چند زبانه کردن سایت وردپرس با افزونه رایگان Polylang


چند زبانه کردن سایت وردپرس

به عنوان مثال، یک سایت وردپرسی با زبان فارسی، انگلیسی، عربی و فرانسوی راه‌اندازی می‌کنیم. هر چند ممکن است این کار سخت به‌نظر برسد اما بسیار راحت است.

اما اولین سوالی که موقع چند زبانه کردن سایت برای همه ما پیش می‌آید این هست که از چند وردپرس مجزا روی پوشه‌های مجزا استفاده کنیم یا از افزونه چند زبانه وردپرس؟!

افزونه چند زبانه به طور مثال(Polylang) وردپرس یا پوشه مجزا برای هر زبان

اولین راه :ایجاد چند پوشه با نام‌های fa – en -ar و … هست و سپس نصب کردن چند وردپرس روی هاست به طور مثال fa.2050c.com و یا en.2050c.com

راه دوم : استفاده از افزونه‌های چند زبانه وردپرس مثل WPML یا Polylang که با استفاده از آن‌ها می‌توان برای هر پست یا برگه چند زبان مختلف وارد کرد. البته در این مقاله Polylang را به شما آموزش می‌دهیم چون یک افزونه کاملا رایگان است.

توجه: در هیچ کدام از این روش‌ها، ترجمه بصورت خودکار انجام نمی‌شود. بلکه شما باید برای هر نوشته یا صفحه، متن مورد نظر را به زبان‌های مختلف قرار دهید.

پیشنهاد میکنیم از افزونه استفاده کنید. استفاده از افزونه باعث می‌شود تمام عملیات مدیریتی، تمام فروش‌ها، تمام مواردی که روی سئو و نصب افزونه‌ها و … انجام می‌دهید در یک پنل مدیریت انجام شود. این مسئله زمانی که سایت شما به بازدید بیشتری خواهد رسید، بسیار حائز اهمیت خواهد شد.

دلیل دوم استفاده از تگ‌های hreflang است که توسط این افزونه‌ها اضافه می‌شود و از ربات‌های گوگل می‌خواهد تا این صفحه را به زبان‌های دیگر نیز ایندکس کنند.

ارسال نظر
Share via
ارسال این به یک دوست