم ، اگر یک وب سایت مدت زیادی است که وجود دارد و از همه مکانهای دیوانه وار پیوند دارد ، حتی اگر به صفحاتی که می روید نگاه کنید ، نمی دانم چرا این وب سایت به سایت ما پیوند می خورد یا به نظر می رسد که کسی تایپی کرده یا دسته ای از نشانی های اینترنتی را در یک بخش فروم قرار داد و شامل پیوندهایی به سایت ما می شود ، همچنین این مواردی هستند که ما همیشه در وب می بینیم ، بنابراین اگر واقعاً از نوع خاصی از فعالیتهای شخصی که خارج می شود و تعداد زیادی خرید می کنید آگاه نیستید. پیوندها و نوع انجام کارهای زیادی که مخالف دستورالعملهای مدیر وب ماست.

ohn Mueller, Google ۲۰۱۸

در صورت خواندن نظرات زیادی در این مورد خواهید شنید.

اگر یک رقیب در تلاش است با استفاده از پیوندهای Spammy ، رتبه شما را کاهش دهد چیست؟ (SEO منفی AKA)

وقتی از وی سؤال شد «وب سایت من صدها پیوند به نظر می رسد که اسپم هستند. من گمان می کنم که شاید یکی از رقبای من سعی در کاهش رتبه من داشته باشد. آیا لازم است هفته بعد از هفته از این پیوندها چشم پوشی کنم؟ یا اینکه فقط یک اقدام دستی دستی غیر طبیعی به دست می آورم؟ – که اساساً در مورد SEO منفی سؤال می کند….

جان پاسخ داد:

به طور کلی ، ما به طور خودکار این موارد را در نظر می گیریم و سعی می کنیم وقتی می بینیم که در حال رخ دادن هستند ، به طور خودکار از آنها چشم پوشی کنیم. در بیشتر موارد ، من گمان می کنم که عملکرد نسبتاً خوبی داشته باشد. من افراد کمی را می بینم که مسائل واقعی پیرامون آن دارند. بنابراین فکر می کنم عمدتا خوب کار می کند. با توجه به پنهان کردن این پیوندها ، من گمان می کنم اگر اینها فقط لینکهای اسپم معمولی هستند که فقط در وب سایت شما ظاهر می شوند ، دیگر زیاد نگران آنها نیستم. احتمالاً ما این موضوع را به تنهایی تصور کردیم.

John Mueller, Google ۲۰۱۹

او ادامه داد…

اگر شما در مورد آن‌ها نگران هستید، بدون توجه به اینکه چیزی است که در مورد آن مطمئن نیستید، شما در حال از دست دادن خواب بر روی این لینک‌ها هستید و فقط می‌خواهید مطمئن شوید که گوگل به درستی آن‌ها را کنترل می‌کند و سپس با استفاده از ابزار disavow، کاملا خوب است. این ابزار نفی، پذیرش گناه و یا چیزی شبیه آن نیست. شما در واقع فقط به سیستم‌های ما می‌گویید که این پیوندها نباید برای وب سایت من در نظر گرفته شوند. و چندین دلیل وجود دارد که شما ممکن است بخواهید لینک را به حساب نیاورید. این چیزی نیست که الگوریتم ما سعی کند برای وب سایت شما قضاوت کند. اگر احساس می‌کنید که این پیوندها خیلی عادی هستند و چیزی که هر الگوریتم آن را مشخص می‌کند، شما می‌توانید آن‌ها را تنها بگذارید و فقط به نوعی حرکت کنید

John Mueller, Google ۲۰۱۹

یکی دیگر از کارمندان Google با این عنوان در حال ضبط است:

اول و مهمتر از همه ، هیچ موردی را مشاهده نکرده ایم که در آن کارزارهای پیوند سمی کار کند ، ما با تیم رتبه بندی وقت خود را صرف بررسی این موارد می کنیم ، و ما یک مورد را در آن کار نکرده ایم.

Gary Illyes, Google Nov ۲۰۱۶

آیا رقیب شما به دلیل پیوندهای غیر طبیعی که رتبه آنها را بالاتر از شما قرار می دهد ، مجازات می شود؟

گاهی اوقات آنها خواهند شد ، گاهی اوقات آنها پیروز نخواهند شد.

بعضی اوقات آنها بوده اند ، و شما هرگز در مورد آن نمی دانید.

من فکر می کنم یک قسمت مشکل دیگر مانند شما واقعاً نمی دانید که آیا با آن فاصله می گیرید یا نه. به این معنا که برای تیم وب اسپم نیز سعی می کنیم آن نوع پیوندها را بشناسیم و فقط آنها را نادیده بگیریم. تیم وب اسپم وقتی الگوی بزرگتر پیوندهایی مانند اینها اجرا می شود ، آنها نیز در آنجا اقدام دستی می کنند و اساساً آن لینک ها را خنثی می کنند. بنابراین نمی بینید که هیچ یک از ابزارهای پیوند و با وجود همه این پیوندها اساساً نادیده گرفته می شود ، ممکن است یک سایت به رتبه نسبتاً خوبی ادامه دهد. بنابراین آنچه که اتفاق می افتد این است که آنها وقت زیادی را صرف انجام همه این امور برای نوعی ساختن این پیوندهای غیر طبیعی می کنند و در پایان آنها تأثیری ندارند. و آنها می توانستند آن زمان را صرف انجام کارهایی مفید برای بلند مدت برای وب سایت خود کنند.

John Mueller, Google ۲۰۱۷

همیشه می توانید در مورد آنها به Google بگویید یا از آنها در انجمن های Google استفاده کنید. اگر انرژی لازم برای این کار را داشته باشید – شاید با تمرکز برخی از این موارد برای تبدیل شدن سایت خود به یک تجربه کاربری بهتر برای کاربران Google ، باروری بیشتر از وقت شما باشد.

سرانجام ، Google با لینک های بی کیفیت رقیب ارتباط برقرار می کند ، مگر اینکه آنها بدانند که چه کاری انجام می دهند ، البته و بیشتر آنها نه.

اگر Google سایت شما را به دلیل پیوندهای غیر طبیعی جریمه کند ، چه اتفاقی برای رتبه بندی سایت شما در Google رخ می دهد؟

اگر به دلیل پیوندهای غیرطبیعی به سایت خود اقدام به دستیابی به سایت خود کرده اید ، یا اگر فکر می کنید قصد دستیابی به چنین عملی دستی (به دلیل پیوندهای پرداخت شده یا سایر برنامه های پیوندی را دارید که دستورالعمل های کیفیت ما را نقض می کند) ، باید سعی کنید آن پیوندها را از سایت دیگر حذف کنید. اگر نمی توانید این پیوندها را حذف کنید ، باید آن پیوندها را به وب سایت خود غیرفعال کنید.

Google Webmaster Guidelines, ۲۰۲۰

اگر یک اقدام دستی دریافت کرده اید ، زمان تمیز کردن است.

رتبه بندی شما احتمالاً بسیار تأثیر منفی خواهد گذاشت.

در موارد دیگر ممکن است شاخص ها ظریف تر باشند.

 • شما ممکن است به هیچ وجه در گوگل به خاطر چیزی که قبلاً برای آن رتبه بندی کرده اید ، رتبه بندی نکنید.
 • ترافیک شما ممکن است ماه به ماه کاهش یابد.
 • ممکن است یک شبه برای کلمات کلیدی ارزشمند مرتبط با محتوای خود ناپدید شوید.
 • ممکن است برای یک عبارت کلمه کلیدی ناپدید شوید.
 • ممکن است شما به صورت دستی مورد بررسی قرار بگیرید
 • به نظر می رسد محتوای تازه برای ورود به فهرست Google کمی بیشتر تلاش می کند

اگر واقعاً مجازات شده اید ، اگر می خواهید اعتبار خود را در Google بازیابی کنید ، پیوندهای خود را تمیز می کنید. مجازات ها می توانند مدت زیادی طول بکشد (در صورت عدم تمیز کردن).

در بدترین حالت – سایت شما و تمام صفحات آن از Google قابل حذف است. این می تواند “de-indexed” و طبقه بندی “اسپم خالص” باشد.

وقتی یک پنالتی را باطل می کنید ، همه چیز به حالت عادی باز می گردد ، اما این روند بیش از حد زمان می برد.

آیا پیوندهای ناخواسته به وب سایت شما به Google کمک می کنند تا بتوانید به لینک های شما بیشتر اعتماد کند؟

شاید.

من طی این سالها به این موضوع نزدیک شده ام که بله ، در مقطعی از روند زنجیره ای از رویدادهایی که منجر به رتبه بندی شما می شود ، یک پرونده غیرفعال می تواند باعث شود Google بیشتر به سایت شما اعتماد کند.

این به شرایط شما بستگی دارد:

این چیزی است که الگوریتم های ما ، وقتی به آن نگاه می کنیم ، و آنها می بینند ، اوه ، آنها در اینجا لینک های واقعاً بدی هستند ، بنابراین ممکن است نسبت به پیوندها به طور کلی برای وب سایت کمی محتاط باشند. اگر این کار را تمیز کنید ، الگوریتم ها به آن نگاه می کنند و می گویند ، اوه ، نوع دیگری وجود دارد ، اشکالی ندارد. بد نیست.

 John Mueller, Google ۲۰۱۹

آنچه در مورد پرونده disavow به ما گفته شده است طی سالها روشن شد:

بنابراین disavow ، اساساً ، ** فقط یک برچسب داخلی است **. روی پیوندها و مجریان اعمال می شود. و سپس شما می توانید آن را ببینید. من اصلاً نمی دانم که از WhiteHouse.gov پیوندی داشته باشید ، و دارای برچسب های Penguin RT ، footer و disavow است. و سپس آنها آن را می بینند – آنها می دانند شخصی یا مدیر وب سایت یا صاحب محتوا به طور جدی در حال حل و فصل این لینک ها است.

Gary Illyes Google ۲۰۱۶

و

اگر یک اقدام دستی ندارید ، دیگر نیازی به ارسال Disavow ندارید!

 Search Engine Roundtable, ۲۰۱۷

با توجه به این نکته ، شما باید در وهله اول دلیل بسیار خوبی داشته باشید تا در صورت عدم کار بهتر ، یک عدم انعطاف نظیر تمیز کردن یک عمل دستی یا مشخص کردن مورد مشخص سئو منفی را مشخص کنید:

ما در صورت نگرانی از SEO منفی آن را توصیه می کنیم.

Gary Illyes, Google ۲۰۱۷

من با سایتهای مهم طوری رفتار می کنم که گویی می خواهند در یک مقطع یک بررسی دستی انجام دهند.

اگر گوگل پیوندهایی را برای یک مرورگر دستی نشان می دهد که “آنها می دانند شخصی یا مدیر وب سایت یا صاحب محتوا به طور جدی در حال حل و فصل این لینک ها هستند” ، باز هم بازدارندگی لینک های مخاطره آمیز (برای برخی از آنها) اما برای بیشتر مفید است (برای برخی). وب مسترها ، ممکن است به این معنا باشد که Google در حال حاضر “در حال رد کردن” است و به هر حال لینک های کم کیفیت شما را کاهش می دهد.

اگر پرونده disavow است:

** فقط یک برچسب داخلی **

Gary Illyes Google ۲۰۱۶

و الگوریتم پنگوئن:

تخریب نمی کند بلکه فقط اسپم های دریافتی را به طرف خود دور می کند و این اسپم را نادیده می گیرد و این مجازات بدون جریمه نیست و در زمان واقعی کار می کند

Gary Illyes, Google ۲۰۱۶

سپس احتمالاً Google امروز پیوندهای کم کیفیت شما را از این که شما را مجازات نکند ، چشم پوشی می کند ، بنابراین پاک کردن بک لینک شما چیزی برای ترک یک روز بارانی است:

اگر کارهای بهتری دارید ، همانطور که باید انجام دهید ، از آن استفاده نکنید.

Gary Illyes, Google ۲۰۱۷

من “افشای کامل” در پروفایل بک لینک خودم با استفاده از پرونده disavow در سال ۲۰۱۲ رفتم و این در دراز مدت به من کمک کرد تا سطح ترافیک رکورد ، رتبه های برتر را بدست آورم و به سرعت از یک هک سئو منفی و چندین حمله سئو منفی به دست بیاورم.

من همیشه پرونده disavow را به عنوان موضوعی که در بعضی مقطع به صورت دستی بررسی می شد ، رفتار می کردم.

من متمایل به تمرکز روی چیزهای دیگر از صرف وقت زیاد برای مدیریت پرونده رد کردن (مگر اینکه در معرض خطر مجازات “در زمان واقعی” باشید یا برای پیوندهای غیرطبیعی یک اقدام دستی دارید).

اگر همه مسائل کیفیت سایت دیگر را مرتب کرده اید ، در صورت داشتن مزایای مرتبه دوم در جاده ، لینک های کم کیفیت را رد می کنم.

ابزار Disavow Links ابزاری است که توسط Google در کنسول جستجوی Google (قبلاً ابزارهای Google Webmaster) ارائه شده است.

شما می توانید مشخص کنید که دامنه هایی که می خواهید پیوندها را از آن جدا نکنید (می توانید صفحات جداگانه را نیز مشخص کنید).

به طور کلی ، در صورت عدم دسترسی به یک لینک ، شما بهتر است که کل دامنه را غیرفعال کنید (اگر این یک دامنه اسپم است).

disavow.txt فقط یک فایل متنی ساده است با لیست زیر دامنه ها به عنوان مثال:

 • دامنه: google.com
 • دامنه: plus.google.com

روشی که کار به نظر می رسد این است که به Google می گویید که هنگام محاسبه کیفیت بک لینک های شما ، چه مواردی را نادیده می گیرد.

اگر می توانید ، ابتدا ، قبل از غیرفعال کردن پیوندها ، شما نمی توانید حذف کنید ، اگر واقعاً بتوانید پیوندهای اسپم را حذف کنید:

اگر به دلیل پیوندهای غیرطبیعی به سایت خود اقدام به دستیابی به سایت خود کرده اید ، یا اگر فکر می کنید قصد دستیابی به چنین عملی دستی (به دلیل پیوندهای پرداخت شده یا سایر برنامه های پیوندی را دارید که دستورالعمل های کیفیت ما را نقض می کند) ، باید سعی کنید آن پیوندها را از سایت دیگر حذف کنید. اگر نمی توانید این پیوندها را حذف کنید ، باید آن پیوندها را به وب سایت خود غیرفعال کنید.

Google Webmaster Guidelines ۲۰۲۰

Google گفته است که آنها پیوندهای موجود در پرونده disavow شما را به عنوان پیوندهای nofollow رفتار می کنند. این پیوندها از سیگنالهای مربوط به صفحهRank یا متن پشتیبانی نمی شوند و دیگر نمی توانند تأثیر منفی بر سایت شما بگذارند.

گوگل توصیه می کند که وب مسترها از پیوندهای خارج از کشور واجد شرایط باشند تا این نوع پیوندها به طور مصنوعی در رتبه بندی تأثیر نگذارند. به سادگی: برای لینک های پرداخت شده از rel = “sponsored” یا rel = “nofollow” استفاده کنید. برای لینکهای محتوای تولید شده توسط کاربر از rel = “ugc” یا rel = “nofollow” استفاده کنید.

Shaun Anderson, Hobo ۲۰۲۰

آیا باید تمام بک لینک های خود را به ابزار Disavow ارسال کنید؟

قطعا نه.

حتی پس از حذف پرونده disavow ، رتبه من هرگز بهبود نیافته است. آیا آنها همیشه؟

Cyrus Shephard, ۲۰۱۳

حتی اگر Google فقط به صورت دستی نمونه ای از کسی که سوء استفاده از پرونده disavow را سوءاستفاده می کند ، پرونده disavow به وضوح برای “عدم رضایت” خود از دامنه ها است. شاید گوگل در این مورد تعهد کند که بسیار مایه تاسف است.

غیرفعال کردن پیوندهای برگردان واقعاً برای مواردی است که لینکهای بسیار مشکل آفرین به صفحه شما وجود دارد و شما می خواهید بگویید که من هیچ کاری با آن ندارم

John Mueller, Google ۲۰۱۶

هیچ کس دقیقاً نمی داند که چگونه این فرایند انجام می شود ، بنابراین شما احتمالاً بهتر است از توصیه های Google گوش می کنید.

بدیهی است که پرونده disavow در یک بررسی دستی با سایت شما مرتبط است.

