کاربردی ترین افزونه های وردپرس

بیشتر وب سایت های ساخته شده با وردپرس از قالب های اماده استفاده می کنند.

زیرا برای عملکرد بهتر ،بهینه سازی و سئو سایت بسیار مفید است .درعین حال بسیار کم هزینه تر و ساده تر از از کدنویسی است. همچنین افزونه ها بسیار با کیفیت تر و باکارایی بهتری از کدنویسی عمل میکنند . 

در این مطلب می خواهیم ۵ افزونه کاربردی و ضروری وردپرس را به شما معرفی کنیم

افزونه yoast seo:

امروزه سئو و بهینه سازی سایت ها از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا که تمام صاحبین وب سایت ها در تلاش هستند جایگاه سایت خود را در موتور های جستجو بالا ببرنند.

این افزونه بهترین و مهم ترین افزونه برای سئو وردپرس می باشد.

Yoast seoدر دو ورژن رایگان و پولی دراختیار کاربران قرار دارد که اغلب احتیاجی به نسخه پولی آن نیست زیرا نسخه رایگان به اندازه کافی از امکانات برخوردار است.

قابلیت های yoast seoبه شرح زیر است:

ایجاد نقشه داینامیک برای سایت ، تحلیل چگالی کلمه کلیدی ، آنالیز متن و محتوا ، تعیین میزان دسترسی ربات ها به بخش های مختلف سایت ، ایجاد فایل htaccess  ، تولید و ویرایش فایل robot.txt  ، شمارش پیوندهای متن ، بررسی سئو تصاویر ، ایجاد مسیر راهنما و…

افزونه ویرایشگر متن Tinymce: قابلیت ویرایش متون نوشتاری را به شما می دهد .پس از آنکه آن را نصب و فعال کردید به قسمت تنظیمات بروید و مطابق سلیقه خود آن را تنظیم کنید .

افزونه بهینه سازی وردپرس Autopimize

افزونه Autopimize را  می توان برای افزایش سرعت سایت به ماکزیمم،بارگداری تنبل و با تاخیر تصاویر،کاهش حجم صفحات سایت، بهینه سازی فایلhtml، فشرده سازی و اصلاح فایل های css,jsو یکپارچه سازی آنها و…استفاده کرد 

این افزونه یک ابزار کامل از مجموعه ای از افزونه هاست که در بهینه سازی کدها، اجرای فایل های غیرضروری درفوتر سایت lazy load تصاویر نقش ضروری دارد.

افزونه فروشگاه اینترنتی woocommerce

برای ایجاد فروشگاه اینترنتی بهترین ابزاری که می توانید استفاده کنید افزونه ووکامرس است. با این افزونه می توانید یک فروشگاه اینترنتی  کامل با یک قالب ساده ایجاد کنید .

از امکانات ووکامرس می توان به دسته بندی محصولات ،فیلترهای مختلف برای انتخاب و جستجوی محصولات، درگاه پرداخت آنلاین ،سبدخرید و هرآنچه که برای یک فروشگاه اینتدنتی لازم است اشاره کرد.

افزونه انجمن ساز Bbpress 

وبسایت هایی که با هدف ایجاد یک انجمن عمومی یا تخصصی تشکیل می شوند از پلاگین Bbpress استفاده می کنند. برخی از آنها کاربران فراوانی دارند که نوعی شبکه اجتماعی محسوب می شوند. برای اینکه بتوانسد چنین فرم هایی را استفاده کنید از این پلاگین استفاده کنید.

با کمک این افزونه افراد و کاربران زیادی می توانند نام نویسی کنند و نظرات و مطالب خود را به اشتراک بگذارند 

بسیاری از پلاگین های رایگان و فارسی دیگری وجود دارد ولی ما در این مطلب به ۵ مورد از کاربردی ترین افزونه های رایگان اشاره کردیم که برای ایجاد هرسایتی ضروریست . 

ارسال نظر