برای “پیوندهای واقعاً مشکل ساز” ، اختلاف را حفظ کنید.

آیا نیاز دارید که یک فایل Disavow را به کلیه نسخه های سایت خود در کنسول جستجو ارسال کنید؟

بله

اگر یک عمل دستی دارید (یا در گذشته یک اقدام دستی داشتید) ، بله و بویژه اگر به HTPPS تغییر یافته اید ، احتمالاً باید پرونده disavow خود را به کلیه نسخه های سایت خود ارسال کنید (فقط در صورت مورد):

خوب ، با تیم بررسی شده: بله ، شما باید فایل disavow را دوباره در نمایه سایت https در SC (کنسول جستجو) بارگذاری مجدد کنید.

Gary Illyes, Google ۲۰۱۵

این مگر اینکه شما “ویژگی های دامنه” جدید را در کنسول جستجوی Google تنظیم کنید ، که داده های همه نسخه های جایگزین وب سایت شما را در یک مکان جمع می کند:

گوگل اعلام کرد که “ویژگی‌های دامنه” را راه‌اندازی کرده‌است، یک ویژگی که به شما اجازه می‌دهد اطلاعات را از کل دامنه در یک نظر در یک دید گوگل جستجو کنید. این کار می‌تواند آدرس http، https، www، non، و غیره را در یک ویژگی واحد تثبیت کند تا نظر کلی از عملکرد سایت شما و اشتباه‌ات / هشدارها در یک ویژگی جستجوی گوگل جستجو شود. در درجه اول، این ویژگی یک ویژگی را به ارمغان می‌آورد که با کنسول جستجوی قدیمی – به طور خاص به مجموعه ویژگی می‌رفت. دوم، از آنجا که این خودکار از طریق تایید DNS خودکار است، به شما نیاز دارد که به سوابق DNS دسترسی داشته باشید و نحوه تغییر آن اسناد را درک کنید. شما ممکن است لازم باشد هنگام ایجاد تغییرات سابقه DNS با ارایه‌دهنده سرویس خود مشورت کنید.

Barry Schwartz, ۲۰۱۹

Google برای اینکه بتوانید جامع ترین نمای سایت خود را در کنسول جستجوی Google پیدا کنید ، تمام نسخه های یک وب سایت – http ، https ، www و غیر www – را تأیید می کند. متأسفانه ، بسیاری از لیستهای جداگانه می توانند درک کامل تصویر از چگونگی “دیدن گوگل” دامنه خود را به طور کلی برای مدیران وب دشوار کنند. برای آسانتر کردن این امر ، ما امروز در “کنسول جستجو” “ویژگیهای دامنه” را اعلام می کنیم ، روشی برای تأیید و مشاهده داده های جستجوی Google برای کل دامنه.

Erez Bixon, Google ۲۰۱۹

آیا باید خودتان از ابزار Disavow Backlinks Google استفاده کنید؟

این یک اسلحه بزرگ است و در صورت سوء استفاده از آن می تواند در طی چند ساعت رتبه بندی شما را از بین ببرد

Gary Illyes, Google ۲۰۱۷

اگر نمی دانید چه کاری انجام می دهید پاسخ ممکن است نیست ، اما سؤالی در مورد اینکه ابزار disavow در واقع چه کاری انجام می دهد وجود دارد. بیشترین کاربرد را برای یافتن عملکرد دستی برای پیوندهای غیرطبیعی پیدا کرده ام:

این یک ویژگی پیشرفته است و فقط باید با احتیاط از آن استفاده کرد. در صورت استفاده نادرست ، این ویژگی می تواند به عملکرد سایت شما در نتایج جستجوی Google آسیب برساند. توصیه می کنیم لینک های بک لینک را فقط اگر اعتقاد دارید که تعداد قابل توجهی از لینک های اسپم ، مصنوعی یا با کیفیت پایین به سایت شما نشان می دهند ، غیرفعال کنید ، و اگر اطمینان دارید که این پیوندها مشکلاتی را برای شما ایجاد می کند. در بیشتر موارد ، Google می تواند بدون راهنمایی های اضافی به کدام لینک ها اعتماد کند ، ارزیابی می کند ، بنابراین بیشتر سایت های عادی یا معمولی نیازی به استفاده از این ابزار ندارند.

Google Search Console Notification

برخی ممکن است به جای استفاده از این ابزار disavow از Google ، پیوندها را حذف کنند. افراد زیادی زوایای مختلفی دارند.

من از روشهای BOTH برای بازیابی سایتها از اقدامات دستی و مجازاتهای الگوریتمی استفاده کرده ام.

اگر مجازات دستی دارید ، حتماً باید برخی از این پیوندها را از نظر جسمی حذف کنید یا حداقل سعی کنید آنها را حذف کنید. بله ، این بدان معناست که از طریق وب مسترها ایمیل بفرستید و سابقه آن تلاش را ثبت کنید.

اگر یک مجازات دستی دریافت کنید ، تعداد زیادی پیوند داشته باشید و حذف لینک های کم کیفیت کار سختی خواهد بود – لازم است پرونده disavow را به کار بگیرید.

اگر یک اقدام دستی ندارید ، خطرات ناشی از سایت شما از Penguin (حداقل) کاهش می یابد:

من یک سایت با [حدود] ۱۰۰۰۰۰ بازدیدکننده در هر دو هفته داشته ام و به مدت دو سال به این لینک ها نگاه نکرده ام ، اما می دانم پیوندهای پورنو دارم زیرا کسی به آن اشاره کرده است و من با آن خوب هستم – نمی دانم. استفاده از disavow. اگر این احساس بهتری به شما دست می دهد ، پس از آن استفاده کنید ، فقط مطمئن شوید که از آن زیاد استفاده نمی کنید. این یک اسلحه بزرگ است و در صورت سوء استفاده از آن می تواند در طی چند ساعت رتبه بندی شما را از بین ببرد. از سایتهایی که نمی شناسید نترسید. صدها میلیون سایت – احتمالاً میلیاردی – در اینترنت وجود دارد. هیچ راهی وجود ندارد که شما هریک از آنها را بشناسید. اگر آنها دارای محتوا هستند و هرزنامه نیستند ، چرا مخالفت می کنید؟ به احتمال زیاد به شما صدمه ای نمی رساند.

Gary Illyes, Google ۲۰۱۷

من در گذشته پیوندهای غیرفعال را در سایتهایی که بدیهی است از نظر الگوریتمی مجازات شده برای کلمات کلیدی خاص یا در پیوندهایی که انتظار دارم مجازات شوند ایجاد کرده ام. انتظار می رود که برخی از سایت ها مجازات ها را براساس تشخیص الگوریتمی در برخی از سطح ها تعیین کنند.

اگر تاکنون تلاش کرده اید Google را دستکاری کنید ، اکنون زمان آن است که حداقل میزان ریسک مربوط به آن پیوندها را کم کنید.

توصیه می کنم که یک قدم جلوتر بروید و لینک های بسیار کم کیفیت را که مجبورید به سایت خود اشاره کنید ، نادیده بگیرید ، مانند:

 • Google بهتر است پیوندهای کم کیفیت شما را شناسایی کند.
 • Google قبلاً از پیوندهای تبخال شما اطلاع دارد.
 • Google به طور قطع اکثر پیوندهای شما را نادیده می گیرد.
 • Google احتمالاً قبلاً شما را در مناطقی مجازات کرده است و احتمالاً از آن آگاه نیستید. من به چند سایتی که پیام پیوندهای غیرطبیعی را دارند که یک سال قبل به طور واضح الگوریتمی سیلی زده بودند ، کمک کردم و هرگز متوجه آن نشدم تا اینکه صدمه ببیند.
 • برخی از رقبا وب سایت شما (SEO منفی) را نشان می دهند (در زیر به این مقاله می روم).

نحوه استفاده از ابزار Diskow Backlinks

لیستی از پیوندها برای رد کردن بارگذاری کنید:

 • به صفحه ابزار disavow links بروید.
 • وب سایت خود را انتخاب کنید.
 • پیوندهای Disavow را کلیک کنید.
 • روی انتخاب پرونده کلیک کنید
 • گوگل می گوید:

ممکن است Google طول بکشد تا اطلاعاتی را که آپلود کرده اید پردازش کند. به طور خاص ، هنگامی که ما وب را مجدداً بارگذاری می کنیم و صفحاتی را که می بینیم ، می توانیم چندین هفته طول بکشد ، این اطلاعات در فهرست ما قرار می گیرد.

Google

و آن را مانند آن می گویند.

در صورت داشتن مزیت رقابتی ناعادلانه به دلیل شیوه های ساخت و ساز با کیفیت پایین لینک با کیفیت پایین ، توسط Google انجام شده است.

“پیوندهای غیر طبیعی” چیست؟

به طور کلی ، من سعی می کنم از این امر جلوگیری کنم تا شما واقعاً مطمئن باشید که نوع محتوای شما در جای خود است. ما از پیوندها به عنوان بخشی از الگوریتمهای خود استفاده می کنیم ، اما از بسیاری از فاکتورهای دیگر نیز استفاده کردیم ، بنابراین تنها تمرکز روی پیوندها احتمالاً باعث ایجاد مشکلات بیشتری برای وب سایت شما خواهد شد تا در واقع کمک به وب سایت شما

John Mueller, Google ۲۰۱۵

پیوندهای غیر طبیعی پیوندهایی هستند که شما به صورت عمدی برای دستکاری در موقعیت مکانی شما در Google قرار داده اید.

خوب ، اگر به طور فعال وب سایت خود را تبلیغ کرده اید ، برای لحظه ای بنشینید و به تمام پیوندهایی که موفق به تولید آن به سایت خود شده اید فکر کنید زیرا شما نمی دانید از موقعیت ساخت یک سایت غنی و آموزنده برخوردار باشید – بله – همه آن پیوندها

اگر برای ایجاد لینک به یک شرکت ساخت لینک پرداخت کرده اید ، بله ، آن پیوندها (احتمالاً).

اگر از خدمات ارسال ارزان استفاده می کنید که کلاهبرداری نیستند ، بله آن پیوندها. این روشها برای دستیابی به پیوندهایی که آسان به وب سایتهای رقبایتان پیوند دارند ، آسان هستند؟

بله ، آن پیوندها

از نظر من اگر با سؤالی مثل این پرش می کنید و می گویید من قصد دارم در مدت دو روز ۲۰۰ بک لینک بگیرم … پس این خیلی به نظر می رسد مثل اینکه شما از بک لینک های طبیعی استفاده نمی کنید. این خیلی به نظر می رسد مثل اینکه شما خاموش می شوید و فقط می توانید آنها را بخرید یا اینکه شخصی را برای شما خریداری کند. و این به خودی خود نوعی از چیزهایی خواهد بود که ما از آن راضی نخواهیم شد … .. بنابراین مهم نیست که چه تعداد پیوندی در این دوره زمانی بدست می آورید. واقعاً فقط … اگر این پیوندهایی غیر طبیعی باشند یا از دیدگاه ما مشکل ساز باشند ، آنها مشکل ساز خواهند بود. به نظر می رسد مهم نیست که در این زمان چند یا چند ساعت باشد

به طور خلاصه – اگر از لینک های غیرطبیعی برای به دست آوردن جایگاه های برتر استفاده می کنید و لیاقت آنها را ندارید ، Google هنگام شناسایی آنها ، سایت شما را از بین نمی برد.

Google می داند کدام کلمات کلیدی را برای جریمه کردن شما برای از بین بردن توانایی شما در بازدیدهای ارگانیک مفید می داند.

بعضی اوقات این اتفاق در سطح کلمات کلیدی رخ می دهد ، بعضی اوقات به صورت صفحه به صفحه – بعضی اوقات سایت به سایت!

نکته مهم برای تحقق این است که در حال حاضر مقدار مشخصی از خطر در ارتباط با ایجاد لینک به هر سایت و هر صفحه وجود دارد.

توصیه های اولیه من پس از آن مراقب باشید:

 • پیوندهای سایت و پیوند سایت و به ویژه در صورت استفاده از متن لنگر غنی ، یا مدیریت پیوندها به هر طریقی (مانند تغییر متن کلمه کلیدی)
 • پیوندهای نظر وبلاگ
 • پیوندهای بازاریابی مقاله
 • پیوندهای مرتبط با پیوند RSS
 • لینک های دایرکتوری دوستانه SEO کم کیفیت
 • شبکه های خصوصی وبلاگ (PBN)
 • مطبوعاتی با کیفیت پایین

و موارد زیر را بیشتر انجام دهید:

 • از وب سایتهای واقعی پیوند دریافت کنید
 • روی پیوند به صفحات داخلی سایت خود متمرکز شوید
 • اقتدار دامنه طبیعی را بسازید
 • محتوای جدید زیادی را به سایت خود اضافه کنید
 • اطمینان حاصل کنید که صفحه وب شما برای هر عبارت کلمه کلیدی که می خواهید رتبه بندی کنید ، بهینه شده است.
 • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما قابل اشتراک است

اولین مشاهدات من شامل موارد زیر بود:

 • اگر فکر کند شما آنها را ساخته اید ، Google پیوندهایی را که دوست ندارد ، نادیده می گیرد. اکنون ، این پیوندها به خوبی می توانند شما را به مجازات برساند – و به سرعت – و بسیار قابل توجه تر.
 • دیگر نمی توانید درباره جایی که پیوندهای خود را دریافت می کنید سوارکار باشید. من خوشحال شدم که از هر کجای گذشته پیوند برقرار کردم ، ایمن بودن در لینک های دانش سمی نیست و Google قبل از مجازات کردن برای آنها ، پیوندهای کم کیفیت را نادیده می گیرد.
 • وب سایت شما می تواند نمایه پیوند سمی داشته باشد. این به وضوح در مورد هدف شماست. اگر قصد شما این بود که در Google برای کلمات کلیدی خاص با استفاده از پیوندهایی با کیفیت پایین رتبه بالایی داشته باشید ، فکر می کنم این روزها برای گوگل کافی است که سایت شما را غرق کند.
 • اطمینان حاصل کنید که پیوند شما در بین LOTS و بسیاری از سایتهای با کیفیت پایین کپی نمی شود. بیش از بسیاری از این نوع پیوندها دکمه اعلام را برای دستکاری در رتبه بندی اعلام کنید.

Google هنگام برخورد با برنامه هایی که پیوندها (راه های دستیابی به لینک های آسان) نامیده می شود ، جدی است:

آنچه گوگل درباره برنامه پیوندها می گوید:

رتبه سایت شما در نتایج جستجوی Google تا حدی مبتنی بر آنالیز سایتهایی است که به شما پیوند می دهند. کمیت ، کیفیت و ارتباط پیوندها بر رتبه بندی شما تأثیر می گذارد. سایت هایی که به شما پیوند می دهند می توانند زمینه ای راجع به موضوع سایت شما فراهم کنند و می توانند کیفیت و محبوبیت آن را نشان دهند. هر پیوندی که برای دستکاری در رتبه بندی سایت در نتایج جستجوی Google در نظر گرفته شود ، ممکن است بخشی از یک طرح پیوند محسوب شود. این شامل هرگونه رفتاری است که پیوندها به سایت شما یا پیوندهای خروجی سایت شما را دستکاری می کند. دستکاری این پیوندها ممکن است بر کیفیت نتایج جستجوی ما تأثیر بگذارد ، و به همین دلیل نقض دستورالعمل های مدیر وب گوگل است. در زیر نمونه هایی از طرح های پیوند وجود دارد که می توانند بر رتبه سایت در نتایج جستجو منفی تأثیر بگذارند

Google Webmaster Guidelines, ۲۰۱۸

ایجاد پیوندهایی که توسط صاحب سایت در یک صفحه قرار داده نشده و یا از آن ویرایش نشده اند ، که در غیر این صورت به عنوان پیوندهای غیرطبیعی شناخته شده اند ، می تواند تخلف از دستورالعمل های ما تلقی شود

Google Webmaster Guidelines, ۲۰۲۰

برخی از نمونه ها عبارتند از:

 • خرید یا فروش پیوندهایی که از PageRank عبور می کند. این شامل تبادل پول برای پیوندها یا پستهایی است که حاوی پیوندها هستند. مبادله کالا یا خدمات برای پیوندها ، یا ارسال یک کالای “رایگان” به ازای ارسال نامه برای آنها و درج لینک
 • تبادل پیوند بیش از حد (“پیوند به من و من به شما پیوند می زنم”)
 • پیوند دادن به اسپم های وب یا سایت های غیر مرتبط با هدف دستکاری در PageRank
 • ایجاد صفحات شریک منحصراً به منظور ایجاد ارتباط متقابل
 • با استفاده از برنامه ها یا خدمات خودکار برای ایجاد پیوند به سایت خود
 • تبلیغات متنی که از PageRank عبور می کند
 • پیوندهایی که با انسجام اندک در مقالات درج می شوند
 • دایرکتوری با کیفیت پایین یا پیوندهای سایت نشانک
 • پیوندهای جاسازی شده در ابزارکهایی که در سایتهای مختلف توزیع می شوند
 • پیوندهای گسترده ای در پاورقی های سایت های مختلف توزیع شده است

نظرات انجمن با پیوندهای بهینه شده در پست یا امضا

بهترین راه برای به دست آوردن سایتهای دیگر برای ایجاد لینکهای با کیفیت بالا و مرتبط با شما ، ایجاد مطالب منحصر به فرد و مرتبط است که به طور طبیعی می تواند در جامعه اینترنت محبوبیت کسب کند. ایجاد محتوای خوب پرداخت می کند: پیوندها معمولاً آرای سرمقاله داده شده توسط انتخاب هستند و هرچه مطالب مفیدی بیشتر داشته باشید ، شانس بیشتری برای شخص دیگری خواهد داشت که آن مطالب را برای خوانندگان خود با ارزش پیدا کند و به آن پیوند بخورد.

Google Webmaster Guidelines, ۲۰۱۸

الگوریتم های Google ظاهرراً پیوندهایی را که می توان تعیین کرد ، نشان می دهد:

تیم اقدامات دستی … می تواند برچسب های موجود در پیوندها یا سایت را مشاهده کند. در اصل ، ما تعداد برچسب پیوند داریم. به عنوان مثال ، این پیوند پاورقی است ، اساساً ، ارزش بسیار کمتری نسبت به یک پیوند درون محتوا دارد. سپس یک برچسب دیگر یک برچسب زمان واقعی پنگوئن خواهد بود. اگر ببینند که اکثر پیوندها با برچسب زمان واقعی پنگوئن هستند ، در واقع ممکن است نگاهی عمیق تر نشان دهند و ببینند صاحب محتوا در تلاش است چه کاری انجام دهد. بنابراین ، اگر به آن فکر کنید ، انواع مختلفی از لینک های مختلف در اینترنت وجود دارد. به عنوان مثال ، پیوندهای پاورقی وجود دارد. پیوندهای Penguinized وجود دارد ، و همه این نوع پیوندها ، برچسبهای خاصی دارند که بطور داخلی برای آنها متصل شده اند. و اگر تیم اقدامات دستی به هر دلیلی سایتی را مرور می کنند و می بینند که اکثر پیوندها تحت عنوان Real Penguin تحت تأثیر قرار گرفته اند ، در این صورت ممکن است تصمیم بگیرند نگاهی عمیق تر به سایت بیندازند و ببینند که چه ارتباطی با این لینک ها دارد و چه دلیلی می تواند دلیل وجود این پیوندها باشد – و سپس ممکن است به دلیل پیوندها اقدام به دستی در سایت بکنید.

Gary Illyes, Google ۲۰۱۶

به نظر می رسد گوگل نسبت به زمانی که قبلاً انجام می داد رویکرد نرم تری در پیش گرفته است. بدون شک آنها به توانایی خود در محافظت در برابر دستکاری اطمینان بیشتری دارند.

آیا بعد از گرفتن مجازات ، رتبه های شما به حالت عادی باز می گردد؟

تمیز کردن این نوع پیوندها می تواند زمان قابل توجهی را به خود اختصاص دهد تا الگوریتم های ما منعکس شوند (ما یک زمان مشخص را در نظر نداریم ، اما ۶-۱۲ ماه ذکر شده احتمالاً در امنیت است)

John Mueller, Google ۲۰۱۸

گاهی.

این بستگی به این دارد که ، در صورت وجود ، چه سیگنال هایی با کیفیت در نمایه بک لینک شما و آنچه در وب سایت و طاقچه شما اتفاق می افتد ، باقی بماند. اگر پیوندهایی با کیفیت بالا دارید ، می توانید رتبه های فردی برگردد ، که مطمئناً است.

من هنوز سایتی را مشاهده نمی کنم که پیوندهای با کیفیت بالا در اثر مجازات پیوند غیرطبیعی قرار گرفته باشد که در آن سطح ترافیک به بهترین موقعیت های قبلی برگشته است. بعضی اوقات این روزها صفحات بهتری با اطلاعات بیشتر وجود دارد که Google در بالای صفحه شما قرار بگیرند.

تقریباً هرگز چنین نخواهد بود که ما وضعیت قبلی را دوباره بازیابی خواهیم کرد زیرا همه چیز در اینترنت تکامل یافته است …

 John Mueller, Google ۲۰۱۶

اما بله ، من دیده ام که رتبه بندی ها پس از مجازات دستی برگشته اند. بعضی اوقات کارهای بهتر برای بهبود کیفیت در همه زمینه ها انجام می شود.

من هنوز ندیدم که سطح ترافیک سایت در بیشتر موارد بدون سرمایه گذاری قابل توجه در بسیاری از مناطق به حالت عادی برگردد.

بازیابی از مجازات مبتنی بر پیوندها یک فرآیند دو مرحله ای است. یک فرآیند پاکسازی و یک روند رشد و این روند رشد شامل سرمایه گذاری در بازاریابی وب با کیفیت بالاتر است.

مجازات می شوید یا Google فقط پیوندهای شما را نادیده می گیرد؟

در اینجا چیزی است که باید در مورد آن فکر کنید ، که ممکن است به شما در جهت گیری تلاشهای شما کمک کند:

اگر از هیچ چیز شروع نمی کنید ، در ۳ ماه رتبه های برتر را کسب کنید ، و پس از آن هیچ چیز را به پایان نرسانید.

مجازات می شوید؟ واقعاً؟

یا آیا Google فقط پیوندهای شما را نادیده گرفته و وب سایت شما را باید رتبه بندی کند؟

اگر “مجازات” یک تغییر الگوریتمی است ، با توجه به ماهیت آن ، بدست آوردن پیوندهای خوب (پیوندهایی که گوگل دلیلی ندارد که گمان داشته باشد مشکوک هستند) به وب سایت شما باید دوباره به توازن به نفع شما باشد.

شایان ذکر است که در برخی موارد کسب و کار ، و با برخی از مدلهای تجاری – شروع مجدد از دامنه کاملاً جدید ممکن است بعد از یک مجازات پیوند ، گزینه بهتری باشد – به خصوص اگر فکر می کنید برای رقابت در این نوع برنامه های پیوندی نیاز دارید. مقام اول – و شما هیچ پیوند ارگانیک ندارید.

اگر اقدام دستی دارید ، آیا Google در مورد پیوندهای غیر طبیعی به شما خواهد گفت؟

در بیشتر موارد ، بله.

یک پیام اخیر در کنسول جستجوی Google بیان می کند:

Google الگویی از پیوندهای غیر طبیعی طبیعی ، فریب دهنده یا دستکاری کننده را نشان می دهد که به صفحات این سایت اشاره می کنند. این ممکن است نتیجه خرید پیوندهایی باشد که از PageRank عبور می کند یا در طرح پیوند شرکت می کند.

Google Search Console, 2020

اگر مشکلی در ارتباط با پیوندهای شما از طریق ایمیل از طریق Google Search Console وجود دارد ، Google به وب مسترها می گوید.

اگر یک اقدام دستی برای پیوندهای دستکاری دارید ، یک ایمیل از Google دریافت خواهید کرد ، مانند این:

صاحب سایت عزیز یا مدیر وب سایت http://www.example.com/ ، ما تشخیص داده ایم که برخی از صفحات سایت شما ممکن است از تکنیک هایی استفاده کنند که خارج از دستورالعمل های وب مستر گوگل هستند. به طور خاص ، به دنبال پیوندهای احتمالاً مصنوعی یا غیر طبیعی باشید که به سایت شما نشان می دهند که می تواند برای دستکاری PageRank باشد. نمونه هایی از پیوند غیر طبیعی می تواند شامل خرید لینک برای عبور PageRank یا شرکت در طرح های پیوند باشد. ما شما را تشویق می کنیم در سایت خود تغییراتی ایجاد کنید تا مطابق دستورالعمل های کیفیت ما باشد. پس از انجام این تغییرات ، لطفاً سایت خود را برای تجدید نظر در نتایج جستجوی Google ارسال کنید. اگر پیوندهای غیر طبیعی به سایت خود دارید که قادر به کنترل یا حذف آنها نیستید ، لطفاً جزئیات درخواست تجدید نظر خود را ارائه دهید. اگر در مورد چگونگی حل این مشکل سؤالی دارید ، لطفاً برای پشتیبانی به انجمن راهنمای وب مستر ما مراجعه کنید. با احترام ، تیم کیفیت جستجوی Google

Google Message To Webmasters, 2012

Google در جهات مختلفی در حال حرکت است و می تواند کل سایت یا بخش هایی از آن را در یک فرآیند بسیار گرانقیمت تر از آنچه در گذشته انجام داده است جریمه کند:

در موارد شدیدتر ، بعضی اوقات ما پیوندهای خاص اسپمی یا مصنوعی ایجاد شده به عنوان بخشی از یک طرح پیوند را هدف قرار می دهیم و فقط به آن پیوندها اعتماد نمی کنیم ، به جای اینکه اقدام به رتبه بندی کلی یک سایت کنیم. پیام های جدید روشن می کند که ما به جای کل سایت خود اقدام به “اقدام هدفمند بر روی لینک های غیر طبیعی می کنیم.

Matt Cutts, Google ۲۰۱۲

اگر پیوندهای غیرطبیعی دارید ، واقعاً باید نگران آن باشید – بهترین مکانی که فکر می کنم برای شناسایی هرگونه مسئله ، Google Analytics است. اگر از نظر الگوریتمی جریمه شده باشید ، ترافیک کاهش یافته است.

در چند سال گذشته همه چیز تغییر کرده است. اگر پیوندهای غیرطبیعی سایت شما را به دلیل نقض قوانین پرچم گذاری کند ، اما می توانید الگوریتم خود را پیدا کنید ، پیوندهای شما را بی ارزش می کند (به جای اینکه شما را برای آنها جریمه نکنید) می توانید انتظار داشته باشید که توسط تیم وب اسپم Google اقدام عملی کنید.

در پایان ، هدف شما مهم است. اگر امروز در حال ایجاد پیوندهای غیر طبیعی هستید ، احتمالاً می توانید از گوگل انتظار یک ایمیل داشته باشید.

با استفاده از گزارش عملکرد دستی کنسول جستجو ، می توانید اقدام به دستی برای پیوندهای دستکاری کنید.

اگر یک اقدام دستی دارید ، آیا لازم است که تمام پیوندهای غیر طبیعی که در سایت شما مشخص شده است را از نظر جسمی حذف کنید؟

ما می دانیم که شاید همه پیوندها پاک نشوند ، اما برای این که یک درخواست تجدید نظر در نظر موفقیت آمیز تلقی شود ، برای حذف پیوندها باید شاهد یک حسن نیت مؤثر باشیم و این تلاش باید منجر به کاهش تعداد پیوندهای بدی که می بینیم

Google, ۲۰۱۲

خیر ، اما ممکن است مجبور شوید در صورت دریافت اخطار دستی برای این کار ، بدترین متخلفان را از بین ببرید.

ابتدا می خواهیم بدانیم که مسئله اصلاح شده است. می خواهیم بدانیم که هرزنامه لینک حذف شده است. یا اطمینان حاصل کنید که رتبه صفحه را منتقل نمی کند. و دوم ، ما می خواهیم اطمینان یا ایده ای راجع به اینکه دوباره به وجود نمی آید. این که در آینده مسئله ای نخواهد بود … ما دوست داریم به از بین بردن هرزنامه لینک را مشاهده کنیم. تا حد امکان. و این اولین هدف شماست برای اینکه سعی کنید به همان اندازه پایین بیایید و سپس باید بدانیم که در حالت ایده آل ، ما در آینده نمی خواهیم این نوع اسپم پیوندها را ببینیم.

Matt Cutts, Google ۲۰۱۳

Google از شما می خواهد تا آنجا که ممکن است کارها را تمیز کنید.

اگر یک اقدام دستی دارید ، بک لینک های شما احتمالاً به صورت دستی بررسی می شود

Google بسیار سخت کار می کند تا مطمئن شود که اقدامات در سایت های شخص ثالث بر وب سایت تأثیر منفی نمی گذارد. در برخی شرایط ، پیوندهای دریافتی می توانند بر نظر Google درباره یک صفحه یا سایت تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، شما یا یک بهینه ساز موتور جستجو (SEO) که استخدام کرده اید ممکن است پیوندهای بدی را به سایت خود از طریق لینک های پرداخت شده یا سایر طرح های لینک ایجاد کرده باشید که ناقض دستورالعمل های کیفیت ما است. اول و مهمترین نکته ، توصیه می کنیم تا حد امکان پیوندهای اسپم یا کم کیفیت را از وب حذف کنید.

Google Webmaster Guidelines, ۲۰۲۰

اگر یک اقدام دستی برای پیوندهای غیرطبیعی دارید ، پیوندهای پشتی شما در برخی از نقاط به صورت دستی نیاز دارند.

فقط یک بررسی دستی می تواند پیوندهای مشکل ساز را در نمایه بک لینک به درستی تشخیص دهد.

یک ابزار می تواند سایت های اسپمی آشکار را به کار ببندد ، اما هیچ ابزار تجزیه و تحلیل پیوندی نمی تواند هدف کلی هر سایت یا هر پیوند را به هر مناسبت تعیین کند.

تعداد دفعاتی که پیوندی را پیدا کردم از دست داده ام که انتظار می رود تبخیر شود (بر اساس یک معیار محبوب) و خوب است.

و به همین ترتیب روش دیگر.

نکته در مورد مدیریت “خطرات لینک” این است که کسی که می داند در مورد چه چیزی صحبت می کند (وقتی صحبت از لینک های تبخال می شود) ، در بعضی مواقع نیاز به بررسی لینک های شما – دستی – – حتی اگر آنها طبق رده بندی قرار گیرند ، نیست.

شما یا شخص دیگری به نمایندگی از شما ، مجبور است که پیوندهای پشتیبان خود را مرور کرده و موارد مرزی را کنار بگذارد ، تا اطمینان حاصل کند که هر پیوندی را که “بدست آورده اید” نگه دارید و فقط بدترین مجرمان را به شما معرفی می کنید.

من این را می گویم چون:

 • همه دایرکتوری ها گیر نیستند
 • همه پیوندهای وبلاگ کاملاً تبخیر نیستند
 • همه مقالات تکراری سندیکایی تلخ نیستند
 • همه مطالب تکراری تله نیست
 • همه پیوندهای متنی لنگر بهینه سازی شده تبخیر نیستند
 • همه مطبوعات خبری نیست
 • همه اسکرابرها بد نیستند
 • همه پیوندهای سایت بد نیستند
 • همه پیوندهای blogroll بد نیستند
 • گاهی اوقات مقاله خوبی در سایت Crap دارید – بعضی اوقات در یک سایت عالی پیوند تله ای دارید

سازندگان ابزارهای تحلیل لینک نیز این را می دانند – و آنها باید در سمت راست خطا کنند و به شما بگویند کدام لینکها را رد می کنند – زیرا نمی خواهید پیوندهایی که مشکل ساز نیستند را غیرفعال کنید.

برخی از اینها سرمقاله ، پیوندهای طبیعی هستند ، از نوع Google که می گوید پاداش می گیرد (در آینده ، اگر نه اکنون ، امیدوار هستید).

من می توانم در طی چند ثانیه به یک سایت نگاه کنم اگر این سایت سایتی باشد که من می خواهم از آن جدا شوم (بله ، این جمله بعد از این همه سال ، هنوز برای من ، سازنده پیوند سابق عجیب به نظر می رسد).

من تصمیمات خود را براساس اینکه سایت به چه میزان مناسب به نظر می رسد ، چقدر ربطی به سایت من دارد ، در صورت وجود پیوندهای آشکار پرداخت شده در صورت وجود دستورالعمل های Google ، تصمیم گیری های خود را اتخاذ می کنم ، آنچه که من فکر می کنم گوگل ممکن است در مورد چند سطح از آن فکر کند. من همچنین تصمیمات خود را در مورد انتظار Google برای بدست آوردن هرچه بیشتر تجارت در برخورد با “دستکاری” اتخاذ می کنم.

اگر سایتی که به شما پیوند می دهد نشان می دهد که هدف اصلی آن دستکاری در گوگل با استفاده از تکنیک های کم کیفیت است – شما نمی خواهید با آن در ارتباط باشید.

این نوع پیوندهای مصنوعی احتمالاً با افزایش سن بهبود نمی یابند ، و گوگل به زودی “روشن” نمی شود.

من دزدگیر کنترل هستم اگر یک ابزار تجزیه و تحلیل لینک به من بگوید که ۱۰۰ پیوند مخاطره آمیز در پروفایل من وجود دارد ، باید به آنها نگاه کنم. اگر من می دانم که باید نگاه کنم ، چرا این ابزارها را در وهله اول اجرا می کنید؟ چرا فقط نگاه نمی کنیم؟

بیشتر این ابزارهایی که من استفاده کرده ام لازم است قبل از اینکه به تنهایی به آنها اعتماد کنم برای انجام کارهایی که خودم انجام می دهم بسیار بهبود یابد.

واضح است که Google می خواهد برای سرمایه گذاری – یا اتلاف – وقت خود را به جای ایجاد لینک های جدید با کیفیت پایین ، تمیز کردن لینک های قدیمی با کیفیت پایین.

اگر به اندازه کافی عمیق نتوانید پیوندهای کم کیفیت را حذف کنید – می توانید با درخواست های تجدید نظر در Google به چندین و چندمین بار با Google به عقب و جلو بروید.

من فکر می کنم این واقعیت باعث می شود ابزارهای خطرات لینک بدون بررسی دستی از یک سازنده لینک با تجربه کمی زائد شوند.

من این را البته می گویم – زیرا من بررسی کتابچه راهنمای کاربر را می فروشم.

من ابزارهایی را در خانه ساخته ام که به من کمک می کنند تا بررسی های دستی را انجام دهم ، اما من هنوز هم برای ارائه بررسی های مبتنی بر انسانی ، خدمتی را ارائه می دهم.

پیوندهای غیر طبیعی: Google چندین بار درخواست تجدید نظر را رد می کند. اخیراً وب سایت من برای پیوندهای غیرطبیعی مجازات دستی دریافت کرد. متن مقاله در اینجا آمده است: “Google الگویی از پیوندهای مصنوعی ، فریب دهنده یا دستکاری غیرطبیعی که به صفحات در این سایت اشاره می کنند را شناسایی کرده است. این ممکن است نتیجه خرید پیوندهایی باشد که از PageRank عبور می کند یا در طرح های لینک شرکت می کند. ” من بک لینک هایی را که خریداری کردیم و درخواست تجدیدنظر را چندین بار حذف کردم ، اما هر بار تیم Google آن را رد کرد. دفعه قبل که درخواست را ارسال کردم و صفحه گسترده زیر را که شامل اطلاعات مربوط به هر بک لینک است که در لیست وجود دارد ، در کنسول جستجوی Google بارگیری کردم. اما درخواست رد شد.

Google Webmaster Help Forum, ۲۰۱۹

گاهی اوقات ، به نظر می رسد که برای پاک کردن کارآمد پیوندها به یک لینک دهنده اسپمر حرفه ای نیاز دارید.

شما یک عمل دستی دارید.کدام پیوندها را قرار است پاک کنید؟

پیوندهای پرداخت یا پیوندهای داوطلبانه مهندسی پیوندهای سمی واقعی هستند که Google به دنبال جریمه کردن شماست ، و اینها ردپای نامطبوعی را به عنوان مثال دارند:

 • درصد بالایی از بک لینک در سایتهای با کیفیت پایین
 • درصد بالایی از بک لینکهای مربوط به مقالات تکراری
 • درصد بالایی از پیوندها با متن لنگر تکراری
 • پیوندها از سایتها یا مقالات بی ربط
 • پیوندهای پاورقی در سایتهای غیرمرتبط

شما به دنبال پیوندهای غیر ویراستاری یا پیوندهایی از وب سایتهای با کیفیت بسیار پایین هستید که به سایت شما پیوند دارند.

اگر قصد واقعی در دستکاری نتایج مشهود باشد ، ممکن است Google شما را برای این پیوندها مجازات کند.

اگر بیشتر نیست ، پیوندهای با کیفیت پایین برای الگوریتمی تشخیص گوگل آسان است (احتمالاً). بیشتر لینک های کم کیفیت Google به موقع نادیده گرفته می شوند.

نحوه برخورد با پیوندهای غیر طبیعی که در سایت شما ذکر شده است

در بیشتر موارد ، گوگل می تواند بدون راهنمایی های اضافی به کدام لینک ها اعتماد کند ، بنابراین بسیاری از سایت ها نیازی به استفاده از این ابزار ندارند.

Google Webmaster Guidelines, ۲۰۲۰

اگر یک تجارت کوچک هستید – احتمالاً نمی خواهید دوباره با یک دامنه جدید شروع کنید ، و نمی توانید فقط ۳۰۱ سایت خود را از یک مجازات هدایت کنید – و احتمالاً دلیل کمتری برای این کار وجود دارد.

احتمالاً Google قبلاً پیوندهای کم کیفیت شما را کمرنگ کرده است.

اگر می خواهید مطمئن شوید که Google می تواند صریحاً به سایت شما اعتماد کند (حتی در یک بررسی دستی) بهترین انتخاب برای یک سایت واقعی پاک کردن پیوندهای سمی و غیرفعال کردن کسانی است که نمی توانید از وب حذف کنید.

ابتدا باید بک لینک های خود را از Google بارگیری کنید (گرچه Google هرگز هنگام مراجعه به نمایه بک لینک شما ، کل تصویر را به شما نمی گوید – ممکن است لازم باشد از ابزارهای شخص ثالث نیز استفاده کنید.

لینک های سایت خود را بارگیری کنید

 • در صفحه اصلی کنسول جستجو ، روی سایتی که می خواهید کلیک کنید.
 • در داشبورد ، LINKS را بزنید ، و سپس بر روی EXPORT EXTERNAL LINKS کلیک کنید.
 • برای صادرات پیوندهای خود با تاریخ های خزیده شده ، آخرین لینک ها را انتخاب کنید

توجه: هنگامی که به پیوندهای سایت خود در جستجوی کنسول نگاه می کنید ، ممکن است بخواهید نسخه www و نسخه غیر vww دامنه خود را در حساب کنسول جستجوی Google خود تأیید کنید. برای Google ، اینها موجودات کاملاً متفاوت هستند.

به داده های هر ۴ نسخه اصلی سایت خود نگاهی بیندازید.

آیا باید بک لینک هایم را به صورت دستی بررسی کنم؟

احتمالاً – اگر یک اقدام دستی را در سایت خود اعمال کرده اید ، اما به ویژه.

آیا از ابزار Disavow در Google استفاده می کنید یا خیر ، باید به نمایه بک لینک خود نگاه کنید و ببینید که لینک های مختلف به رتبه بندی شما چه می کند. حداقل باید بدانید چه کسی به شما پیوند می دهد ، بنابراین می توانید خطر ترافیک ارگانیک خود را که به آن لینک ها وصل شده است ، محاسبه کنید.

در اینجا چند گزینه برای مدیریت لینک های غیرطبیعی برای شما ارائه شده است:

 • حذف صفحاتی که هدف از پیوندهای غیر طبیعی است (با استفاده از آنها برای بازگشت اتصال سرور ۴۰۴ یا ۴۱۰ برای جدا کردن پیوندها از وب سایتهای اسپم ، آنها را برگردانید
 • با صاحبان وب سایت تماس بگیرید و از آنها بخواهید که هرگونه لینک دستکاری شده به سایت شما را دنبال کنند
 • پیوندهای خود را از کنسول جستجوی Google بارگیری کنید ، آنها را در اکسل پاپ کنید. می توانید از ابزارهای SEO مانند URL Profiler یا Tools SEO برای اکسل استفاده کنید تا معیارهای URL های مورد نظر را بکشید
 • دامنه اصلی هر لینک را مشخص کنید و Majestic Trust Flow & Citation Flow آن را بررسی کنید – این می تواند به شما کمک کند دامنههای با کیفیت پایین و با کیفیت پایین که به شما پیوند می دهند را در کنار هم جمع کنید. بسیاری از این پیوندها با Trust Flow یا Citation Flow بسیار پایین در دامنه مورد بررسی هستند. همین کار را برای صفحه واقعی کنید که پیوندهای شما در آن قرار دارند (در دامنه هایی با Trust Flow)
 • اگر تعداد زیادی لینک (ده ها هزار) فیلتر دارید ، در اکسل ، برای دامنه های منحصر به فرد می توانید این روند را سرعت بخشید.
 • من به طور معمول صفحه PAGE TITLE را نیز از صفحه پیوند دریافت می کنم (با استفاده از URL Profiler یا ابزارهای SEO برای Excel) ، بنابراین می توانم به راحتی مقالات تکراری را در سایت های با کیفیت پایین تشخیص دهم.


البته برخی از موارد مثبت کاذب نیز وجود دارد.

برای مثال Trust Flow می تواند گمراه کننده باشد. بنابراین همیشه یک چشم انسان برای کاهش این مثبت های کاذب لازم است.

با استفاده از این روش ، سایتهای با کیفیت پایین را با موفقیت نسبتاً سریع شناسایی کردم. برای اینکه منصفانه باشم ، وقتی یکی را می بینم ، یک پیوند تلخه می دانم. من به اندازه کافی ساختم ، در روز (قبل از ۲۰۱۲)

در نهایت ، اگر پیوندهای زیادی دارید ، هرگز نمی توانید مطمئن باشید که کدام لینک ها خاص “سمی” هستند.

این خیلی خوب می تواند حجم یک تاکتیک خاص استفاده شده باشد که سایت شما را دچار مشکل کند – و نه یک پیوند جداگانه.

اگر در نمایه بک لینک خود بارگیری از فهرست های با کیفیت پایین را دارید یا اخیراً در بازاریابی مقاله ای با کیفیت پایین شرکت کرده اید ، به روزرسانی بعدی Google ممکن است فقط مورد توجه شما قرار گیرد (اگر قبلاً تاثیری در رتبه بندی شما نداشته باشد) )

پیوندهای مهم برای شناسایی ، پیوندهای پرداخت شده از فعالیتهای SEO قبلی یا پیوندهای دستکاری شده برای دستکاری در سایت شما در Google قرار دارد.

پس از بررسی پیوندها و پیوندهای کم کیفیت ، می توانید لیستی از پیوندها را در یک فایل متنی ساده به نام disavow.txt به Google ارسال کنید.

هنگام مرور پیوندها برای یک پرونده Disavow ، از چه پیوندهایی باید شروع کنید؟


وقتی از شما سؤال شد “آیا به ما توصیه می کنید که از پیوندهای کنسول فقط برای جستجوی استفاده استفاده کنید” (یا ابزارهای شخص ثالث) جان پاسخ داد:

در اکثر موارد ، پیوندهای کنسول جستجو برای انکار کافی خواهد بود. فکر می کنم چیزهایی کمی بله ، بنابراین برای وب سایتهای عادی حتی اگر در گذشته کاری انجام داده اید که با پیوندها ارتباط برقرار کرده باشد و پیوندهای کنسول جستجو کافی است برای عدم پذیرش عملکرد اسپم دستی نیز اگر شما یک وب سایت واقعاً بزرگ هستید و در رابطه با پیوندها مشکل بزرگی دارید ، گاهی اوقات ابزارهای شخص ثالث پیدا کردن آنها را بسیار آسان تر می کند – جمع کردن آنها یا آزمایش آنها و دیدن کدام یک از این موارد از قبل به صورت نام خانوادگی شناخته شده اند که کدام یک از این موارد واقعاً مشکل ساز هستند ، بنابراین اگر تشخیص دهید که در ارسال لیست دایرکتوری مشکلی وجود داشته اید ، ابزار شخص ثالث ممکن است بیرون برود و عناوین این صفحات را بررسی کند و بگویید آه مانند اینجا نیستم. هزار URL را که عنوان در آنها دایرکتوری وجود دارد ، نمی دانید ، بنابراین شاید اینها مواردی باشند که باید پرونده disavow خود را در سایت های واقعاً بزرگ قرار دهید یا اگر این کار را بطور منظم برای بسیاری از مشتری ها انجام می دهید ، این سومی باشید -مهمانی – جشن مطمئناً ابزارها می توانند حس کنند که برخی از ابزارهای بسیار عالی در آنجا وجود دارند اما اساس عادی ما برای سایتهای عادی ، پیوندهای کنسول جستجوی جدید باید واقعاً کافی باشند.

John Mueller, Google ۲۰۱۸

در حالی که بیشتر ارائه دهندگان ابزار شخص ثالث طبیعتاً از مزایای شیرجه عمیق مبتنی بر اشتراک در بک لینکهای شما دفاع می کنند ، بدیهی است که Google به شما توصیه می کند حداقل با پیوندهایی که در کنسول جستجو مشخص می کنید ، شروع کنید ، اگر از فعالیت ساخت لینک پیوندی اطلاع دارید. در گذشته.

نحوه ارائه “درخواست های تجدید نظر” پس از یک اقدام دستی

اگر اخطار کنسول جستجوی Google را در مورد پیام پیوندهای غیرطبیعی شناسایی شده دریافت کرده اید ، هنگام درخواست تجدیدنظر در سایت خود ، Google برای شما توصیه هایی کرده و نکاتی را ارائه داده است:

واضح بود که این از بین نمی رود و ما باید با این پیوندهای غیرطبیعی مقابله کنیم. توصیه های اولیه من:

 • ساختمان پیوند را متوقف کنید ** چه برسد به اینکه آیا با آتش می جنگید یا خیر
 • سعی کنید لینکهای تبخال خود را حذف کنید (مخصوصاً مواردی که عبارات مشابه زیادی دارند – تعداد زیادی مجازات مطابقت با عبارت وجود دارد که صادر می شود و برخی از آنها وب سایت ها و وبلاگ های خود را گزارش نمی دهند)
 • مسئولیت را بپذیرید و مجازات خود را در نظر بگیرید
 • تجدیدنظر کنید که از کجا پیوندهای خود را دریافت می کنید – و قطعاً ،
 • از کجا پیوندهای خود را می دانید
 • به پیوندهای سایت از سایر سایتها توجه کنید … نه تنها بسیاری از آنها بی فایده هستند ، بلکه می توانند نمایه پیوند شما را سمی کنند – (در مثالی که در توصیه های Google به وب مسترها درج شده است)
 • تمرکز خود را در گرفتن پیوند از سایتهای REAL و از نظر ایده آل ، سایتهایی با مجوز تجاری آنلاین REAL متمرکز کنید
 • از ایجاد تعداد زیادی پیوند غنی از متن لنگر سریع در سایت های با کیفیت پایین جلوگیری کنید
 • تمرکز خود را برای کسب بک لینک با سیگنال مارک تجاری ، توجه ویژه به کیفیت سایتها انجام دهید.


متن لنگر غیر طبیعی از سال ۲۰۱۲ به بعد بسیار خطرناک بود … و به ویژه اگر این پیوندها در سایتهای با کیفیت پایین مانند شبکه های وبلاگ خصوصی یا فهرستهای با کیفیت پایین قرار داشتند.

تکرارهای بعدی Google Penguin هرزنامه آشکار ، بی پرده از پیوندهای متن و پیوند آشکار با نیروی ناخواسته را هدف قرار داده است (نمونه هایی از این قبیل لینک های پاورقی ، blogroll ها و برخی PBN ها (شبکه های وبلاگ خصوصی) – یعنی نوع پیوندهایی که شما می خواهید به اصلی خود اشاره کنید نیست. سایت.

وب مسترها گزارش دادند که تعداد ۳۰۱ مورد نیز صدمه دیده است – صفحه های ناپدید شده و سایت های وابسته جریمه شده اند (اگرچه یک سایت وابسته به کلاه سیاه قرار نیست این روزها طولانی بماند بدون کسی که می داند در رابط کار می کند).

با این حال ، کلاه های سیاه بسیار ارزش دارند که در مواقعی مانند اینها را بشنوند.

چه مدت درخواست بررسی مجدد پردازش Google زمان میبرد؟

این کاملاً مربوط به Google است.

در تجربه من ، چند روز تا چند هفته طول می کشد ، اما من اخیراً تا ۶ هفته (۲۰۲۰) را شنیدم که برخی از وب مسترها از شکایت در تأخیر در پردازش این درخواست های تجدید نظر شکایت کردند.

بعضی اوقات آنها زمان زیادی را برای پردازش مجدد می گیرند.

 John Mueller, Google ۲۰۲۰

یک سخنگوی Google یک بار اظهار داشت:

لورا می خواهد بداند ، “من دو ماه صبر کردم تا در مورد درخواست تجدید نظر دوباره در این زمینه صحبت کنم. آیا این طبیعی است؟ هیچ کس نیست که بتوانم با آن ارتباط برقرار کنم. ” خوب ، این عادی نیست … .. به طور عادی ، دو ماه برای شنیدن دوباره خیلی طولانی است. اگر بیش از دو هفته بیشتر باشد ، من در انجمن وب مستر شروع به سؤال از آن خواهم کرد

Matt Cutts, Google ۲۰۱۲

چرا Google پیوندهای غیر طبیعی را مجازات می کند؟

محوطه جریمه (گاهی اوقات به نام سطل گناه ، بد بو یا به سادگی بن) نامیده می شود: منطقه ای در هاکی روی یخ ، لیگ راگبی ، اتحادیه راگبی و برخی ورزش های دیگر که بازیکن در آن قرار دارد تا زمان مجازات معین را تحویل دهد ، برای یک جرم نیست. به اندازه کافی شدید برای شایستگی اخراج کامل از مسابقه.

Wikipedia

اگر …

 1. گوگل پیوندهای غیرطبیعی شما را به سایت شما نشان می دهد و
 2. سابقه فعالیت “webspam” Google درباره آن اطمینان دارد ، و
 3. یک پیام عملکرد دستی در کنسول جستجوی Google دریافت می کنید
 4. یا ترافیک یا مخزن رتبه بندی خود را یک شبه


… احتمالاً می توانید سایت خود را “گناهکار” قلمداد کنید – تا زمانی که پیوندهای غیر طبیعی را مرتب نکنید.

من می بینم که بسیاری از مردم از این کار شکایت می کنند و این کار برای بالا بردن این مجازاتها – دستی یا الگوریتمی – [Google مناسب نیست! گوگل دروغ می گوید !!!] – اما به نظر می رسد آنها نکته را از دست نمی دهند.

مجازات

اگر می خواهید جلوی هرزنامه را بگیرید ، مستقیم ترین راه برای انجام این کار انکار پول برای مردم است زیرا آنها به پول اهمیت می دهند و این باید هدف نهایی آنها باشد. اما اگر واقعاً می خواهید اسپم را متوقف کنید ، کمی معنادار است ، اما کاری که می خواهید انجام دهید ، نوعی شکستن روحیه آنهاست. بسیاری از الگوریتم های Google به طور خاص برای ناامید کردن اسپم ها طراحی شده اند. برخی از کارهایی که ما انجام می دهیم این است که به مردم تذکر داده می شود که سایت آنها کاهش می یابد و یک هفته یا دو هفته بعد ، سایت آنها واقعاً افت می کند. بنابراین آنها کمی ناامید تر می شوند. بنابراین امیدوارم ، و ما این اتفاق را دیده ایم ، مردم از سمت تاریک دور می شوند و می گویند ، می دانید که این چه درد و درد و رنج و ناامیدی بود ، بگذارید از این پس فقط در جاده بلند بمانیم.

Matt Cutts, Google ۲۰۱۳

مجازات نکته است. Google از شما می خواهد احساس درد کنید. Google از شما می خواهد که وقت خود را از دست دهید. از شما می خواهد که تلاشهای خود را به دور از سرمایه گذاری در خدمات ساخت لینک کم کیفیت متمرکز کنید.

Google می خواهد این پیوندها را از طریق وب حذف کنید – که برای بعضی از افراد ایمیل های زیادی را به مدیر وب سایتهایی که پیوندهایشان را بارها ریخته اید ، بارها وارد می کند. Google می خواهد ببیند که شما توانبخشی شده اید. که خطای راه های خود را یاد گرفته اید. از این نقطه به بعد – همه چیز با کیفیت است. آنها می خواهند شما را از خرید لینک متوقف کنند.

این که آیا شما با آن موافق هستید یا خیر ، اینگونه است – یا حداقل پیامی که گوگل در حال تکان دادن گلوی ما است.

استفاده از ابزار disavow بعنوان آخرین انتخاب

ابزار disavow بعنوان آخرین انتخاب ارائه شده است. به نظر من این مخالف است زیرا پرونده disavow مطمئناً راهی بسیار سریع برای نشان دادن “حسن نیت” در جدا کردن سایت از پیوندهای مصنوعی خواهد بود.

از آنجا که من شروع می کنم ، به خصوص در مورد کارهای بزرگتر در زمینه پاک سازی پیوند.می دانید ، آیا موارد را در یک صفحه گسترده مشاهده می کنید یا خیر. یا شما فقط کار خوب نظارت را انجام می دهید. از چند سایت خواسته اید موارد را خراب کنند. در اصل ما فقط می خواهیم بدانیم که شما یک تلاش طولانی و پایدار را برای تلاش برای تمیز کردن امور تا حد ممکن انجام داده اید. بنابراین الگوی ذهنی که می خواهیم شما داشته باشید این است. ما دوست داریم به از بین بردن هرزنامه لینک را مشاهده کنیم. تا حد امکان. و این اولین هدف شماست برای اینکه سعی کنید به همان اندازه پایین بیایید و سپس باید بدانیم که در حالت ایده آل ، ما در آینده نمی خواهیم این نوع اسپم پیوندها را ببینیم. و بنابراین جایی است که اسناد به مرحله اجرا می رسد.

Matt Cutts, Google ۲۰۱۳

خدمات جامعه

Google از ما می خواهد پیوندهایی را که به نام شما ایجاد شده اند ، تمیز کنیم.

Google نمی خواهد که مردم ببینند چگونه پیوندهای کم کیفیت نتایج Google را دستکاری می کنند. اگر به اسپم پیوند نگاه کرده اید ، یا با آن درگیر شده اید ، می دانید که linkpam می تواند Google را احمق جلوه دهد ، و در بعضی موارد اعلامیه هایی درباره رتبه بندی محتوای خوب بالای هرزنامه – غیر واقعی “ارائه دهد.

اگر برای پیوندهای غیرطبیعی مجازات می کنید – فقط چند سرویس جامعه را برای نظافت محله خریداری کرده اید.

اینطوری نیست؟ شانس سخت!

چه در مورد بهینه سازی مردم واقعا سخت و انجام SEO زیاد است. ما به طور معمول تغییرات را از قبل اعلام نکرده ایم ، اما چیزی است که ما در چند ماه گذشته کار می کنیم و امیدواریم که آن را در ماه های یا چند هفته آینده منتشر کنیم. ما در تلاش هستیم سطح بازی را کمی تراز کنیم. تمام افرادی که به دلیل نداشتن یک کلمه بهتر ، بیش از بهینه سازی یا بیش از حد سئو کار می کنند – در مقابل افرادی که محتوای عالی و سایتی عالی ایجاد می کنند. ما در تلاش هستیم GoogleBot را باهوش تر کنیم ، ارتباط خود را بهتر کنیم و همچنین به دنبال کسانی هستیم که از آن سوءاستفاده می کنند ، مانند کلمات کلیدی خیلی زیاد در یک صفحه ، یا پیوندهای زیادی را مبادله می کنیم یا فراتر از آنچه که معمولاً انتظار دارید است. ما در حال حاضر چندین مهندس در تیم من داریم که روی این موضوع کار می کنند.

Matt Cutts, Google ۲۰۱۲.

استراتژی پیوند قابل دفاع

اکنون Google دارای سپاهی است از داوران وب سایت پرداخت نشده که برای آن کار می کنند. پیوندی که نمی تواند یک بررسی دستی را به تصویب برساند ، یا در سایتی وجود داشته باشد که اگر Google پیوندها را نمی شمرد – دیگر قابل دفاع نیست.

خوب ، تعداد زیادی از آنها نیستند.

گرفتن یک رقیب (که آشکارا قوانین را نقض می کند) مجازات تر از ضرب و شتم آنها در بازی خود آسان تر و ارزان تر است – اگرچه این مانند هر کاری که با Google انجام می شود زمان می برد.

وقتی کلاه خاکستری به کلاه سیاه تبدیل می شود ، بهتر است آن مواد را به افرادی که می دانند چه کاری انجام می دهند ، واگذار کنید و چه انتظاری از آن دارید. گزارش فعالیت شما این روزها خیلی ساده است به Google – این مهم نیست که آیا این کار را انجام داده است تا در صورت داشتن برنامه بلند مدت برای مقابله با پیامد ، رتبه خود را تغییر دهید.

Google در حرکتی کلاسیک که در آن Google قادر به از دست دادن نیست ، با کاربر (کاربر) کنار می رود. یک اقدام معقول برای جستجوگرها انجام همان کار است ، خواه آن را دوست داشته باشید یا نه.

دستورالعمل های Google اکنون برای رتبه بندی در گوگل قانوناً مؤثر است ، جایی که روزی آنها فقط لیستی از مواردی بودند که می توانستید از آنها برای رتبه بندی در گوگل استفاده کنید. Google بیش از این خوشحال است که اکنون آنها را خراب کرده است. از سال ۱۹۹۸ ، ما می خواستیم که طبق قوانینی زندگی کنیم که به طور مناسب از آن استفاده نشده باشد ، و به همین ترتیب ، با تعریف ، ناعادلانه است. این قوانین بسیار ناعادلانه است ، حتی Google نیز بازی با آنها را دشوار کرده است. اما گوگل مطمئناً به طور مؤثر پلیس را کنترل می کند.

گوگل میخواهد SERP های خود را به طریقی مشخص ، درست یا نادرست بپذیرد ، و اکنون آزادانه ADMITS را تبلیغ می کند که گاهی اوقات ، الگوریتم های آن همیشه به عهده کار نیستند و از ویرایش دستی لیست ها و مجازات دستی سایت ها ، خوشحال می شویم تا SERP هایی را که میخواهد در خدمت کاربران قرار دهند .

این همه بخشی از یک حرکت عالی از طرف Google ، برای سود دراز مدت Google است. این به نفع کاربران Google نیز است.

پیام واضح است – از تاکتیک های ساخت لینک با کیفیت پایین خودداری کنید.

بسیاری از این میانبرها به راحتی DETECTABLE هستند و فقط به مرور زمان به شما آسیب می رسانند. ساختمان پیوند مرده نیست ، نمی تواند بمیرد ، فقط تغییر می کند.

آیا پیوند ساختمان مرده است؟

خیر – این چیزی است که SEO (من از اصطلاح جمعی استفاده می کنم) درمورد آن است. اگر Google این کار را بارها و بارها انجام نمی داد ، “بهینه سازی موتور جستجو” وجود نخواهد داشت. این فرصت وجود دارد تا زمانی که Google از لیست های ارگانیک خودداری کند زیرا به آنها نمی توان اعتماد کرد یا تجربه کاربر “ناامید کننده” را در خودشان ایجاد کرد. تا زمانی که گوگل مردم را در این مورد متقاعد نکند.

یک چیز در Google از روز ۲ ثابت است. SPAM ، یا سایتهای Positioned Above Me.

فکر می کنم به راحتی می توان گفت هرزنامه ها همیشه وجود خواهند داشت ، برخی از رقابت های شما همیشه از روشهایی استفاده می کنند که قوانین را می شکنند و شما را خراب می کنند. راه هایی برای دور زدن Google وجود خواهد داشت – حداقل ، همیشه برای مدتی وجود دارد.

بدیهی است ، بک لینک های دستکاری نمی شوند با گذشت زمان کیفیت خود را افزایش دهند ، و اگر گوگل به کلمه خود صادق است ، ممکن است برای شما آنها را سیلی بزند.

ساختمان لینک با کیفیت پایین مرده است.

Google HAS سطح بازی را در بسیاری از سادگی ها “سطح” قرار داده است و احتمالاً بهترین کار برای مشاغل کوچک است که از طریق پیوندهای پولی از مسیر Google خودداری کنند.

نمایشگاه؟

این همه بستگی به این دارد که با چه کسی صحبت می کنید ، و چگونه می توانید به صورت آنلاین درآمد کسب کنید.

محله های بد

پیوندهای غیر طبیعی از سایت شما

هر پیوندی که برای دستکاری PageRank یا رتبه سایت در نتایج جستجوی Google در نظر گرفته شده باشد ، ممکن است بخشی از یک طرح پیوند و نقض دستورالعمل های Webmaster Google در نظر گرفته شود. این شامل هرگونه رفتاری است که پیوندها به سایت شما یا پیوندهای خروجی از سایت شما را دستکاری می کند.

Google Webmaster Guidelines, ۲۰۲۰

Google بیشتر مربوط به پیوندهای غیرطبیعی سایت شما و پیوندهای خاص با هزینه است. اگر Google اطمینان دارد که وب سایت شما میزبان پیوندهای پرداخت شده است یا به یک فروشنده پیوند برقرار می کنید ، می توانید پیامی را از تیم وب Google در کنسول جستجوی Google دریافت کنید.

پیوندهایی مانند اینها در سایت شما معمولاً بر اعتماد به پیوندها در سایت شما (یا پیجرانک شما) تأثیر می گذارد ، اما به طور معمول رتبه بندی شما یا ترافیک موتور جستجوی Google نیست.

ترافیک و رتبه بندی مجازات ها می تواند به نقض و هدف و تلاش پشت تاکتیک های به کار بستگی دارد. Google قوانینی را که همیشه انجام داده است ، وضع می کند و این حق را برای خود محفوظ می دارد که نسبت به آنچه تاکنون انجام داده اید و چه مجازاتی را که شایسته شماست باشد ، قضاوت می کند.

حذف لینک های غیر طبیعی از سایت شما مطمئناً بسیار آسان تر از حذف آنها از سایت های خارجی است.

شما باید بسیار مراقب باشید که به چه کسانی پیوند می دهید. اگر به آنها اعتماد دارید ، نگران پیوند با سایتها نباشید ، بلکه مراقب باشید که در پرداخت هزینه پیوند شخص دیگری یا برخی از تلاشهای ساخت ۳ لینک کلاه سیاه ، گرفتار نشوید.

طرح پیوند پرداخت شده و شبکه های وبلاگ

سایتهای با کیفیت پایین ، بیشتر از مواردی که فقط برای Google ساخته نشده اند ، به سایر سایت های اسپم پیوند می دهند ، یا پیوندهایی را می دهند که سایر رتبه های وب سایت را به روشی که نقض دستورالعمل های Google باشد ، بهبود می بخشند. Google این افراد را به spammers وب دعوت می کند (برخلاف اسپم های ایمیل). شما نمی خواهید به این دلایل به همان دلایلی که در زیر می روم به این سایت ها پیوند برقرار کنید.

به عنوان مثال از پوسترهای مهمان و سایتهایی که به آنها پیوند دارند آگاه باشید. اگر از این لینک ها استفاده جدیدی ندارید ، از انجمن یا نظرات وبلاگ یا امضای وبلاگ آگاه باشید.

وب سایت هک شد؟

وی گفت: “اگر آدرس های اینترنتی با محتوای هک شده اکنون ۴۰۴ برگردند ، به مرور زمان آنها به صورت خودکار کاهش می یابد ، زیرا Google آنها را از سایت شما بازیابی و پردازش مجدد می کند.” “شما به طور کلی نیازی به استفاده از ابزارهای حذف URL برای محتوای هک شده مانند این ندارید. با توجه به تعداد ۴۰۴s ، خوب است که آدرس های اینترنتی هنگامی که آنها دیگر محتوای معتبر را ارائه نمی دهند ۴۰۴ برگردند – این طبیعی است ، و نه چیزی که Google در برابر وب سایت حساب می کند.

John Mueller, Google ۲۰۱۹

ممکن است به سایتها پیوند دهید ، و حتی نمی دانید در مورد آن. هکرها علاقمند به سرقت ترافیک یا قدرت رتبه شما هستند. آنها ممکن است شما را هک کنند تا سایت خود را در بخشی از شبکه ای از سایت ها قرار دهید که همه به یک سایت گیرنده مراجعه می کنند تا گوگل را فریب دهند. این نه تنها بر خلاف قوانین Google نیست بلکه غیرقانونی است – نه این که آنها را متوقف می کند.

هکرها می دانند که این شبکه های اسپم (یا محله های بد) برای کسب شهرت نیاز به پیوند سایتهای معتبر دارند. پیوندهای سایتهای مورد اعتماد اعتماد و رأی های مربوط به (Google Juice ، هر آنچه را) به سایت های دریافت کننده منتقل می کنند ، به این سایت ها امکان می دهد موقعیت های خود را در فهرست Google بهبود ببخشند. بنابراین ، آنها سایت شما را هک می کنند ، پیوندهای پنهان را در کد قرار می دهند و شما را عاقل تر نمی کنند. شما ممکن است خود را بخشی از یک سیستم لایه بردار برای دستکاری در گوگل پیدا کنید – یک شبکه LINK – و هرگز نمی توانید از آن مطلع شوید.

Google از پیوندهای پنهان ، شبکه های ناخواسته و پیوندهای ویژه با هزینه متنفر متنفر است. به جای اینکه سایت شما بتواند یک محله اسپم را گرم و معتبر کند تا بتواند بازدید کنندگان را از Google شروع کند ، ممکن است با طبقه بندی سایت خود به عنوان بخشی از آن محله بد ، سایت شما را از این فهرست حذف کند.

Google ممکن است اعتبار پیوندهای خارجی شما را کاهش دهد – ترافیک شما خوب است.

این ممکن است برای شما نگران کننده باشد ، یا ممکن است نباشد ، اما اعتماد به نفس ، هنگامی که به رتبه بندی در گوگل می آید یک BIG DEAL است و چیزی نیست که اندکی مورد توجه واقع شود.

تعیین اینکه سایت در یک محله بد قرار دارد می تواند تجربه ای ببرد ، اما ابزارهای حرفه ای سئو در آنجا وجود دارد که به شناسایی این لینک ها کمک می کند.

هک شدن مطمئناً می تواند در رتبه بندی شما تأثیر بگذارد و سایت شما با “این سایت ممکن است کامپیوتر شما را آسیب برساند” در Google SERPs – که یک قاتل با کلیک است ، برچسب گذاری شود.

اگر قبل از مشاهده رتبه بندی خود ، آن را مشاهده کرده باشید ، اقداماتی وجود دارد که می توانید انجام دهید (جدا از حذف سریع لینک های توهین آمیز!).

این قبلاً برای من اتفاق افتاده است و تا زمانی که سریعاً اقدامی انجام دهید ، احتمالاً خوب است.

پیوند به یک محله بد.

در اینجا یک نقل قول جالب از وبلاگ رسمی Google Webmaster وجود دارد.

سوال: من آن را تمیز کرده ام ، اما اگر هکر در ارتباط با سایر محلات بد باشد ، Google من را مجازات خواهد کرد؟
پاسخ: ما سعی خواهیم کرد که نباشیم. ما بسیار خوب هستیم که مطمئن شویم سایت های خوب با اعمال هکرها و اسپم ها جریمه نمی شوند. برای ایمن بودن ، پیوندهایی را که ممکن است هکرها اضافه کرده اند ، به طور کامل حذف کنید.

Google Webmaster Central, ۲۰۰۸

محله های بد ، به گوگل ، معمولاً توسط تکنیک های موجود در صفحه “SEO” و پروفایل های بک لینک و مشارکت در ارتباط هستند. یک مثال خوب می تواند یک شبکه وبلاگ باشد – فقط برای هرزنامه Google برای پیوندها راه اندازی شود. شما نمی خواهید به محله هایی مانند آن پیوند برقرار کنید ، زیرا چه کسی به امور پیوند می دهد.

اگر توسط Google مجازات شده اید (یعنی از فهرست موتور جستجو حذف شده اید) زیرا اکنون به یک محله بد پیوند داده شده اید ، اگر هک شده اید ، توصیه های رسمی Google را بخوانید.

در صورت هک شدن وب سایت شما ، Google اکنون به شما کمک می کند تا اعلان ها را انجام دهید ، و همچنین Google به وضوح شما را برای محله های بد پیوند به سایت شما مجازات می کند – بنابراین مراقب باشید.

سئو منفی

اول و مهمتر از همه ، هیچ موردی را مشاهده نکرده ایم که در آن کارزارهای پیوند سمی کار کند ، ما با تیم رتبه بندی وقت خود را صرف بررسی این موارد می کنیم ، و زمان دیگری را ندیده ایم.

Gary Illyes, Google Nov ۲۰۱۶

پیش فرض اصلی SEO منفی مبتنی بر پیوندها این است که یک رقیب می تواند از آن علیه شما استفاده کند تا رتبه های شما را در SERP های ارگانیک Google از بین ببرد. گوگل راهی را برای ارائه به وب مسترها راهی برای غیرفعال کردن پیوندهای غیرطبیعی که ممکن است از آن نگران باشید ، پیش رفته است ، اما هنوز اختلاف نظرهای زیادی درباره این موضوع وجود دارد که یک رقیب می تواند به رتبه شما صدمه بزند ، فقط با اشاره به پیوندهای دستکاری در سایت شما.

آیا یک رقیب می تواند با نشان دادن لینک های زیادی به سایت شما آسیب برساند؟ اگر می توانید SEO خود را منفی کنید (که می توانید) ، می توانید SEO دیگری را منفی کنید ، فقط با جعل همان هدف ، به ویژه اگر در حال حاضر تلاشی وجود داشته باشد ، تاکنون بدون توجه به آن ، دستکاری کنید.

چند وقت پیش یک مورد جالب فاش شد.

دن ظاهرا چند نفر را اذیت کرد:

و آنها تصمیم گرفتند از سایت او به عنوان نمونه ای استفاده کنند که چگونه NSEO می تواند برای از بین بردن رتبه وب سایت کار کند. دن از پیغام Google در مورد پیوندهای غیرطبیعی پیغام گرفت … .. ظاهراً فردی که در ارتباط خود با مت کاتس (که در آن زمان سرپرست تیم وب اسپم بود سرمربی اش مشکلی نبود) تصمیم گرفت که نمونه ای از وی باشد …

من و Pixelgrinder کمی آزمایش کردیم که آیا SEO منفی در شرایط فعلی امکان پذیر است – احساس کردیم که مهم است بدانیم که آیا یک سایت ممکن است به طور کامل از تأثیرات منفی تأثیر بگذارد یا خیر. ما برای اطمینان از نتیجه دقیق ، انفجار گسترده ای از جعبه چوب در دو سایت انجام دادیم.

Traffic Planet

می توانید نتایج این فعالیت را در زیر مشاهده کنید:

دن اظهار داشت:

هر دو سایت پیامهای “پیوندهای غیر طبیعی” را در ابزارهای وب مستر دریافت کرده اند. هیچکدام از سایت ها تاکنون کمپین “پیوند ساختمان” نداشته اند. با استفاده از ابزارهای شخص ثالث (به عنوان مثال Majestic) پیوندهای غیر طبیعی زیادی را مشاهده می کنم که در هر دو سایت نشان داده می شوند ، اما من آن لینک ها را در اینجا قرار ندادم.

 Dan Thies

شخصی در این بخش ذکر کرد:

همچنین اگر به تغییراتی که گوگل در دستورالعملهای خود انجام داده است توجه کنید ، دوباره تصویر دیگری را نقاشی می کند
آیا رقبا می توانند به رتبه بندی آسیب برساند؟ هیچ کاری نمی تواند رقیب برای آسیب رساندن به رتبه شما یا سایت شما از فهرست ما حذف کند. اگر نگران سایت دیگری هستید که به شما ارتباط برقرار کند ، پیشنهاد می کنیم با مدیر وب سایت مربوطه تماس بگیرید. Google اطلاعات منتشر شده در وب را جمع آوری و سازماندهی می کند. ما محتوای این صفحات را کنترل نمی کنیم. ” سپس ، در ماه نوامبر ، “کمی” اصلاح شد … فقط یک بخش کوچک نیز:
آیا رقبا می توانند به رتبه بندی آسیب برساند؟ تقریباً هیچ کاری که یک رقیب بتواند برای آسیب رساندن به رتبه شما یا سایت شما از فهرست ما حذف کند وجود ندارد. اگر نگران سایت دیگری هستید که به شما ارتباط برقرار کند ، پیشنهاد می کنیم با مدیر وب سایت مربوطه تماس بگیرید. Google اطلاعات منتشر شده در وب را جمع آوری و سازماندهی می کند. ما محتوای این صفحات را کنترل نمی کنیم. “
وای ، یک کلمه چه تفاوتی می تواند ایجاد کند! بنابراین آویزان شوید ، گفتن “تقریباً هیچ چیز” به معنای “امکان” نیست ، مهم نیست که به چه روشی آن را بچرخانید. سپس در ۱۴ مارس غارنشین شدند.
“Google سخت کار می کند تا دیگر وب مسترها نتوانند به رتبه شما آسیب بزنند یا سایت شما را از فهرست ما حذف کند. اگر نگران سایت دیگری هستید که به شما ارتباط برقرار کند ، پیشنهاد می کنیم با مدیر وب سایت مربوطه تماس بگیرید. Google اطلاعات منتشر شده در وب را جمع آوری و سازماندهی می کند. ما محتوای این صفحات را کنترل نمی کنیم. ” اگر از دست ندهید ، تفاوت اصلی در اولین خط است: شما می توانید ببینید که از “هیچ” به “تقریباً هیچ” به “پاسخ سیاسی عالی” تغییر یافته است

Traffic Planet

بنابراین – آیا یک رقیب می تواند به رتبه شما صدمه بزند؟ به تنهایی؟ یا آیا شما نیاز به انجام کارهای دیگری نیز دارید …؟

به من بگویید ، کسی که از Google شنیده است ، و کسی که در تلاش برای رتبه بالاتر نیست … ..؟

اکنون به نظر می رسد که باید توجه داشته باشید که انواع پیوندهایی را که به سایت خود به آن اشاره کرده اید ، به ویژه اگر به صورت فعال سایت خود را تبلیغ می کنید ، توجه داشته باشید – من این را هم خیلی خوب می دانم.

افراد در پشت این فعالیت فکر می کنند که این نمونه حمله موفقیت آمیز بوده است.

دن به اندازه کافی مهربان بود تا در نظرات پاسخی بدهد … ..

سلام شوون متأسفانه ، این “آزمایش” هنوز هیچ نتیجه ای نداشته است. دو SERP که ادعا می کنند نقل مکان کرده اند [SEO] و [کتاب SEO] هستند. برای [SEO] من تا ۲۲ مارس ، بلافاصله پس از شروع ، هیچ مراجعه ای (تقریباً صفر) از این SERP دریافت نکردم. تا تمام صفحه تا حدود ۴ روز در حدود ۴ روز فاصله داشت و برای چند روز نگه داشته شد ، و سپس به حالت پائین تر برگردید. احتمالاً بالاتر از حد قبلی است ، زیرا اکنون روزانه تعداد معدودی مراجعه کننده می گیرم.

حکم: عدم موفقیت SEO. احتمالاً برعکس نتیجه در نظر گرفته شده از وقتی که رفت و آمد کردم هرگز قبلاً دریافت نکردم. هنوز بیشتر می شوم

برای [کتاب جستجوگرها] آنها آن را از وسط صفحه ۱ بیرون کشیدند (۵-۹ کاملاً طبیعی است ، صفحه ۲ غیرمعمول نیست) تمام راه را به شماره ۲ می رسانید ، سپس آن را به شماره ۳ کاهش می دهد.

هفته گذشته سایت را از Rackspace Managed به Rackspace Cloud منتقل کردم ، زیرا سرور قدیمی به معنای واقعی کلمه نمی تواند جدیدترین وردپرس را اداره کند.

متأسفانه ، موضوعی که من از سال ۲۰۰۷ از آن استفاده می کنم باعث بروزرسانی در WP شد و مجبور شدم موضوع جدیدی را که به طور تصادفی کم و بیش انتخاب شده بود ، به کار بیاندازم زیرا به اتمام رسیده ام. که پیوندهای داخلی سایت را از [کتاب SEO] به [صفحه اصلی] تغییر داده است. دفعه قبل که این کار را کردم طی یک هفته به صفحه ۴ کاهش یافت. در این حالت ، به صفحه ۳ کاهش یافت.

این احتمال وجود دارد که افت چشمگیرتر نباشد ، زیرا پیوند “SEO منفی” در واقع باعث افزایش رتبه بندی می شود. حکم: بی نتیجه ، اما من با خوشحالی شرط های یکسانی را خواهم گرفت که در یک هفته یا همین صفحه به صفحه ۱ برگردد.

Dan Thies

بنابراین – آنچه من با اطمینان می دانم این است که رقبا می توانند با استفاده از تاکتیک های منفی SEO ، سایت شما را توسط تیم وب اسپم بررسی کنند.

بسته به تاریخچه سایت شما ، ممکن است این یک چیز بد باشد.

چگونه می توان برای یک حمله SEO منفی بررسی کرد؟

ابزارهایی مانند Majestic از نمودارهای بک گراند تاریخی بسیار مفیدی برخوردار هستند (در بالا نشان داده شده است) در حالیکه ۱۰۰٪ دقیق نیستند ، که می تواند به درک فعالیت تاریخی ایجاد پیوند کمک کند.

برای اکثر موارد – بهترین مکان برای بررسی یک حمله در کنسول جستجوی Google است. بک لینک های اخیر را از کنسول جستجو بارگیری کنید و آنها را مرور کنید و به دنبال لینک هایی با کیفیت پایین که به سایت شما مراجعه می کنند ، باشید.

تمام لینک های با کیفیت پایین اسپم نیستند ، اما اگر این پیوندهایی هستند که در مورد شما مورد قضاوت قرار می گیرند ، آیا آنها به شما خوبی می دهند؟ شما همچنین می توانید در Majestic برای الگوهای پیوند اخیر بررسی کنید زیرا به یاد داشته باشید ، Google هرگز تمام پیوندهای سایت خود را به شما نشان نمی دهد.

کنسول جستجوی Google

اکنون می توانید نمونه ای از BACKLINKS BY DATE را در کنسول جستجوی Google بارگیری کنید – این امر باعث می شود شخصی که به شما پیوند می دهند کمی ساده تر شود. همچنین در صورت تمیز کردن نمایه بک لینک خود نیز ممکن است مفید باشد.

با این وجود ، می توانید به راحتی پست های منفی SEO را مشاهده کنید ، و چه کسی Google را با URL خود سرقت و اسپم می کند:

در اینجا تصویری از انواع پیوندهای کم کیفیت که در آن زمان انتخاب می کردم وجود داشت:

چگونه من در اولین حمله منفی SEO جستجو کردم

من واقعاً از حمله منفی به سایت Hobo چند سال پیش (که یکی از موارد چند سال اخیر است) افتادم:

من این موضوع را به سرعت نمی فهمیدم ، اما به دنبال جستجوی Technorati (این سرویس دیگر عملیاتی نیست).

من به هیچ وجه پیوندها را رد کردم ، بدون اینکه تأثیر عمده ای داشته باشد.

Google Alerts این روزها برای هشدارهای پیوند چندان مناسب نیست و ویژگی اصلی پیوندهای ورودی وردپرس تقریبا بی فایده است ، اما با استفاده از گوگل و جستجوی آن برای URL خود با استفاده از فیلترهای مبتنی بر تاریخ می توانید نشانه هایی از انواع لینک اسپم را ارائه دهید. ایجاد فعالیت به سایت شما.

اولین موردی که من به آن نگاه می کنم گزارش پیوندهای ورودی Google Console Search است.

Google Penguin چیست؟

Google Penguin نامی رمزگذاری شده برای به روزرسانی الگوریتم گوگل است که برای اولین بار در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۲ اعلام شد. این به روزرسانی با هدف کاهش رتبه موتورهای جستجوگر وب سایت هایی که ناقض دستورالعملهای Webmaster گوگل هستند با استفاده از روشهای اعلام شده SEO کلاه سیاه که در افزایش مصنوعی انجام شده است رتبه بندی یک صفحه وب با دستکاری تعداد پیوندهای به صفحه. چنین تاکتیکی ها معمولاً به عنوان طرح پیوند توصیف می شوند.

Wikipedia, 2020

الگوریتم گوگل پنگوئن برای اولین بار در آوریل ۲۰۱۲ در اسپم های وب مانند من رونمایی شد ، یک الگوریتم وب اسپم طراحی شده برای هدف قرار دادن وب سایتهایی است که از برنامه پیوندهای با کیفیت پایین برای رتبه بالا در SERP های Google استفاده می کنند.

نکته مهم این است که:

پنگوئن اکنون در زمان واقعی است. از نظر تاریخی ، لیست سایتهای تحت تأثیر پنگوئن بطور دوره ای همزمان همزمان با آن تجدید می شود. هنگامی که یک مدیر وب سایت و حضور خود در اینترنت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید ، بسیاری از الگوریتم های گوگل خیلی سریع این موضوع را مورد توجه قرار می دهند ، اما سایر افراد ، مانند پنگوئن ، نیاز به تازه کردن دارند. با این تغییر ، داده های پنگوئن در زمان واقعی تجدید می شود ، بنابراین تغییرات بسیار سریعتر قابل مشاهده خواهند بود ، به طور معمول کمی بعد از بازیابی مجدد صفحه و reindex یک صفحه ، اثر می گذارد. همچنین این بدان معنی است که ما نمی خواهیم در مورد تازه های آینده اظهار نظر کنیم. پنگوئن اکنون دانه تر است. اکنون پنگوئن با تنظیم رتبه بندی بر اساس سیگنال های اسپم ، به جای اینکه بر رتبه بندی کل سایت تأثیر بگذارد ، اسپم را کاهش می دهد.

Gary Illyes, Google ۲۰۱۶

اینک یک الگوریتم “گرانول” و “زمان واقعی” است.

در یک زمان Google Penguin کل سایت ها را تخریب کرد و اکنون بدون اینکه یک پنالتی روی دامنه وارد شود ، پیوندها را کاهش می دهد. به ما گفته می شود

Google Penguin در زمان واقعی

ظاهراً کار مجدد پنگوئن خیلی ساده نبود. گوگل از آن زمان عنوان کرده است که ممکن است برای خیلی از وب مسترها بسیار تهاجمی باشد ، تا آن را اجرا کند.

“مجازات” های پنگوئن ، ما اکنون می دانیم ، می تواند بیش از دو سال طول بکشد (!) و اگر به دلیل فعالیت های خود با مجازات مرتبط با پنگوئن برخورد شدید – برای شروع دوباره با یک دامنه کاملاً جدید ، یک دلیل خوب وجود دارد.

این چقدر جدی است

اگر هیچ مجازاتی برای این کار وجود نداشته باشد ، بسیاری از وب مسترها احمقانه گوگل را اسپم می کنند – و من شک دارم که گوگل قصد دارد چنین چیزی را انجام دهد.

نقل قول:‘پنگوئن دیگر مجازات نمی کند!”


بعد از سالها به روزرسانی های زیادی ، Google Penguin تکامل یافت:

من فکر می کنم با انتشار این نسخه از پنگوئن به چیزی واقعاً خوب رسیدیم زیرا به طور سنتی دوست ندارد برخی الگوریتم هایی که برای از بین بردن طرفین استفاده می شوند ، حتی کل سایتها را نیز مورد استفاده قرار دهند. بد است که یکی از بهترین تغییرات در این پنگوئن است که می تواند به مراتب گرانتر از نسخه های قبلی باشد ، همانطور که گفتم نسخه های قبلی معمولاً کل سایت ها را خراب می کنند در حالی که این حتی می تواند به یک صفحه بروید و لینک را تخفیف دهید. مجازات این همان معیاری است که پنگوئن کار نمی کند یا جریمه نمی شود دیگر تخریب نمی کند بلکه اسپم های ورودی را به سمت خود دور می کند و این اسپم را نادیده می گیرد و این اسپم را نادیده می گیرد و این بدون هیچ گونه جریمه ای نیست و به راحتی عمل نمی کند. در زمان واقعی ، بنابراین چیز اصلی علامت آن را می دهد که وقتی در این لینک ها مشاهده می کنید ، اساساً اگر تعداد زیادی لینک وجود داشته باشد یا اگر پیوندهای بدی وجود داشته باشد یا سیگنالهای دیگری وجود داشته باشد ، آنگاه فقط آنها را دور می کند و می گوید آنچه را که باید بدانند هنوز هم می توانند آن پیوندها را در کنسول جستجو ببینند و می توانند تصمیم بگیرند که آیا می خواهند غیرفعال یا حذف شوند

Gary Illyes, Google ۲۰۱۶

پنگوئن اصلی وقتی در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد تأثیر فوری داشت.

به یاد می آورم این نظر کاملاً از آنچه گوگل “web spammers” نامیده می شود ، برجسته است:

گوگل هسته را کاهش داده است

به نظر می رسد ، گوگل با پیوندهای غیرطبیعی جنگ – اعلان شده و وسیله ای برای رتبه بندی وب سایت در گوگل – اعلام کرده است:

این الگوریتم نشان دهنده پیشرفت دیگری در تلاشهای ما برای کاهش اسپم وب و تبلیغ مطالب با کیفیت بالا است. در حالی که ما نمی توانیم سیگنال های خاصی را تفکیک کنیم زیرا نمی خواهیم راهی را برای بازی کردن در نتایج جستجوی خود به دیگران بدتر کنیم و تجربه را برای کاربران بدتر کنیم ، توصیه ما برای وب مسترها این است که بر ایجاد سایتهایی با کیفیت بالا تمرکز کنند که یک تجربه کاربری خوب را ایجاد کنند. و از روشهای SEO کلاه سفید استفاده کنید

GOOGLE

تأثیر اصلی پنگوئن Google به طور گسترده ای احساس شد

به روزرسانی اصلی پنگوئن در سال ۲۰۱۲ “وب اسپم” را هدف قرار داد و بسیاری از وب سایت ها و مشاغل را تحت تأثیر قرار داد که از خطرات اسپم وب غافل بودند.

در مورد اولین نسخه بروزرسانی پنگوئن تعداد زیادی شکایت در پست واقعی Google وجود دارد.

در اینجا یکی است:

من یک وب سایت عمومی برای منافع عمومی ایجاد کردم که به مدت ۸ سال به هزاران و هزاران معتاد کمک کرده است که درمان اعتیاد را به صورت رایگان پیدا کنند … ما توانستیم از طریق صنعت خدمات پرداخت هزینه های ویژه برای مراکز خود را در دایرکتوری مراکز درمانی خود ارائه دهیم … بیمارستان اعتیاد هاروارد پیوندها به ما ، و همچنین تعدادی از وب سایتهای با کیفیت عالی و فوق العاده با کیفیت بالا … چند سال پیش شروع کردم به توجه لینک های تبخیری که به سایت اشاره می کنند … پس از آن پاندا آمد و سایت نیمی از آن را از بین برد. اعلامیه هایی برای سایت ها ارسال کرد تا پیوندهای مربوط به ما را حذف کرده و به Google اطلاع دهند ، و اکنون این! اکنون سایت ما به هیچ وجه یافت نمی شود ، و رقبا (که بدون شک شرکت های پیوندی را پرداخت می کنند تا بخاطر تغییرات الگوریتم ها ، برخی از رقبا را از بین ببرند) برنده شده اند! به خوبی Google انجام دادید … شما یک سایت منافع عمومی واقعی را از رتبه بندی گرفتید (یکی از بانک اطلاعاتی مراکز درمانی کاملتر از دولت ایالات متحده) و جایگزین آن با سایت های ارجاع (البته مطابقت با کلمات کلیدی دقیق .com) و مراکز درمانی منفردی که افراد را به نیاز مبرم به کمک (و معمولاً شکستن) مبلغ هزاران دلار برای معالجه برای درمان متهم می کنند ، زیرا آنها می توانند با نشان دادن پیوندها به آنها ، فرزندان خوبینی را که سالها در حال کمک به مردم بودند ، خراب کنند. گوگل را خوب انجام داد.

Comment on Google Webmaster Blog, ۲۰۱۲

هوم … شاید ، با نگاه کم نظیر ، آنها باید از ایجاد لینک کم کیفیت اجتناب کنند.

هشدارها سالها قبل از این رویداد “Titanic” در سال ۲۰۱۲ به عنوان بخشی از دستورالعمل های مدیر وب مستر Google در دسترس بودند.

به روزرسانی “Titanic”

افرادی در Search Engine Land قصد داشتند اسم آن را Titanic بگذارند و سپس گوگل به ما بازگشت تا به ما بگوید کد داخلی به نام Penguin است – یا شاید Google فقط نمی خواست که ما آن را Titanic بنامیم و پنگوئن را تشکیل داده ایم؟

Barry Schwartz, ۲۰۱۲

بسیاری از سازندگان پیوندها و وبلاگ نویسان ، از جمله خودم ، قصد داشتند به روزرسانی “Titanic” را به روز کنند ، زیرا زمان نزدیک به صدمین سالگرد فاجعه کشتی در سال ۱۹۱۲ بود – و این یک فاجعه برای بسیاری از مشاغل با استفاده از گذشته است. تاکتیک های SEO برای رتبه بالا در گوگل.

ظاهرا گوگل آن را نمی خواست ، و به سرعت بروزرسانی نامگذاری شد ‘Google Penguin.

یخ!

کوه یخ کاملاً واضح بود:

Google Penguin (SEO ها فکر می کنند) پیوندهای غیر طبیعی را با متن لنگر پر شده از کلمات کلیدی از سایتهای با کیفیت پایین و شبکه های وبلاگ خصوصی هدف قرار دادند.

شاید بیش از حد تحت تأثیر روشهای دیگری که Google در شناسایی هرزنامه ها دارد ، تحت تأثیر قرار گرفته است. در مورد “اندازه گیری کیفیت” بر اساس “ترافیک دریافت شده توسط استفاده از آن پیوندها” به عنوان مثال:

با این حال ، برخی از منابع ممکن است در حالی که تعداد کمی از منابع دیگر به آن پیوند دارند ، با تعداد زیادی از منابع مرتبط باشد. به عنوان مثال ، یک نهاد ممکن است با پیوند دادن به منبع در صفحه وب دیگر ، فرایند رتبه بندی را بازی کند. این تعداد زیادی از لینک ها می توانند از رتبه بندی منابع استفاده کنند. برای جلوگیری از چنین موارد ناچیز ، سیستم می تواند “عدم تطابق” بین تعداد منابع پیوند دهنده و ترافیکی که از منابع پیوندی به منبع ایجاد می شود ، ارزیابی کند. اگر یک منبع با تعدادی از منابع مرتبط باشد که نسبت به ترافیک دریافت شده با استفاده از آن پیوندها متناسب باشد ، ممکن است در فرآیند رتبه بندی از این منبع تخریب شود.

Bill Slawski, ۲۰۱۸

چه کسی دقیقاً می داند؟

آنچه من می دانم این است که سایت های پنگوئن اغلب با ردپای لینک های با کیفیت پایین و با کیفیت پایین هدف قرار می گیرند.

به هر حال و بسیاری دیگر از اینها معدن من بود. بنابراین در سال ۲۰۱۲ ، من از انجام چنین کارهایی متوقف شدم.

ساختمان لینک با کیفیت پایین از مدار حذف شد

سئو کلاه سیاه بلافاصله نحوه تأثیر این الگوریتم روی آنها را به اشتراک گذاشت:

دوباره شروع کنیم. این از حمله به یک قتل عام رفته است.

تالار گفتگوی سئو کلاه سیاه یک آزمایش خوب برای این نوع به روزرسانی های الگوریتم وب اسپم است:

من فکر می کنم آنها ممکن است این تغییر را اکنون در انگلستان به کار گیرند. تقریباً تمام سایتهای من پاک شده اند!

به دنبال:

حدود ۴ ساعت پیش هم خیلی بد شل شدم.

اگر این تغییرات SERP که من شاهد برگزاری آن هستم ، باید گنگ بزنیم که باید فیلتر “کراهت” را خاموش کنیم زیرا این یک حمام خون است!

بها ، آیا این جنون هرگز پایان نخواهد یافت. عواقب ناشی از این تغییر الگوریتم در حال شکل گیری است که بسیار کثیف است

تعداد سایتهای من به تازگی زمان زیادی را تحمل کرده اند ……. در رده بندی های واقعی در بسیاری از سکنه های من تغییرات چشمگیر گرفته است به نظر می رسد روزهای من به عنوان یک بازاریاب اینترنتی شماره گذاری می شود …

فکر می کنم روزهای من به عنوان یک بازاریاب اینترنتی هم شماره گذاری شده است.

رابطه بین پنگوئن و پاندا

به نظر می رسد الگوریتم های Google بر کیفیت متمرکز شده است ، همانطور که گوگل آن را تعریف می کند ، و گوگل مشاوره هایی را در مورد ایجاد یک وب سایت با کیفیت بالا منتشر کرده است که در رتبه های SERP بالا باشد:

چه چیزی به عنوان یک سایت با کیفیت بالا حساب می شود؟

“الگوریتم های کیفیت سایت ما با هدف کمک به افراد برای یافتن سایتهای” با کیفیت بالا “با کاهش رتبه بندی محتوای کم کیفیت است. تغییر اخیر “پاندا” کار دشوار ارزیابی الگوریتمی کیفیت وب سایت را برطرف می کند. در زیر سؤالاتی وجود دارد که می توان از آنها برای ارزیابی “کیفیت” یک صفحه یا موارد استفاده کرد:

 • آیا به اطلاعات ارائه شده در این مقاله اعتماد خواهید کرد؟
 • آیا این مقاله توسط یک متخصص یا علاقه مندان نوشته شده است که موضوع را خوب می شناسد ، یا از نظر طبیعت کم عمق تر است؟
 • آیا سایت دارای مقالات تکراری ، همپوشانی یا کاربری اضافی در موضوعات مشابه یا مشابه با تغییرات کلمات کلیدی کمی متفاوت است؟
 • آیا می توانید اطلاعات کارت اعتباری خود را به این سایت راحت کنید؟
 • آیا این مقاله دارای خطاهای املایی ، سبکی یا واقعی است؟
 • آیا مباحث ناشی از علاقه واقعی خوانندگان سایت است یا سایت با تلاش برای حدس زدن آنچه در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارد ایجاد می کند؟
 • آیا مقاله یا محتوای اصلی ، گزارش اولیه ، تحقیقات اصلی یا تحلیل اصلی را ارائه می دهد؟
 • آیا در مقایسه با سایر صفحات نتایج جستجو ، این صفحه ارزش قابل توجهی را ارائه می دهد؟
 • کنترل کیفیت روی محتوا چقدر انجام می شود؟
 • آیا مقاله هر دو طرف یک داستان را توصیف می کند؟
 • آیا سایت یک مرجع شناخته شده در مورد موضوع خود است؟
 • آیا محتوا توسط تعداد زیادی از سازندگان تولید شده است و یا برون سپاری شده است ، یا در شبکه وسیعی از سایتها پخش شده است ، به گونه ای که صفحات یا سایت های خاص توجه و مراقبت خاصی نمی کنند؟
 • آیا این مقاله به خوبی ویرایش شده است ، یا به نظر می رسد شلخته است یا عجولانه تولید شده است؟
 • آیا برای پرس و جو مربوط به سلامتی ، به اطلاعات این سایت اعتماد دارید؟
 • آیا می خواهید این سایت را به عنوان یک منبع معتبر در هنگام ذکر نام بشناسید؟
 • آیا در این مقاله توضیحات کامل یا کاملی از موضوع ارائه شده است؟
 • آیا این مقاله حاوی تجزیه و تحلیل روشنگری یا اطلاعات جالب است که غیرقابل واضح است؟
 • آیا این صفحه ای است که می خواهید آن را علامت گذاری کنید ، با یک دوست به اشتراک بگذارید ، یا توصیه می کنید؟
 • آیا در این مقاله تبلیغات بیش از حد وجود دارد که از محتوای اصلی منحرف شده یا دخالت می کند؟
 • آیا انتظار دارید این مقاله را در یک مجله چاپی ، دانشنامه یا کتاب مشاهده کنید؟
 • آیا مقالات کوتاه ، غیرقابل اثبات یا در غیر این صورت فاقد مشخصات مفید هستند؟
 • آیا صفحات تولید شده با دقت و توجه زیادی به جزئیات و توجه کمتری به جزئیات دارند؟
 • آیا کاربران هنگام دیدن صفحات از این سایت شکایت می کنند؟

نوشتن یک الگوریتم برای ارزیابی صفحه یا کیفیت سایت کار بسیار سخت تری است ، اما امیدواریم سؤالات فوق بینشی از چگونگی تلاش برای نوشتن الگوریتم هایی که سایتهای با کیفیت بالاتر را از سایتهای با کیفیت پایین تر متمایز می کنند ، ارائه دهد.

Amit Singhal Google, ۲۰۱۱

این دستورالعمل های بالا برای فکر کردن در مورد تأثیر الگوریتم های Google PANDA یا SITE QUALITY مفید است.

آنها ارزش توجه دارند – اما به همان اندازه ، اگر کلاه ساختمان خود را در اختیار خود قرار دهید ، می توانید بگویید آنها راهنمایی برای جاهایی هستند که شاید نمی خواهید از آن پیوندی به سایت خود ببینید – است که در موارد آشکار ، پنگوئن است. ممکن است تسخیر شود

چرا پیوند شما در هر صفحه ای است که این دستورالعمل های کیفیت را رعایت نمی کند ، چرا Google می خواهد پیوندی به سایت شما بشمارد؟

چرا اگر تمام پیوندهای شما در صفحاتی قرار دارند که “کاربران هنگام دیدن صفحات از این سایت شکایت می کنند ، مجازات را مجازات نمی کنند؟”

درست یا غلط – این کاری است که Google انجام می دهد – در روابط عمومی خود با عنوان “جنگ” با “کلاه های سیاه” و شما نمی خواهید اگر بتوانید از آن جلوگیری کنید ، به این نبرد کشیده می شوید.

به نظر نمی رسد که Google به همان اندازه که می گویند یک عمل دستی توسط انسان بررسی شده (به هر حال یک مجازات خیلی سریع برداشته می شود) به سایت هایی که توسط پنگوئن ضربه خورده است اهمیت نمی دهد.

آیا نگران الگوریتم Google Penguin هستید؟

اگر شغلی را اداره کرده اید که قادر به دامن زدن به دامنه ها و تغییر آدرس های وب نیست ، شاید ، به ویژه اگر به شخص ثالث اجازه می دهید پیوندهایی را به سایت خود بسازد.

اگر در حال خرید لینک نیستید (و هرگز این کار را نکرده اید) ، احتمالاً یک LOT LESS دارید که نگران آن باشید (و باید بیشتر به Google Panda و کلیه مشکلات سایت و کیفیت صفحه توجه کنید).

اگر شما دریافت کننده تاسف بار از حملات منفی SEO (همانطور که سایت من در چند سال گذشته) می باشد ، تنها گزینه واقعی شما این است که پرونده disavow خود را در کنسول جستجوی Google قرار دهید – و یک اقدام آشکار برای جدا کردن خود انجام دهید. از سمی ترین آن پیوندها

گوگل بسیار بهتر از این استفاده می کند و این چیزی نیست که اکثر وب مسترها باید نگران آن باشند.

گوگل اخیراً بسیاری از شبکه های وبلاگ نه چندان خصوصی (PBN) که قوانین را نقض می کند ، جریمه کرد ، و جان مولر گوگل زمانی گفت که الگوریتم ها به صورت جداگانه کار نمی کنند – این می تواند نشان دهد سایت شما نیاز به سفر بیش از یک کیفیت دارد سیگنال به شدت مجازات می شود.

به نظر من ، Google Penguin همیشه به طور سنتی بیشتر درباره ماهیت نمایه بک لینک شما و اینکه آیا این “واقعی” است یا خیر ، به نظر من بود.

بسیاری از دوستان کلاه سیاه من به پرونده غیرمجاز نزدیک نمی شوند اما یک مدل تجاری کاملاً متفاوت دارند.

اگر به یک سایت اهمیت می دهید ، احتمالاً می بایست پرونده غیرمجاز را در اختیارتان قرار دهید – به خصوص اگر برای هر کاری با موفقیت رتبه بندی کنید.

Penguin الگوریتمی است که شما نمی خواهید سایت خود را به پایین بیاندازید یا به تیم وب اسپم نسبت به کیفیت سایت خود هشدار دهید – بنابراین لینک های پشتی خود را برای لینک های بدیهی و با کیفیت پایین بررسی کنید.

من تصور می کنم شما در حال حاضر به مسائل مربوط به کیفیت سایت پرداخته اید تا از ممانعت از پمپ شدن مداوم توسط الگوریتم مداوم در حال توسعه Google Panda (که بیشتر به کیفیت محتوا متمرکز شده است) پمپ نکنید.

تاریخ تاریخ بروزرسانی پنگوئن:

دانستن تاریخ های پیرامون این به روزرسانی های اصلی پنگوئن برای اهداف تحلیل هنوز مفید است:

 • Penguin 1.0 – 24 آوریل ۲۰۱۲ (۳٫۱٪ از جستجوها)
 • پنگوئن ۱٫۲ – ۲۶ مه ۲۰۱۲ (۰٫۱٪ از جستجوها)
 • پنگوئن ۱٫۳ – ۵ اکتبر ۲۰۱۲ (۰٫۳٪ از جستجوها)
 • Penguin 2.0 – 22 مه ۲۰۱۳ (۲٫۳٪ از جستجوها)
 • Penguin 2.1 – 4 اکتبر ۲۰۱۳ (۱٪ از جستجوها)
 • پنگوئن ۳ – ۱۷/۱۸ اکتبر ۲۰۱۴ (LESS THAN 1٪)
 • پنگوئن ۴ – اعلام شده در سپتامبر ۲۰۱۶ (با به روز رسانی های احتمالی سال ۲۰۱۷ ، اما به طور رسمی اعلام نشده است)

تأثیر به روزرسانی های پنگوئن تاریخی

 • بسیاری از سایتها از پنگوئن ۱ و پنگوئن ۲ تحت تأثیر قرار گرفتند و برخی از وب مسترها منتظر بودند که این الگوریتم “منتشر شود” – و آنها را در موقعیت ناامیدی قرار دهند.
 • Google Penguin 2 کار ارزشمندی را برای کاهش ارزش لینک های با کیفیت پایین از منابع پیوند آشکار انجام داد. این که آیا Google فقط یک تغییر الگوریتمی را بر شما اعمال کرده است ، الگوریتم جریمه شما را مجازات کرده یا از پیوندهای خود چشم پوشی کرده اید – نتیجه این بود که رتبه های پایدار قبلاً یک شبه ناپدید شدند. اگر سایتهایی که به شما پیوند دارند مشکل کیفیتی دارند (از دیدگاه Google) ، انتظار دارید که این مسئله رتبه بندی فقط بدتر شود.
 • من می بینم که گوگل با داشتن پیوند متنوع و طبیعی متناسب با حتی در بعضی از عمودی های کم spammy ، پاداش می دهد. البته هنوز اسپم وجود دارد
 • پنگوئن ۲ در ابتدا به اندازه پنگوئن ۱ پرخاشگر نبود. پنگوئن ۲ بیشتر شبیه به تجدید نظر در پنگوئن ۱ با یک شبکه است که گسترده تر به نظر می رسد. پنگوئن ۱ روی صفحات اصلی متمرکز بود (با تعداد زیادی متن لنگر دستکاری) – و پنگوئن ۲ بخشی از همان الگوریتم به صفحات داخلی سایت شما بود (همانطور که من آن را درک می کنم).

اگر در مورد پیوندهای سمی تاریخی خود هیچ کاری نداشته باشید چه می کنید؟

شما همچنین می توانید کاری انجام ندهید و امیدوار باشید Google از کنار شما بگذرد و رتبه های شما در ماه های آینده ناپدید نشوند. من فکر می کنم گوگل حداقل استنباط می کند که شیوه های ساخت لینک بسیار قدیمی با هدف سایت شما ممکن است قبلاً با الگوریتمی رفتار شده باشد.

من اگر خودتان آنها را ساخته باشید ، من هیچ کاری نمی کنم.

 • شما می توانید خطرات مخاطره آمیز را از بین ببرید ، اگر آنها را از پروفایل بک لینک خود متصور شوید ، زیرا هنوز در معرض اقدامات دستی و تغییر الگوریتم های آینده هستید.
 • شما باید همچنان لینک سازی باشید ، اما با بخشی از محتوا شروع کنید که سزاوار پیوند است. پیوندها همچنان به جهان تبدیل خواهند شد تا جایی که به گوگل مربوط می شود – فقط کاری که دیگران انجام می دهند را انجام ندهید.

اگر شما در هیچ ساختمان پیوندی با کیفیت پایین درگیر نیستید ، به هر حال پنگوئن به هیچ وجه بر شما تأثیری نخواهد گذاشت – اما چیزهای دیگری در گوگل برای تغییر رتبه بندی شما وجود دارد.

آیا پیوند دادن به سایت های مرتبط اشکالی ندارد؟

در متداول ترین موارد … اگر به طور طبیعی از محتوای خود به سایت های دیگر پیوند دارید که ارزش افزوده و زمینه بیشتری را ارائه می دهند ، خوب است و چیز خاصی نیست که شما بخواهید انجام دهید.

john Mueller, Google ۲۰۱۹

البته.

من به طور مرتب در صفحات مرتبط با کیفیت های دیگر وب سایت ها درجایی که امکان پذیر باشد و جایی که انسان آن را با ارزش می داند پیوند می دهم.

من نمی خواهم از صفحه اصلی به سایت های دیگر پیوند بزنم (پیوندهای رسانه های اجتماعی به کنار). من می خواهم Pagerank صفحه اصلی تا حد ممکن فقط با صفحات داخلی من به اشتراک گذاشته شود. من می فهمم که این تفکر بسیار قدیمی است. من به همین دلیل نمی خواهم به سایر سایتها از صفحات دسته بندی خود مراجعه کنم.

من از طریق صفحات جداگانه به سایر سایت های مرتبط (پیوند عمیق) پیوند می زنم و معمولاً معمولاً این کار را می کنم. من در مورد عدالت پیوند یا نشت روابط عمومی نگران نیستم زیرا آن را در سطح صفحه به صفحه کنترل می کنم.

این برای من کار می کند ، به من این امکان را می دهد تا حق اشتراک پیوندی را که با سایر سایتهایی که از آنها تحسین می کنم به اشتراک بگذارم و در عین حال اطمینان دهم که این به هزینه صفحات در دامنه من نیست. حتی ممکن است به من کمک کند تا به “محله ای” از سایت های مربوطه وارد شوم ، به ویژه هنگامی که برخی از این سایت ها دوباره به سایت من پیوند می دهند.

ارتباط با سایر سایتها ، به ویژه با استفاده از یک وبلاگ ، همچنین به دیگران می گوید که ممکن است به محتوای شما علاقه مند باشند که صفحه شما به صورت آنلاین است ، کمک کند. امتحانش کن

من با استفاده از کلمه کلیدی / عبارتی دقیق که هدف گذاری می کنم به سایت ها پیوند نخواهم داد ، اما مورد توجه واقع می شوم و معمولاً سعی می کنم با استفاده از کلمات کلیدی سایر وب مسترها از سایت قدردانی کنم.

من سعی می کنم توجه داشته باشم وقتی وقت دارم که متن در لینک های بیرونی لنگر باشد بسیار مهم است و تأثیر آن در رتبه بندی برای دیگران – و من – است.

اگر به سایتی اعتماد ندارید که به آن پیوند دارید یا نمی خواهید این پیوند مانند یک لینک پولی به نظر برسد ، همیشه می توانید از rel = nofollow استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید – وب بر روی پیوندها ساخته شده است.

هنگامی که با پیوندهای خود معقول هستید ، همه برنده می شوند و روی کاربر متمرکز می شوند.

اگر یک مجازات دستی را دریافت خواهید کرد که احتمالاً به دلیل پیوندهای خود سرویس PAID است ، احتمالاً باید پیوندها را حذف کرده و از ابزار disavow برای تمیز کردن استفاده کنید – که این یک تخلیه فوق العاده در منابع و زمان است.

 • اگر چیز دیگری نیست ، پیوندهای پشتی خود را حسابرسی کنید.
 • در صورت استفاده از ابزار disavow برای مقابله با مجازات های الگوریتمی آشکار ، در صورت ترافیک در نظر گرفتن حالت ترافیک ، در نظر بگیرید


استدلال هایی در این باره وجود دارد ، به شما توجه کنید ، اما پیوندهای غیر طبیعی غیر با کیفیت مطمئناً باید برای سایت هایی با خود اختیار داشته باشند – و احتمالاً حتی بیشتر برای سایت هایی که وجود دارند از ترافیک سئو طبیعی سود می برند.

شما در مورد “بازاریابی محتوا” در آینده نزدیک چیزهای زیادی می شنوید.

هنوز لازم است که از لینک های اینترنتی درآمد کسب کنید ، اما از شیوه های ساخت لینک با کیفیت پایین اجتناب کنید و از نوع شبکه های موجود در رادار Google خودداری کنید.

در نهایت هر روش صنعتی برای ایجاد پیوند توجه Google را جلب می کند.

اجتناب کردن!

اقدامات دستی و خدمات احراز مجازات Google

من سابقه برداشت بسیار خوبی از مجازات ها یا اقدامات دستی را ، همانطور که گفته می شود ، دارم. من با Google یا هر چیز دیگری رابطه خاصی ندارم (هیچ شرکت SEO این کار را نمی کند) ، اما وقتی با هماهنگی های لازم برای ارتقاء وب سایت خود در لیست های خود با رهنمودهای خود اقدام می کنید ، Google (در تجربه اخیر ما) کاملاً منصفانه عمل می کند.

من نتایج موفقیت آمیز کسب می کنم زیرا من به آن کار می کنم و تا زمان کار با شغل شما کار می کنم تا آنجایی که مجازات برداشته نمی شود و براساس تعداد دامنه ها (وب سایت ها) در سایت شما ، مجازات برداشته می شود.

هر وضعیت وب سایت متفاوت است ، اما خبر خوب این است که کسب و کار شما می تواند از چنین مجازاتی گوگل بهبود یابد. این می تواند به موقعیت های رتبه بندی قبلی برگردد (قبل از شروع اسپم کردن Google).

اگر می خواهید وب سایت خود را به روشی که احتمالاً برای ایجاد سیگنال های اعتماد و اعتبار واقعی به وب سایت خود ایجاد می کند ، رتبه بندی و ترافیک حتی بعد از مجازات نیز بهبود می یابید.

من اغلب می توانم یک پنالتی را که نسبتاً سریع برداشته می شود دریافت کنم و بدون استفاده از کلاهبرداری – امروز در صورت نیاز به بررسی حرفه ای و دستی از پیوندهای غیرطبیعی خود با من تماس بگیرید و در شناسایی و حذف آنها برای یک درخواست موفق دوباره تجدید نظر گوگل کمک کنید.

اگر می خواهید بک لینک های شما به صورت دستی بررسی شود ، یا یک ایمیل را از طریق پیوندهای غیرطبیعی از Google دریافت کنید ، برای من ایمیل ارسال کنید. هزینه ها به پروفایل بک لینک شما بستگی دارند.

اگر ترافیک Google را در سال گذشته از دست دادید – این می تواند نشانه تغییر الگوریتمی یا مجازات باشد ، بر اساس جنبه ای از پیوندها یا کیفیت سایت شما به طور کلی.

سلب مسئولیت

در حالی که من تمام تلاش خود را کرده ام تا اطمینان حاصل کنم که اطلاعاتی که من ارائه داده ام صحیح است ، توصیه ای نیست .؛ من نمی توانم مسئولیت یا مسئولیت هر گونه خطا یا حذف را بپذیرم. نویسنده برای سایت های شخص ثالث یا هرگونه خدمات شخص ثالث تضمین نمی کند. از سایت های شخص ثالث با خطر خود بازدید کنید. من به طور مستقیم با Google یا شخص ثالث دیگری شریک نیستم. این وب سایت از کوکی ها فقط برای آنالیز و کارکردهای اساسی وب سایت استفاده می کند. این مقاله مشاوره حقوقی را تشکیل نمی دهد. نویسنده هیچ گونه مسئولیتی را که می تواند از طریق دسترسی به داده های ارائه شده در این سایت ایجاد شود ، نمی پذیرد. پیوند به صفحات داخلی محتوای و خدمات شخصی من را ارتقا می دهد.

Shaun Anderson, Hobo
ارسال نظر